001 min Design

Anetta Kazimierska – Koszalinianka doceniona w Londynie

Outstandinging Property Award (OPAL) to doroczna nagroda w dziedzinie architektury przyznawana w Wielkiej Brytanii, ale obejmująca oceną prace z całego świata. W konkursie nagradzane są projekty, które demonstrują innowacje i obejmują nowe technologie, wyznaczają nowe trendy, szanują środowisko i przesuwają granice ludzkiej pomysłowości. W tym roku jury doceniło projekty koszalinianki Anetty Kazimierskiej, założycielki 2t-studio art&design.

 

Anetta KazimierskaZdobyła ona dwie prestiżowe nagrody: Winner Interior Design/Leisure za projekt gabinetów Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica Edyta Słupczewska. Drugim nagrodzonym projektem w kategorii Residential Interior Design jest projekt „dom swoisty” wyróżniony już wcześniej w prestiżowym The Architecture Masterprize w Los Angeles!

Anetta Kazimierska – architekt wnętrz, założycielka i główna projektantka w 2t-studio art&design, jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Wielokrotnie wyróżniana była na różnych płaszczyznach (wzornictwo, rysunek, malarstwo). Przez wiele lat łączyła pracę zawodową z nauczaniem akademickim. Jej pasje to design, fotografia i grafika. Prywatnie mama Toi i Tymona.

Jak mówi, już od najmłodszych lat wiedziała, że będzie projektować wnętrza. Tak pokierowała swoją edukacją, aby osiągnąć swój cel. Od 20 lat w swojej autorskiej pracowni kształtuje atmosferę miejsc przyjaznych dla wypoczynku, relaksu, pracy – dla życia. Projektuje wnętrza mieszkalne i przestrzenie publiczne. Dla firm tworzy wszelkie elementy wizerunku od wnętrz po wizytówki, od znaku po meble. Ostatnio pochłania ją również architektura, gdzie projektując indywidualne domy spełnia marzenia swoich klientów. Zajmuje się również sprzedażą wyposażenia użytego w projekcie, oferując klientowi kompleksową obsługę od projektu po realizację.

W życiu prywatnym stonowana, ale zawodowo jak sama określa, jest jak kolorowy ptak. Lubi doświadczać, poznawać i eksperymentować. Nie ma stylu, w którym by się nie odnalazła. Z każdego wydobywa to co najcenniejsze, filtrując je przez swoje poczucie smaku i estetyki. W pracy nigdy się nie nudzi. – Dzięki klientom każdy projekt jest inny, na nowo fascynujący – przekonuje.

Zawsze powtarza, że dla dobra projektu współpraca z architektem powinna opierać się na: szczerości, zaufaniu i dobrych relacjach. Hołdując tej zasadzie nie projektuje „wszystkiego”. Podejmuje się tylko takich projektów, które są zgodne z jej estetyką i dzięki temu jest w stanie zaprojektować je jak dla „siebie”, szukając kompromisu między jej wizją a zamysłem inwestora.

Jej projekty zostały wielokrotnie docenione nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale i międzynarodowej – zdobywała nagrody w prestiżowych konkursach architektonicznych w Europie i w USA.