BOXY DACHOWE prestiz mb 11 2020 66841 11 Biznes
Fot. Marcin Betliński

Wypożyczalnia boksów dachowych- Biznes, który wykiełkował z własnego doświadczenia

Przemysław Piotrowski i jego brat kilkanaście lat temu pokochali narciarstwo. Co roku wyjeżdżali z rodzinami w góry, często w Alpy. I co roku zderzali się z tym samym kłopotem: jak zapakować duże bagaże i sprzęt, żeby wszystko pomieścić i w ścisku niczego nie uszkodzić. W końcu wpadli na pomysł, żeby ułatwić życie sobie samym a przy okazji osobom znajdującym się w podobnej sytuacji. W 2015 roku założyli firmę Boxy Dachowe, czyli wypożyczalnię dachowych bagażników samochodowych i uchwytów rowerowych. Można u nich wynająć nawet kampera!

„Nie trzeba kupować browaru, żeby napić się piwa” – to stare powiedzenie idealnie pasuje do położenia tych, którzy w wakacje albo podczas wyjazdów narciarskich potrzebują dodatkowej przestrzeni bagażowej. Można oczywiście samodzielnie kupić box dachowy („browar”), ale jest to wydatek nawet do 3 tysięcy złotych, na dodatek niegwarantujący spokoju. Trzeba bowiem wiedzieć, że o ile nie jeździmy autem w wersji kombi z fabrycznie zamontowanymi relingami dachowymi, musimy kupić jeszcze tzw. bagażnik bazowy, który umożliwia umocowanie boksu na dachu samochodu (wydatek 800-1000 zł). Ale to wciąż nie jest koniec kłopotów, bo jeśli zmienimy auto, będziemy musieli kupić… nowy bagażnik bazowy. Te cztery uchwyty są bowiem produkowane nieco inne dla każdego modelu samochodu.

Tak więc zamiast wydawać 3-4 tysiące złotych, lepiej potrzebne elementy wypożyczyć za niewielki ułamek tej kwoty. O ile jest gdzie pożyczyć…

Firma Boxy Dachowe trafiła ze swoją ofertą w potrzeby wielu turystów w regionie: osób, które wyjeżdżając na urlop potrzebują zabrać ze sobą narty, sprzęt wędkarski albo do nurkowania, wózki dziecięce, płetwy i wiele innych rzeczy. Jest to biznes w jakimś sensie sezonowy – z nasileniem aktywności podczas wakacji letnich i ferii zimowych. Wypożyczalnia ma dwie lokalizacje: w Białogardzie, gdzie mieszka pan Przemysław i w Sianowie, gdzie mieszka jego brat.

BOXY_DACHOWE_prestiz_mb_11_2020-66841 (26)

Klienci z Połczyna, Świdwina, Kołobrzegu, Drawska Pomorskiego a nawet Gryfic są obsługiwani przez punkt w Białogardzie. Zainteresowani z Koszalina, Darłowa, Sławna, Słupska a nawet Szczecinka, Miastka, Białego Boru zgłaszają się do punktu w Sianowie.

Jeśli ktoś miałby obawę, czy prawidłowo zamontuje box, od razu wyjaśniamy: boksy montuje się i zdejmuje w wypożyczalni. Na życzenie klienta, za dodatkową opłatą (dojazd), możliwy jest montaż w innym wskazanym przez niego miejscu.

Wypożyczalnia oferuje boksy dachowe o pojemności od 320 do 600 litrów, w zależności od potrzeb i wielkości auta. Mieszczą się w nich bez problemu od 4 do 8 par nart lub od 3 do 6 desek snowboardowych o długości nawet do 200 cm. Z łatwością można przewieźć w nich buty, kaski oraz pozostały osprzęt narciarski. Problemu nie stanowią również wózki, walizki, deskorolki, sprzęt wędkarski i do nurkowania i cała masa rzeczy, które zabiera się na rekreacyjny wyjazd.

Jeśli chodzi o wspomniane bagażniki bazowe, pochodzą one ze znanej i markowej firmy THULE. Bagażnik bazowy składa się z aerodynamicznych belek Wingbar, stóp (jest to adapter łączący belki z zestawem montażowym) i specjalnych dopasowanych tylko do określonego modelu auta zestawów montażowych.

