HALLERA WIZUALIZACJA 2a Design
Fot. Sagadyn.com

PB Kuncer rozpoczyna ciekawą inwestycję przy ulicy Hallera

O istnieniu ulicy Hallera w Koszalinie wiedzą pewnie tylko mieszkańcy nielicznych powstałych przy niej domów oraz taksówkarze. Wkrótce grono to mocno się powiększy: Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer otrzymało właśnie pozwolenie na budowę w tym miejscu pierwszego z trzech budynków wielorodzinnych z 63 mieszkaniami. Lokatorzy wprowadzą się do tych lokali w połowie 2022 roku, a do kolejnych rok i dwa lata później. Łącznie powstanie ponad 180 nowych mieszkań.

 

DJI_0322-HDR-PanoPrzeciętny koszalinianin zapytany o ulicę Hallera miałby kłopot z odpowiedzią, choć ma ona ciekawe położenie, bo znajduje się w pobliżu Wodnej Doliny, Centrum Handlowego Forum i Castoramy.
Do wspomnianego zespołu planowanych przez PB Kuncer trzech budynków dojeżdżać się będzie przez rondo Sybiraków/Paderewskiego i dalej ulicą Dawida (kolejna nowa ulica) obok istniejących już domów wielorodzinnych.

Każdy z budynków mini osiedla będzie składał się z trzech klatek schodowych. Deweloper otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego, którego oddanie do użytku ma nastąpić w lipcu 2022 roku. Kolejne budowy rozpoczynać się mają rok po roku, a kończyć odpowiednio w 2023 i 2024 roku.
Każdy z domów będzie miał sześć kondygnacji, przy czym szósta jest kondygnacją częściowo w poddaszu, co oznacza, że niektóre pomieszczenia będą miały łagodne skosy.

Nie cała powierzchnia szóstej kondygnacji zostanie wykorzystana na mieszkania. Powstanie tam mniej mieszkań niż na piętrach poniżej, za to będą one większe (80-90 metrów kwadratowych) z dostępem do dużego tarasu.
Na razie działka przypomina krajobraz księżycowy. Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, zapewnia, że wkrótce zacznie się to zmieniać: – Liczymy na to, że Miasto w niedalekiej przyszłości zrealizuje drogę docelową, ale do tego czasu postaramy się zapewnić jak najlepszy dojazd we własnym zakresie. Rzeczywiście teren ten obecnie przypomina krajobraz księżycowy, ale kiedy wejdziemy tam z robotami, zajmiemy się tym obszarem kompleksowo. Znakiem rozpoznawczym naszych inwestycji jest to, że kiedy oddajemy jakiś dom do zamieszkania, wokół niego jest już docelowa zieleń, chodniki, parkingi, teren rekreacyjny i plac zabaw dla dzieci. Nie inaczej będzie w tym przypadku.

Docelowo w zespole trzech domów wielorodzinnych wzniesionych przez PB Kuncer powstanie około 180 lokali. W pierwszym będą 63 mieszkania i tylko jeden lokal użytkowy. – To nie jest lokalizacja, gdzie byłoby ich potrzeba więcej – wyjaśnia Wioletta Stelmach. Ten jeden z pewnością będzie potrzebny na coś, co wiąże się z codziennymi usługami – na sklepik, salon fryzjerski albo cukierenkę.

Jak mówi pani dyrektor, PB Kuncer ma zamiar uczynić z inwestycji przy ulicy Hallera swoją wizytówkę, tym bardziej że będą to budynki inne niż wznoszone przez firmę dotychczas: – Najczęściej stawialiśmy budynki liczące od dwóch do czterech kondygnacji, a tutaj będzie sześć kondygnacji, bo plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę wyższą. Zaprezentujemy coś nowego. Stawiamy sobie sami coraz większe wymagania i mamy ambicję, by oddać lokatorom do użytku nowoczesnie zaprojektowane mieszkania, wykonane z dobrych materiałów, z wygodnymi rozwiązaniami części wspólnych, które przecież również wpływają na poczucie komfortu zamieszkania. Poza wszystkim pierwszy dom będzie stanowił żywą reklamę kolejnych – podsumowuje Wioletta Stalmach.

Dodajmy jeszcze, że do każdego mieszkania przypisane zostanie miejsce parkingowe – w podziemnej hali garażowej lub na powierzchni. Ze względu na niedużą powierzchnię działki nie są przewidziane miejsca ogólnodostępne.

Plan zagospodarowania przestrzennego narzuca nieprzekraczalną linię zabudowy wzdłuż ulicy Hallera. Przewiduje on również wysokie elementy architektoniczne (przewyższające połowę wysokości budynku), które wywołają wrażenie, że obiekty są wyższe niż sześć kondygnacji.

Dla osób zainteresowanych ofertą mieszkań w inwestycji PB Kuncer przy ulicy Hallera ważna informacja: dobiegają końca rozmaite formalności (m.in. przy rachunku powierniczym), które umożliwią zawieranie pierwszych umów z nabywcami już na początku 2021 roku.

 

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer sp. z o.o.

Ulica Wąwozowa 15, 75-339 Koszalin
Telefon: 94 34 34 567; fax 94 34 34 498
www.kuncer.pl