IMG 9941 Biznes

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy województwa zachodniopomorskiego

Najbardziej innowacyjne i najszybciej rosnące firmy Zachodniego Pomorza nagrodzone zostały statuetkami Dobra Firma przyznawanymi przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Wśród nagrodzonych są przedsiębiorstwa z branży medycznej, produkcji specjalistycznych urządzeń, wyposażenia domu i ogrodu, IT i innowacyjnych technologii.

 

zpp jpgZe względu na pandemię COVID-19 zamiast podczas uroczystej gali w Szczecinie, jak planowano pierwotnie, nagrody wręczono podczas wirtualnej transmisji.

W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół ekspertów wybrał grupę 49 laureatów – najprężniej działających przedsiębiorstw Zachodniego Pomorza, z których finalnie wybrano 6 zwycięzców.

 

 

FIRMY MAŁE NAJLEPSZY INNOWATOR

BTC Connect Sp. z o.o.

Firma od ponad 18 lat tworzy innowacyjne rozwiązania technologiczne, które usprawniają pracę administratorów IT i inspektorów ochrony danych w całej Polsce.

 

FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

POL-GLASS sp. z o.o. sp. k.

Spółka od ponad 30 lat łączy innowacyjne rozwiązania oraz tradycyjne rzemiosło tworząc najwyższej jakości atrakcje wodne w Europie przeznaczone do parków wodnych, obiektów basenowych i rekreacyjnych.

 

FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

Orgadata East Europe Sp. z o.o.

Firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania do okien, drzwi i fasad. Przedsiębiorstwo opiera swój sukces na innowacyjnych rozwiązaniach i wyjątkowej kulturze organizacji.

 

FIRMY DUŻE I ŚREDNIE NAJLEPSZY INNOWATOR

Selfa Grzejnictwo Elektryczne SA

Polski producent elementów grzejnych oraz modułów fotowoltaicznych – od 2018 roku wszystkie swoje wyroby produkuje przy użyciu zielonej energii pochodzącej ze słońca.

 

FIRMY DUŻE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.

Od wielu lat prowadzi lecznictwo uzdrowiskowe w formie szpitali uzdrowiskowych dla dorosłych i dzieci oraz sanatoriów.

 

FIRMY DUŻE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

Dajar Sp. z o.o.

Największa firma dystrybuującą artykuły dla domu i ogrodu nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowej. Specjalnością spółki są produkty do kuchni i jadalni oraz artykuły ogrodowe i kempingowe.

Nagrodę specjalną Prezesa ZPP otrzymały firmy ANCHEM Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Spółka z o.o.

 

 

Pfurman Photo servicesCezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „W ramach naszej działalności chcemy wyróżniać najlepsze polskie firmy i przedsiębiorców, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją przedsiębiorczością, innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Patronami Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

 

A oto pełna lista laureatów:

Kategoria FIRMY MAŁE NAJLEPSZY INNOWATOR

  • Climapartners Apart Sp. z o.o. Firma jest szczecińskim wykonawcą instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.
  • Faber sp. z o.o. Fabryka ceniona jest za meble, kompleksową obsługę i pomoc dla klienta na każdym etapie projektu.
  • JPP Marine sp. z o.o. Firma z branży przemysłu stoczniowego – dostarcza kompleksowe usługi z zakresu naprawy, przebudowy i modernizacji jednostek pływających.
  • Marine Design sp. z o.o. Spółka świadczy usługi doradczo-projektowe dla przemysłu stoczniowego oraz firm żeglugowych na całym świecie.
  • NTH Sp. z o.o. Połączenie profesjonalnego zespołu ludzi, najnowszych technologii oraz wysokiej jakości produktów do utrzymania higieny obiektów i linii produkcyjnych.
  • PHU Romex Roman Wasilewski. Koszalińska firma zajmuje się produkcją autocystern, przyczep i naczep do transportu mleka oraz innych środków spożywczych.
  • Zakład Produkcyjno Usługowy Entech Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński Spółka Jawna – Entech. Firma od początku swego istnienia specjalizuje się w seryjnej produkcji szaf i rozdzielnic dla energetyki zawodowej i klientów indywidualnych.

