cover 38s Prestiżowy Adres

Nowa kolekcja luksusowych jedwabnych tapet marki Misha

Powstanie kolekcji „Esotismi” poprzedza historia związana z nowym wystrojem znanej kawiarni mieszczącej się w samym centrum Mediolanu – europejskiej stolicy designu. Specjalnie zaprojektowaną tapetę dostarczyła tam firma Misha. Jej wzór stał się początkiem nowej kolekcji.

 

Wszystko zaczęło się w trakcie zeszłorocznego mediolańskiego tygodnia designu. Wówczas Cristina Celestino zaprezentowała nowy wystrój kawiarni Caffè Concerto Cucchi, gdzie pod jej kierownictwem kilka znanych włoskich marek połączyło siły, aby zreinterpretować jej wnętrze. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wystroju była ręcznie malowana i haftowana tapeta marki Misha, zaprojektowana przez samą Celestino.

Unikalny wzór stał się zapowiedzią całej serii „Oasi”, która wzbudziła duże zainteresowanie na targach Paris Déco Off. Spowodowało to rozwinięcie współpracy marki Misha z Celestino, której rezultatem jest kolekcja „Esotismi” („Egzotyka”). Obejmuje ona cztery wzory: „Oasi”, „Cabana”, „Passiflora” i „Formosa”. W zgodzie z długoletnim doświadczeniem i wyznawaną filozofią marki są one wykonane z ręcznie malowanego i ręcznie tkanego jedwabiu.

Kolekcja „Esotismi” przywołuje na myśl marzenia senne. To pełna fantazji wizja, gdzie

wyimaginowany kwiat w jaskrawych, nienaturalnych kolorach usadowiony jest na płaskim tle z powtarzającymi się elementami inspirowanymi światem tekstyliów: z na przemian biegnącymi pionowymi i poziomymi pasami, mikro wzorami i deseniami militarnymi. W ten sposób mamy do czynienia z oszałamiającym krajobrazem łączącym w sobie organiczne wzory i geometryczne elementy. Tworzą one nieskrępowany obszar natury, składający się a to z wymyślnych grzybów, a to z ogromnych kwiatów męczennicy i owoców marakui.

 

FORMOSA

FORMOSA

Tapeta „Formosa” nawiązuje do świata fotografii, w którym kolorowe obramowanie służy

jako tło dla hipotetycznego mise en scène sennej i surrealistycznej inscenizacji.

Paprocie i egzotyczne rośliny stanowią granicę dla znajdujących się na pierwszym planie gigantycznych i pozaziemskich grzybów o jasnych i nienaturalnych kolorach. Trójwymiarowy efekt sugerują nie tylko same dekoracje, ale także ręczny haft widoczny na grzybach.

 

PASSIFLORA

 

PASSIFLORA

„Passiflora”, czyli kwiat męczennicy z owocami, jest niekwestionowanym bohaterem tej tapety. Ponadwymiarowy design łączy się tu z bujną paprocią poprzez naprzemienne

nakładanie się i przenikanie elementów poszczególnych planów.

Inspiracją dla tła jest świat tekstyliów, gdzie geometryczne mikro wzory występują naprzemiennie z szerokimi ukośnymi paskami.

 

CABANA

 

CABANA

Wzór „Cabana” inspirowany jest bujną i dziką roślinnością. Ponadgabarytowa flora ukrywa się i pojawia pomiędzy pasami tła o zdecydowanych kształtach geometrycznych. Ogólny efekt to ciągły dialog między statecznym porządkiem a nieokiełzanym nieładem. „Cabana” dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych, na życzenie wzbogaconych złotym ręcznym haftem.

 

OASI

 

OASI

„Oasi” to zmyślne i zrównoważone połączenie figur geometrycznych i botanicznych

elementów, takich jak dużych rozmiarów owoców maliny i spektakularnych palm tropikalnych, wzbogaconych jedwabnym haftem połączonym z kolorowymi paskami i wypukłymi złotymi detalami.

Nazwa Misha pochodzi z połączenia ze sobą nazw Mediolanu i Szanghaju. W ten symboliczny sposób marka podkreśla charakterystyczną dla niej mieszankę tradycji z innowacją; zderzenie orientalnych wzorów i technik z włoskim smakiem i wyczuciem stylu. Wszystkie wzory tapet każdorazowo są skalowane i wyceniane na wymiar.

 

W Polsce wyroby marki oferuje warszawski showroom MOOD.

www.mood-design.pl