optyk 3729m Lato 2020

5. urodziny Okularnii

– Dla nas praca jest pasją – mówi pani Katarzyna Urbanowicz, prowadząca wspólnie z mężem Damianem firmę Okularnia. – Z uwagą słuchamy pacjentów, poznajemy ich potrzeby i oczekiwania, a z drugiej strony obserwujemy rynek i śledzimy nowości. Dzięki temu możemy badać wzrok coraz doskonalszym sprzętem i proponować najlepsze indywidualne rozwiązania.

 

okularnia-6667Okularnia prowadzi nowoczesne salony optyczne w Koszalinie i Sianowie. Oferuje badanie wzroku, dobieranie szkieł korekcyjnych, opraw, soczewek kontaktowych i okularów przeciwsłonecznych. – Naszą zasadą jest przedstawić klientowi możliwe rozwiązania problemu, z jakim do nas trafia, i pomóc mu podjąć właściwą decyzję – przekonuje Damian Urbanowicz. – Przedstawiamy różne opcje w zróżnicowanych cenach, aby każdy mógł wybrać produkt, z którego będzie zadowolony. Podkreślamy, że najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja oczu i prawidłowa korekcja wzroku. Dlatego wykonujemy różne rodzaje szkieł: progresywne, dwuogniskowe, przeciwsłoneczne z korekcją lub fotochromowe.

Pani Katarzyna dodaje: – Wykonujemy również okulary z powłoką filtrującą światło niebieskie emitowane przez telefony komórkowe i różnego rodzaju monitory. To dodatkowa ochrona, oprócz popularnego antyrefleksu. Zdarza się, że klient życzy sobie szkła barwione. Może u nas liczyć i na taką wysublimowaną usługę.

Katarzyna Urbanowicz, która jest doświadczoną optometrystką, absolwentką studiów na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, podkreśla: – Korzystam z urządzeń i technologii pozwalającej mi precyzyjnie ocenić wadę wzroku osoby badanej. Jestem, specjalistą „pierwszego kontaktu”, bo podczas badania mogę dostrzec ewentualne problemy zdrowotne gałki ocznej, wyłapać wstępne symptomy choroby wzroku i skierować daną osobę do okulisty – podkreśla pani Katarzyna. – Kiedy jednak potrzebna jest sama korekcja wady wzroku, w naszych salonach klienci otrzymują kompletną pomoc, od badania i oceny wady, poprzez dobór szkieł i opraw korekcyjnych, po wykonanie okularów i wskazówki dotyczące pielęgnacji oczu. Co ważne – bazujemy na sprawdzonych produktach renomowanych firm, gwarantujących jakość naszych usług, bo zależy nam na zdrowiu i zadowoleniu klientów.

Z wsłuchiwania się w opinie i ich oczekiwania klientów wynika stałe rozszerzanie palety marek producentów opraw okularowych oferowanych przez Okularnię. Stąd pojawienie się marek Guess, Tous, Ana Hickmann, Ray Ban, Mexxx, Boss, Calvin Klein, Lacosta, Moschino, Tommy Hilfiger, Furla, Vogue, Solano, Metroplitan. – Trendy się zmieniają i tutaj również trzeba być na czasie – mówi pani Katarzyna. – Powróciła na przykład moda na oprawy metalowe, zwłaszcza w kształcie koła, z dużym frontami. Szuka ich zwłaszcza młodzież. Staramy się na targach wypatrywać nowości, by móc je przedstawić w naszych salonach.

Jak się okazuje, ogromny postęp obserwuje się w dziedzinie korekcyjnych soczewek kontaktowych. Obecne technologie pozwalają przygotować komfortowe soczewki dla osób, które do niedawna nie mogły ich stosować. Katarzyna Urbanowicz komentuje: – Praktycznie wszystkie formy korekcji, jakie wiążą się z typowymi szkłami, możliwe są już do uzyskania za pomocą coraz doskonalszych soczewek. Na przykład osoby noszące szkła progresywne lub używające dwóch par okularów już nie muszą się czuć wykluczone, gdyż mamy rozwiązania również dla nich. My zawsze rekomendujemy używanie soczewek czterech kluczowych producentów. Daje to gwarancję jakości zarówno użytych materiałów, jak i samego wykonania soczewek.

Pani Katarzyna podsumowuje z uśmiechem: – Pięć lat może się komuś wydawać niedługim okresem. Dla naszej firmy to całe jej życie, w którym jedynym pewnikiem jest ciągła zmiana. Bardzo jesteśmy ciekawi, co przyniesie choćby kolejnych pięć lat. Nasi klienci mogą mieć pewność, że trzymamy rękę na pulsie.

 

Salony Optyczne OKULARNIA

Koszalin, ul. Poprzeczna 1a
tel.: +48 735 008 009
Sianów, ul. Armii Krajowej 20
tel.: +48 606 500 142