Przemysław Piotrowski mówi: – Kierowcy często nie wiedzą, jaki typ mocowania mają zaprojektowany przez producenta do swojego auta i tu my wychodzimy im naprzeciw. Generalnie, rozróżnia się relingi dachowe (takie, pod którymi możemy włożyć dłoń pomiędzy dach a reling, jak na zdjęciu Skody kombi); relingi zintegrowane z dachem auta (jest to listwa aluminiowa przymocowana wzdłuż auta na dachu o specjalnym kształcie, do której mocowany jest zestaw montażowy) i wreszcie – fabryczne punkty montażowe lub specjalny zestaw montażowy montowany pod uszczelką drzwi (tak jak na zdjęciu Audi A6). Wszystkie wymienione rodzaje montażu występują w autach produkowanych przez ostatnie 20 lat i nadal będących w produkcji. Żadne z tych rozwiązań nie jest ani lepsze, ani gorsze. Nie ma uniwersalnych mocowań, które będą pasowały do wszystkich aut. My przy montażu boksu wykorzystujemy wyłącznie oryginalne belki i mocowania marki Thule. Bagażniki dachowe możemy zamontować zarówno na samochodach posiadających relingi dachowe, jak również na autach, które takich relingów nie mają. Do montażu boksu na samochodzie bez relingu firma Thule przewidziała system oparty na belkach, stopach i kitach przeznaczonych do konkretnego modelu auta – to podkreślam. Dzięki temu, że korzystamy wyłącznie z takich rozwiązań, klienci mogą być pewni, że zamontowany przez nas bagażnik nie uszkodzi ich auta.

BOXY_DACHOWE_prestiz_mb_11_2020-66841 (1)

W wypożyczalni można również znaleźć uchwyty rowerowe montowane na dachu samochodowe (oczywiście najpierw trzeba zamontować bagażnik bazowy). Na dachu niemal każdego auta da się jednocześnie zamontować 4 uchwyty rowerowe (na 4 rowery) lub np. box dachowy i dwa uchwyty rowerowe.

Dostępne są także platformy rowerowe montowane z tyłu pojazdu, na haku, pozwalające bezpiecznie przewozić 3 lub 4 rowery. Pan Przemek podkreśla: – Wszystkie nasze platformy posiadają dodatkowe oświetlenie i miejsce na tablicę rejestracyjną. Platformy mają funkcję uchylania, co ułatwia otwieranie klapy bagażnika i dostanie się do jego zawartości.

Z roku na rok firma Boxy Dachowe rozszerzea asortyment oferowanych elementów do wypożyczenia. Ostatnio pojawił się nawet pięcioosobowy kamper – wygodny, bo z ogrzewaniem, lodówką, prysznicem i wieloma innych niezbędnymi akcesoriami, aby miło z rodziną lub przyjaciółmi spędzić urlop w turystycznej podróży

Kiedy pytamy pana Przemysława, co wyróżnia Boxy Dachowe na tle konkurencji, słyszymy w odpowiedzi: – Szczególnie ważne jest to, że w swojej ofercie posiadamy nie tylko boksy dachowe, które są uniwersalnymi produktami, ale bagażniki bazowe do niemal 160 modeli aut. Nie ma znaczenia czy auto to sedan, hatchback, kombi, SUV czy nawet furgon albo bus, bo i do nich montujemy nasze bagażniki. Jesteśmy w stanie doposażyć się w potrzebny sprzęt i sprostać wymogom najbardziej wymagających klientów

Kolejną zaletą jest nasza dyspozycyjność i dopasowanie się do potrzeb klienta. Nasza wypożyczalnia montuje sprzęt w godzinach popołudniowych i wieczornych. Rezerwacji i zapytań dokonywać można na stronie internetowej lub mailowo.

IMG_1877KONTAKT

www.boxykoszalin.pl
Email: boxykoszalin.pl@gmail.com
Telefony: 662-192-277,
791-874-810 (działają po godzinie 16)

Facebook: boxy.koszalin (tam niebawem pojawi się konkurs z nagrodami na najciekawsze/najśmieszniejsze zdjęcie z boksem dachowym wypożyczonym w firmie Boxy Dachowe)

Instagram: boxy.koszalin