DSC 0063 Motoryzacja
Fot. Izabela Rogowska

Volvo w Koszalinie – Prestiżowa marka, ekskluzywna prezentacja

Firma Auto Bruno – dealer samochodów marki Volvo – uruchomiła w Koszalinie innowacyjną usługę mobilnego doradcy. Pozwala to bez wizyty w jej szczecińskim salonie zapoznać się z oferowanymi obecnie przez markę modelami aut. Wystarczy zadzwonić, by ustalić czas i miejsce prezentacji. Może to być jazda próbna, a nawet „przymiarka” do konkretnego garażu.

 

Samochody Volvo prezentuje koszalinianom Paweł Napieraj, doradca z 20-letnim doświadczeniem w branży, pasjonat motoryzacji. W tym wydaniu „Prestiżu” przybliży naszym Czytelnikom spektakularny model Volvo XC90, największy SUV marki.

Spektakularny, bo stworzony od podstaw jako zupełnie nowy projekt, bez odwoływania się do już wykorzystywanych przez producenta rozwiązań technicznych. Takie podejście do projektowania miało swoje koszty – stworzenie XC 90 pochłonęło (według danych Volvo) aż 11 mld dolarów, ale w efekcie powstał samochód doskonały.

Paweł Napieraj mówi: – Marka Volvo jest uosobieniem tego, co wielu z nas kocha w motoryzacji, czyli siły elegancji. Stylistyka Volvo niczego nie udaje. To jest indywidualny, ekskluzywny, skandynawski styl. To co wewnątrz auta wygląda jak drewno, jest drewnem, a to co wygląda jak metal, jest metalem a nie tworzywem w jego kolorze. Dynamiczne nadwozie skrywa moc drzemiącą w samochodzie, dając prawdziwą frajdę z jazdy w każdych warunkach.

Jeśli chodzi o Volvo XC 90, cechą wartą szczególnego podkreślenia jest zaprzęgnięcie najnowszych technologii do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa kierowcy, podróżujących z nim osobom, ale i innym ludziom na drodze. Lista tych rozwiązań jest tak długa, że nie sposób ich wszystkich tutaj scharakteryzować. System City Safety wykorzystuje sygnały wizualne, dotykowe i akustyczne w celu ostrzeżenia kierowcy o zbliżających się pieszych, dużych zwierzętach, rowerzystach i pojazdach – samochód automatycznie hamuje, o ile kierowca sam nie podejmie działania w rozsądnym czasie.

Innym rozwiązaniem istotnie podnoszącym poziom bezpieczeństwa gwarantowanego przez Volvo XC 90 jest system adaptacyjnych reflektorów Full LED. Pojęcie „aktywne światła drogowe” bywa w opisach niektórych samochodów nadużywane, bo sprowadza się do czegoś, co w prosty sposób wyręcza kierowcę z przełączania świateł „długie/krótkie”. W pełni adaptacyjne reflektory w przypadku Volvo XC 90 to system znacznie bardziej subtelny i technicznie zaawansowany. Wykorzystanie matrycowych reflektorów pozwala wygasić światło na obszarze, w którym znajduje się inny samochód, ale pozostawić oświetlone „długimi” pozostałe fragmenty jezdni oraz pobocza. To kolosalnie zwiększa bezpieczeństwo na drodze, bo kierowca może znacznie wcześniej dostrzec zagrożenie, a tym samym uniknąć ewentualnej kolizji. Jak to ważne, najlepiej wiedzą ci, którzy często podróżując między miejscowościami, przejeżdżają przez obszary leśne, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo zderzenia z nagle wyłaniającą się z ciemności zwierzyną.

Wartym podkreślenia wyróżnikiem XC90 jest również to, że może być skonfigurowane w wersji pięcio-, sześcio- lub siedmioosobowej, stanowiąc jednocześnie auto rodzinne. Pozostawia duże pole do zindywidualizowanych konfiguracji. Poza tym po złożeniu tylnych kanap uzyskujemy płaską powierzchnię, która umożliwia wygodne przewożenie większych pakunków. Tylne fotele są usytuowane wyżej niż przednie, stąd pasażerowie zyskują dobrą widoczność – zdecydowanie lepszą niż w innych autach z tego segmentu.

Volvo olbrzymi nacisk kładzie na ekologię. Większość samochodów tej marki, w tym oczywiście model XC 90, wykorzystuje tak zwaną „miękką hybrydę” (mild hybrid), co oznacza, że moment obrotowy jest wzmacniany 14-konnym silnikiem elektrycznym. Pomaga on płynnie ruszać i przyspieszać, a także ogranicza zużycie paliwa. Co ważne, system ten jest absolutnie bezobsługowy. Energia potrzebna do napędzania silnika elektrycznego odzyskiwana jest w trakcie zwykłej eksploatacji samochodu, bez konieczności ładowania baterii z sieci.

Paweł Napieraj podsumowuje: – Spotkanie z Klientem traktuję jako okazję do wspólnego odkrywania danego modelu. Jeśli Klient ma życzenie gruntownie poznać samochód, „przymierzyć” go do garażu, pokazać rodzinie, jestem do dyspozycji. W kontakcie z Klientem najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji. To jest proces. Relacja powstaje i rozwija się w czasie. Staram się być nie tyle sprzedawcą, ale doradcą. Taki sposób pracy powoduje, że Klienci kupują samochody skonfigurowane pod własne potrzeby i takie, w których czują się komfortowo, chętnie spędzając w nich czas. Zależy mi na tym, żeby każdy komu prezentuję określony model, dobrze go poznał przed podjęciem decyzji o zakupie, a później był do niego w pełni przekonany. Wśród osób, z którymi rozmawiam, są zarówno sympatycy od lat wierni marce Volvo, ale również ci, którzy jeszcze jej z bliska nie poznali, ale odczuwają potrzebę posiadania samochodu klasy premium, subtelnie eleganckiego, zapewniającego pełen komfort.

 

 


Kontakt do doradcy mobilnego w Koszalinie

Paweł Napieraj, telefon +48 690 197 486
p.napieraj@autobruno.dealervolvo.pl

AUTO BRUNO
Autoryzowany Dealer Volvo
Ul. Pomorska 115B
70-812 Szczecin, Polska
www.autobruno.volvocars-partner.pl

 

Volvo XC90 D5 AWD Inscription – charakterystyka

Silnik – R4, turbodoładowany, 1969 cm³
Moc maksymalna – 235 KM przy 4250 rpm
Moment maksymalny – 480 Nm przy 1750–2250 rpm
Skrzynia biegów – automatyczna Geartronic, 8-biegowa
Typ napędu – na wszystkie koła (AWD)
Zawieszenie przednie – kolumna MacPhersona
Zawieszenie tylne – wielowahaczowe
Średnica zawracania – 11,9 m
Masa własna – 2078 kg
Długość – 4950 mm
Szerokość – 2140 mm
Wysokość – 1775 mm
Rozstaw osi – 2984 mm
Rozstaw kół przód/tył 1665-1667
Pojemność zbiornika paliwa – 71 l
Emisja CO2: 167-195 g/km
Test zderzeniowy Euro NCAP – 5 gwiazdek