IMG 0403 1 Lato 2020

Pomerania Fun Park: Rozrywka dla całej rodziny

Spotkanie z Wikingami, urodziny w krainie Jednorożca oraz Mini Zoo zamieszkałe przez przyjazne alpaki i kucyki – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają w Pomerania Fun Park. Dla wzorowych uczniów bilet za darmo!

 

pomerania-mapaPomerania Fun Park to największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Położony w Pyszce, 14 km od Kołobrzegu, przyciąga nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów, którzy spędzają nad morzem wakacje. To niezwykłe miejsce, w którym każdy – i mały, i duży – znajdzie coś dla siebie. Na ponad 30 hektarach cała rodzina może spędzić niezapomniane chwile na wspólnej zabawie. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz całoroczne, działające niezależnie od pogody.

Przez cały rok czynna jest Hala Zabaw o imponującej powierzchni 3000 metrów kwadratowych. To jedyna taka hala na Pomorzu, gdzie oprócz tradycyjnych placów zabaw typu małpi gaj znaleźć można wiele innych atrakcji: ogromny statek, wulkan do wspinaczki, zjeżdżalnie tradycyjne, rolkowe i tubowe, baseny z kulkami, trampoliny, strefę boisk, kolejkę, automaty i wiele innych atrakcji. A wszystko rozmieszczone pośród bajkowej dekoracji i w strefach dostosowanych do wieku dziecka. Restauracje, kawiarnie i liczne punkty gastronomiczne pozwalają zregenerować siły po całodniowym szaleństwie.

 

Bajkowe urodziny

W tematycznych salach urodzinowych, których w Parku jest aż 6 (Minecraft, Jednorożec, Myszka Daisy, Lego, Księżniczki oraz Rodzinna) można zorganizować przyjęcie dla dzieci. – Minecraft i Jednorożec zostały otwarte niedawno i od razu podbiły serca dzieciaków. Do tej pory największą popularnością cieszyła się sala Lego, teraz jest to Minecraft, którą chętnie wybierają nawet nieco starsze dzieci, i to nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki – zdradza dyrektor Pomerania Fun Park, Dorota Pasiewicz. W dwugodzinnym pakiecie urodzinowym Pomerania oferuje małym Gościom opiekę animatora, halę zabaw, poczęstunek: chrupki, paluszki, woda – a dla jubilata prezent w postaci vouchera na bezpłatny dzień zabawy w Parku.

W Pomeranii Fun Park można zorganizować nie tylko urodziny dziecka, ale dowolną imprezę okolicznościową dla całej rodziny – od komunii do pikniku.

 

 

Podniebne szaleństwo

Kiedy tylko pogoda dopisuje, Goście Parku mogą skorzystać z licznych atrakcji zewnętrznych. Dla najmłodszych – w wieku 2-4 lata – przygotowano bezpieczną strefę zabawy Maluszkowo. Nieco starsi docenią z pewnością Dmuchany Plac Zabaw, na którym można wyszaleć się do woli na dmuchanych zabawkach, a także autodrom – znakomitą rozrywkę dla całej rodziny. Dla tych, którzy lubią karuzele, przygotowano karuzelę krzesełkową oraz absolutny klasyk, czyli tzw. Łabędzia. Niezapomniane podniebne emocje oferuje z kolei Wahadło Extreme, a także Rollercoaster Dragon. Dzieci i dorośli mogą bawić się cały dzień na świeżym powietrzu, korzystając z licznych konstrukcji do wspinania, ślizgania i huśtania.

Ale to nie wszystko. Do dyspozycji Gości jest także Wodny Świat Pomeranii – z basenem zewnętrznym i możliwością korzystania z rowerków wodnych. Pomerania Fun Park cały czas się rozbudowuje i zaskakuje swoich Gości. – Niebawem ukończymy ścieżkę edukacyjną Natura 2000 – mówi dyrektor Pasiewicz. – W budowie jest także plaża ze zjeżdżalniami.