 

Kategoria FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

  • Fundacja Humanum. Organizacja pozarządowa wspierającą ponad 600 osób w wieku emerytalnym. Prowadzi prężny Klub Seniora przy Końskim Kieracie w Szczecinie.
  • Gadomska Nieruchomości Sp. z o.o. z Koszalina. Zajmuje się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami na sprzedaż i wynajem.
  • Hotel Gromada Sp. z o.o. w Koszalinie. Ze względu na swoje centralne położenie w mieście jest doskonałą propozycją dla odbywających osób podróż służbową i turystów.
  • I-K Sp. z o.o. Jedna z największych agencji zatrudnienia w Polsce. Specjalizuje się w pracy tymczasowej, outsourcingu, rekrutacjach stałych, merchandisingu, outsourcingu sił sprzedaży, audycie, payrollu oraz w doradztwie w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców ze względu na pracę.
  • Kancelaria Biegłych Rewidentów Profit Stanuch i Partnerzy. Polem jej działania jest audyt sprawozdań finansowych dużych firm.
  • Kancelaria Doradcy Podatkowego SIMPLEX Krystyna Waga . Do grupy należą również spółki świadczące usługi księgowe i szkoleniowe.
  • Kanu Nature Sp. z o.o. Założona 20 lat temu przez weganina i pasjonata naturalnych kosmetyków pochodzenia roślinnego wytwórnia stale poszerza wachlarz ekologicznych produktów.
  • Remedica Sp. z o.o. Koszalińskie centrum zdrowia, które powstało z myślą o kompleksowej opiece nad pacjentem. Dzięki współpracy lekarzy specjalistów i wykwalifikowanych rehabilitantów, dba o zdrowie i podnosi komfort życia swoich klientów.

 

FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

  • Budagros Bis Sp. z o.o. Koszalińska firma zajmuje się budownictwem przemysłowym. Podejmuje działania w zakresie zwiększania zaangażowania personelu i ciągłego ulepszania komunikacji wewnętrznej.
  • Firma Sprzątająca LIMPIA Anna Orzechowska. Firma współpracuje z kołobrzeskimi hotelami OLYMP. Jej dużym atutem jest kadra – długoletni pracownicy z ogromnym doświadczeniem zawodowym.
  • Impexryb Halina Korkuć SP. k. Od 28 lat zajmuje się importem i dystrybucją ryb mrożonych. Klientami firmy są głównie przetwórnie, wędzarnie oraz hurtownie rybne.
  • Labirynt Sp. z o.o. Gospodarstwo z bogatą ofertą turystyczno-edukacyjną dla dzieci i dorosłych: zajęcia integracyjne, plenery, w tym malarsko-rzeźbiarskie oraz żywych form wikliniarskich.
  • OSMI Sp. z o.o. – zajmuje się wznoszeniem konstrukcji budowlanych i sprzedażą nieruchomości.
  • Twoje Okna s.c. Od 28 lat firma specjalizuje się w sprzedaży i instalacji okien PCV, drewnianych i aluminiowych. Jej głównym dostawcą jest firma DRUTEX.
  • Zakład Produkcyjno Handlowy „ROBI” – ekspert w dziedzinie produkcji wysokiej jakości odzieży roboczej

 

