Emka rozbudowa 2 Wydarzenia

Rusza proces rozbudowy Galerii Emka

Bieżący rok jest przełomowy w historii Galerii Emka. Jej właściciel (firma LCP Properties) uzyskał właśnie prawomocne pozwolenia na oczekiwaną od lat rozbudowę.

 

Historia Galerii Emka sięga 2002 roku. To najstarsze centrum handlowe w Koszalinie zlokalizowane w sercu miasta. Trzykondygnacyjny budynek zajmuje powierzchnię 22 tysięcy metrów kwadratowych i posiada naziemny parking na 550 aut. W 2017 galeria została przebudowana i zmodernizowana, zyskując nowoczesne oblicze.

Pierwsze kroki w kierunku rozbudowy rozpoczęto zaraz po modernizacji Emki w 2017 r. We wrześniu br. uprawomocniło się pozwolenie na budowę. Pierwszym etapem prac będzie, zgodnie ze specjalnie opracowanym projektem geotechnicznym, zasypanie wykopu od strony parafii pw. Ducha Świętego.

Plan rozbudowy zakłada powstanie dwukondygnacyjnego budynku parku handlowego o powierzchni prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczonego na lokale usługowo-handlowe, w tym klub fitness Just Gym i kino Helios z kilkoma salami projekcyjnymi.

Wykonanie projektu koncepcyjnego LCP Properties powierzył pracowni VSF Creative, a wielobranżowy projekt budowlany i przetargowy został opracowany przez pracownię architektoniczną BERNATEK. Trwa przetarg na generalnego wykonawcę.

Klientów na pewno ucieszy fakt, że Emka po rozbudowie będzie dysponować łącznie ponad 850 miejscami parkingowymi. Nowa część zostanie połączona z istniejącą wewnętrznym łącznikiem, który zapewni bezpośrednie połączenie strefy food court z kinem.

Otwarcie powiększonej Emki planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku.