DSC 2699WSM Wydarzenia

Festiwalowa wystawa fotografii

Od 22 października br. w Galerii Emka można obejrzeć niezwykłą wystawę towarzyszącą 17. Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu Integracja Ty i Ja, który odbędzie się w Koszalinie w dniach 3 – 7 listopada 2020.

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od kilkunastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”.

Jak co roku Galeria Emka została partnerem festiwalu i w związku z tym przez kilka tygodni będzie można oglądać w galerii dwadzieścia niesamowitych zdjęć. Prace zostały wybrane spośród kilkudziesięciu fotografii, które powstały w ramach artystycznego projektu Fotokonfrontacje, realizowanego w latach 2015 – 2019.

Za obiektywem stanęli znakomici fotograficy, a przed nim sportowcy, modele, weterani, podróżnicy z niepełnosprawnością. Efektem spotkań są niecodzienne portrety ujęte w różne estetyczne i formalne ramy. Każdy z nich to osobna historia. Razem tworzą opowieść o pięknych, silnych i inspirujących ludziach. Autorzy – fotograficy to: Wojtek Szwej, Edward Grzegorz Funke, Stanisław Składanowski, Wojciech Erazm Felcyn, Aleksander Orzechowski, Mariusz Król, Marta Adamczak, Robert Gauer, Jacek Sobociński.

Wystawa dostępna będzie do 9 listopada br. w godzinach otwarcia Galerii Emka, czyli pon. – sob. 9.00 – 21.00, niedziela handlowa 10.00-20.00.

 

wydarzenie FB integracja (2)