Kategoria FIRMY DUŻE I ŚREDNIE NAJLEPSZY INNOWATOR

  • Cargotec Poland Sp. z o.o. W 1944 roku producent nart Eric Sundin zaprojektował pierwszy hydrauliczny żuraw, napędzany silnikiem z ciężarówki. Ten wynalazek zmienił branżę przeładunku na całym świecie, a Sundin założył Hydrauliska Industri AB, protoplastę Cargotec.
  • Cukiernia Mistrza Jana Sp. z o.o. Producent wyrobów cukierniczych opartych na tradycyjnych recepturach, który – dzięki modernizacji i wdrożeniu nowoczesnych technologii – sprawił, że przemysłowe metody produkcji tworzą ciastka najwyższej jakości.
  • EHRLE Sp. z o.o. Jeden z kluczowych dostawców myjni w Europie. W 2004 roku powstał polski oddział firmy. W podszczecińskich Warzymicach znajduje się kompleks jej biur, skład fabryczny części oraz centrum zarządzania.
  • Grupa Azoty Polyolefins SA. Spółka celowa Grupy Kapitałowej Grupa Azoty odpowiedzialna za realizację projektu „Polimery Police” – jednej z największych inwestycji w przemyśle chemicznym w Polsce.
  • MPS International – realizuje usługi w zakresie produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości.
  • Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o. o. w Wałczu. Swoją działalność w wielu segmentach rolnictwa prowadzą od 1945 roku. Głównym obszarem działalności spółki jest produkcja pełnoporcjowych pasz, koncentratów oraz premiksów dla drobiu i trzody chlewnej.

 

Kategoria FIRMY DUŻE I ŚREDNIE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

  • Drobimex Sp. z o.o. Od 65 lat ekspert w produkcji mięsa oraz wędlin drobiowych. Swoje produkty z powodzeniem oferuje w kraju oraz na rynkach zagranicznych.
  • Espersen Polska Sp. z o.o. Światowy lider w przetwórstwie mrożonych bloków rybnych, filetów, kawałków specjalnych oraz produktów rybnych z ciasta francuskiego, z zakładami produkcyjnymi i biurami w Danii, Francji, Litwie, Polsce, Rosji, Hiszpanii i Wietnamie.
  • Jupiter – As S.Bondyra I A.Rynkiewicz Sp. J. Przedmiotem działalności firmy jest pośrednictwo w zakresie obrotu nieruchomości, prowadzenie galerii obrazów, a dominującą działalnością wymiana walut.
  • Kapitan Navi Elżbieta Stramek I Waldemar Karpiński Sp. J. Spółka jest producentem cieszących się uznaniem wyrobów ze śledzi, które dostarcza na rynek krajowy oraz rynki innych krajów europejskich.
  • Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie. Przedsiębiorstwo energetyczne prowadzące działalność koncesjonowaną w zakresie wytwarzania, przesyłania i dystrybucji ciepła.
  • Polstar Holding Sp. z o.o. Sp. k. Od ponad 30 lat jedna z najwyżej ocenianych firm z branży BHP w Polsce – producent oraz importer odzieży roboczej, obuwia, rękawic i pozostałych produktów ochronnych.
  • Firma Franciszek Dubnicki Sp. z o.o. to działający od wielu lat na koszalińskim rynku autoryzowany salon samochodów marki Renault oraz Dacia.

 

Kategoria FIRMY DUŻE I ŚREDNIE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

  • ARKA Sp. z o.o. SP. k. Ekspert w sprzedaży armatury sanitarnej i grzewczej. W 2013 powstał dział konstruktorski, którego zadaniem jest projektowanie innowacyjnych produktów, które wchodzą do oferty firmy.
  • Extradach Sp. z o.o. Sp.k. od prawie 15 lat prężnie działa na rynku sprzedaży pokryć dachowych oferując profesjonalne doradztwo i wycenę projektów budowlanych oraz usługi transportu i spedycji.
  • Galan Logistics Sp. z o.o. specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej – koncentruje się na organizacji transportów do krajów skandynawskich.
  • IMSO Sp. z o.o. Od ponad 20 lat zajmuje się hurtową sprzedażą paliw. Współpracuje z Rafinerią Gdańską – obecną Grupą LOTOS – oferując pełną gamę produktów tego producenta.
  • Spółdzielnia Polskie Grupy Mleczne – prowadzi działalność w branży hurtownie nabiału.
  • Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie prowadzi działalność związaną ze sportem, rozrywką i rekreacją.

 

Dodatkowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo na stronie www.nagrody.zpp.net.pl