 

 

Te, co skaczą i fruwają, czyli Mini Zoo

Jedną z najnowszych atrakcji Pomerania Fun Park jest Mini Zoo. Mieszkają w nim alpaki, kucyki, pawie oraz gołębie. Najmłodsi Goście Parku mają tu bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Mogą się przekonać, że kucyki o wdzięcznych imionach Lukier i Radar uwielbiają czesanie i głaskanie, a alpaki – Czekoladka i Antoś – to prawdziwe słodziaki. Czekoladka jest nieco nieśmiała, ale za to Antoś lubi dumnie przechadzać się po zagrodzie. Oboje przepadają za marchewkami.

Klejnotem Pomeranii są pawie, królewskie ptaki, które dumnie prezentują zwiedzającym swoje wielobarwne ogony, a sąsiadują z nimi ozdobne gołębie. W Parku mieszkają również jelenie i daniele. Ich stado widoczne jest już z drogi prowadzącej do Pomeranii. Goście mogą je podziwiać tylko z daleka, ale kiedy zwierzaki już się oswoją, będzie można je odwiedzać i oglądać z bliska. – Na razie nie chcemy ich denerwować – mówi Dorota Pasiewicz. – Naszym priorytetem jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Dowodem na to, że jelenie świetnie się czują w Pomeranii, jest fakt, że niedawno ich stado się powiększyło – wiosną na świat przyszło 6 małych jelonków, a niebawem urodzą się małe daniele.

 

 

Oko w oko z Wikingiem

W Pomerania Fun Park działa Wioska Wikingów Trollborg. To gród składający się z 10 chat, w tym chaty Wodza, w którym można zobaczyć, jak żyli, pracowali i walczyli prawdziwi Wikingowie. W lipcu i sierpniu zamieszkają w nim miłośnicy wczesnego średniowiecza, którzy wiernie odtworzą ich zwyczaje. Jak wyrabiało się broń, przygotowywało jedzenie czy lepiło garnki? Jak wyglądała średniowieczna sztuka wojenna? Odpowiedzi na te pytania przyniesie wizyta w Wiosce Wikingów. Rekonstruktorzy o rozległej wiedzy w dziedzinie historii i archeologii, w ręcznie szytych strojach, posługujący się replikami zabytków, pokażą, jak wyglądało życie codzienne w osadzie sprzed ponad 1000 lat. Rzemieślnicy zaprezentują swój kunszt i fach, wojownicy będą się ścierać na ubitej ziemi, a kupcy zaproszą do zakupu swoich unikatowych towarów. Zwiedzający obejrzą symbole starych Bogów, pierścienie, naszyjniki, kolczyki, brosze, łańcuchy, obręcze oraz dodatki do brody i włosów. Wysłuchają też opowieści o dawnych dziejach, władcach, wojach, bitwach i odległych podróżach… Odważnych śmiałków czeka walka z Wikingiem na prawdziwe miecze oraz nauka strzelania z łuku. To z pewnością niecodzienny sposób na doświadczanie historii, który zainteresuje nie tylko jej miłośników.

Przy Wiosce Wikingów znajduje się sala multimedialna. Odwiedzając ją, można przenieść się w czasie i poznać historię Wikingów oraz trolli z Pomeranii, a także spotkać strasznego Króla Orków i Elfy mieszkające w drzewie. – To sala z dreszczykiem – opowiada Dorota Pasiewicz. – Dzieciaki dzięki okularom 3D przenoszą się do krainy pełnej wrażeń i adrenaliny. Mogą np. stanąć na brzegu przepaści i poczuć towarzyszące temu emocje.

Pomerania Fun Park to miejsce, które trzeba odwiedzić, i w którym nikt na pewno nudzić się nie będzie! Na wzorowych uczniów czeka w wakacje niespodzianka. Do 31 sierpnia wszyscy uczniowie szkół podstawowych, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem, bądź w przypadku klas I-III miano wzorowego ucznia, mogą jednorazowo skorzystać z wejścia do Pomeranii za darmo. Wystarczy pokazać w kasie legitymację szkolną oraz świadectwo.