10lat 2271 Design
Fot. Agnieszka Orsa

Czego szukamy w designie? Krótki przegląd by Pufa Design

Kiedy próbuję od czasu do czasu przeanalizować rodzaje produktów najczęściej kupowanych w showroomie Pufa Design w Kołobrzegu, nieodmiennie zadziwia mnie ich różnorodność. U schyłku lata nadchodzi czas na podsumowanie sezonu. Oto ulubione produkty naszych klientów!

10lat-2271Zacznę od kategorii najbardziej kojarzącej się z wakacjami – są to drobiazgi, gadżety, które mogą być pamiątką z wyjazdu albo prezentem. Rozdanie otwierają świece marki Natura Rzeczy, inne niż wszystkie, bo sojowe, zatem ekologiczne, ekonomiczne i w dodatku obdarzone pięknymi nazwami. Doceniany jest fantazyjny design spod znaku Miho, szczególnie dekoracje ścienne (np. seria żuków). Wśród drobiazgów „na ścianę” zwróciłbym też uwagę na wieszaki Dots: dyskretne i bardzo przydatne. Wielką popularnością cieszą się drewniane figurki Spring Copenhagen; jedną z ulubionych jest skarbonka Tinder Dog – może dlatego, że jesteśmy narodem praktycznym? Owo poszukiwanie przedmiotów uroczych, zabawnych i zarazem przydatnych w codziennym życiu wpływa niewątpliwie na wielką popularność akcesoriów kuchennych, takich jak igrające z naszą percepcją kieliszki i szklanki Normann Copenhagen albo zachwycające samą materią szkła szklanki Facet marki Eva Solo.

Aspekt praktyczny i piękne wzornictwo łączą też w sobie podróżny kubek-niekapek To Go Click (Stelton) albo pojemnik do chleba BOX-IT (RIG-TIG), którego pokrywa jest jednocześnie deską do krojenia. Bardzo lubiane są bawełniane, kolorowe ściereczki Pappelina. A skoro już o tej szwedzkiej marce mowa, to zauważyłem, że wśród jej słynnych chodników z syntetycznej wstążki największą popularnością cieszą się ostatnio dwa wzory: Rex i Mono. Wygląda na to, że lubimy, gdy podstawą aranżacji jest klasyka…

Goście naszego showroomu kochają lampy! Ostatnio poszukiwane są zwłaszcza te łączące w sobie rozwiązania tradycyjne i nowoczesne, jak propozycje Umage: małe klosze Acorn i eleganckie lampy Asteria (szczególnie wersja Saffron, czyli intensywnie żółta!). Grupę wielbicieli ma też jednak szalone wzornictwo Seletti (któż nie zna uroczej lampki Mouse?). Poważniejszym zakupem są meble, ale i tu decyzje często zapadają podczas wizyty w naszym sklepie stacjonarnym, gdzie wiele takich produktów mamy wyeksponowanych. Znów widać świetne wyczucie naszych gości, którzy stawiają na perfekcyjne wykonanie, dobrą markę (kochają np. krzesła Ironica marki TON i ARCH marki Fameg), ale nie boją się i bardziej fantazyjnych, nieoczywistych rozwiązań, jak tapicerowana, przesuwna ścianka w szafce nocnej Audacious (Umage).

Te krótki przegląd mogę podsumować równie krótko: cieszę się! Cieszę się, że dobre wzornictwo jest cenione i poszukiwane. Cieszy mnie znakomity smak naszych klientów oraz ich miłość do designu. Najbardziej jednak radują mnie ich wizyty w showroomie Pufa Design. Bo jest to przecież miejsce stworzone właśnie dla nich!

Adam Wysocki, właściciel kołobrzeskiego sklepu z oświetleniem i meblami Pufa Design (www.pufadesign.pl), miłośnik wzornictwa.


Autor: Adam Wysocki