20200729 104208 Wydarzenia

ARBET wsparł koszaliński szpital w najtrudniejszym momencie

Wśród firm, które jako pierwsze w naszym regionie zareagowały na apele o pomoc dla służby zdrowia u szczytu wiosennej fali pandemii koronawirusa, znalazła się koszalińska Fabryka Styropianu ARBET.

 

Arbet 2Tuż przed Wielkanocą ARBET przekazał Szpitalowi Wojewódzkiemu sprzęt o wartości ponad 114 tysięcy złotych. Placówka potrzebowała pilnie monitora transportowego, pomp strzykawkowych oraz objętościowych z dodatkowym wyposażeniem. Sprawna koordynacja działań pomiędzy Fabryką a specjalistami ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie pozwoliła sfinalizować całość w mniej niż tydzień. ARBET, będąc kluczowym dostawcą dla wielu firm branży budowlanej, zwracał się do nich z apelem o pomoc dla służby zdrowia walczącej z rozwijająca się pandemią. Za to wszystko Fabryka otrzymała od wojewody zachodniopomorskiego specjalne pisemne podziękowania (na zdjęciu).

Szpital nadal potrzebuje wsparcia, bo zasoby sprzętu jednorazowego użycia szybko się wyczerpują. Dekapitalizuje się również inny sprzęt medyczny służący do opieki nad chorymi.