NASZA OFERTA Osiedle Zwycięstwa 1 plik źródłowy Przyjazne Budowanie

Pięć aktualnych propozycji

Kształtując swoją ofertę deweloperską Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer stara się o to, by w jednym czasie mieć do zaproponowania klientom przynajmniej trzy lokalizacje do wyboru. Aktualna oferta zawiera ich nawet więcej, bo dwa przedsięwzięcia dobiegły albo dobiegają końca, dwa inne są w stanie zaawansowanych przygotowań, a jedno (przy ulicy Franciszkańskiej) nabiera rozpędu.

Oto z czego będą mogli w najbliższym czasie wybierać klienci firmy.

 

Osiedle Franciszkańska

U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Krańcowej w Koszalinie w decydującą fazę wchodzi realizacja pierwszego domu wielorodzinnego przyszłego Osiedla Franciszkańska. Jednocześnie wkrótce rozpoczną się prace przy drugim budynku kompleksu.

Teren przy ulicy Franciszkańskiej, którym dysponuje Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer, to działka o powierzchni niemal trzech hektarów. Deweloper podzielił ją na cztery strefy. W trzech z nich powstanie łącznie osiem budynków (niemal 400 mieszkań), a czwarta stanie się wspólną strefą rekreacyjną, niezależnie od tego, że przy poszczególnych domach również są przewidziane elementy zieleni, ławeczki czy urządzenia służące zabawom dzieci.

Jak już widać po pierwszym, realizowanym obecnie budynku, składającym się z trzech klatek schodowych, Osiedle Franciszkańska to budownictwo wielorodzinne, ale ze stosunkowo niską zabudową. Mieszkania mają zróżnicowaną powierzchnię – od małych (do 40 m kw.), przez średnie (50 m kw. i więcej), po nawet 120-metrowe. Krzysztof Kuncer, prezes zarządu firmy, zapewnia: – Zachowamy spójność i kameralny charakter miejsca. Powstanie przytulne osiedle, zapewniające wszystkim lokatorom komfortowe warunki do życia.

Plany przewidują, że w każdej klatce schodowej będą zamontowane windy zjeżdżające bezpośrednio do garażu. Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB Kuncer, wyjaśnia: – Zawsze przy projektowaniu wyobrażamy sobie naszego klienta i jego potrzeby. Mimo że formalnie nie ma takiego wymogu przy tej liczbie kondygnacji, dla wygody mieszkańców w każdej klatce schodowej zamontujemy windy, podobnie jak robimy to w przypadku innych naszych inwestycji.

Pod wszystkimi obiektami zaplanowane są hale garażowe. Ponieważ obecnie normą jest sytuacja, że w rodzinie używa się dwóch albo i trzech samochodów, potrzeba dużo miejsc postojowych. Osiedle Franciszkańska jest tak rozplanowane, że w zewnętrznych częściach działki, prostopadle do ulicy Franciszkańskiej, deweloper wykona drogi wewnętrzne, do których przylegać będą dodatkowe miejsca parkingowe.

Tym co wyróżni to osiedle wśród innych w Koszalinie, jest wspomniana strefa rekreacyjna ulokowana w centralnej części kompleksu. Spojrzenie na plany pozwala uświadomić sobie, że nie będzie to ogródek dla dzieci z paroma ławeczkami dla dorosłych, ale zdecydowanie coś więcej. Na tej powierzchni mógłby z powodzeniem stanąć jeszcze jeden budynek, a tym samym deweloper mógłby zbudować i sprzedać kilkadziesiąt mieszkań więcej. Jego myślenie idzie jednak w innym kierunku – ludzie muszą mieć przestrzeń, dostęp do światła słonecznego i zieleni, bo wtedy zyskują poczucie pełnego zadowolenia z lokalizacji, którą wybrali do zamieszkania.

Dyrektor Wioletta Stelmach komentuje: – Nauczyliśmy się tego na Osiedlu Cypryjskim, gdzie również nie pożałowaliśmy miejsca na tereny zielone. Z przyjemnością obserwujemy tam jak nabywcy mieszkań korzystają z tej zieleni i postawionych wśród niej urządzeń. Poza komfortem i wygodą mieszkańców, dodaje to urody osiedlu, a na tym nam również zależy.

Nabywcy mieszkań na Osiedlu Franciszkańska mogą liczyć na to, że ich domy powstaną – jak zawsze w przypadku budowanych przez PB Kuncer – z bardzo dobrej jakości materiałów. Zarówno w zakresie konstrukcji budynku, jego wszystkich przegród izolacji termicznej, wilgociowej i akustycznej jak i w zakresie materiałów wykończeniowych. Części wspólne będą wykończone z największą dbałością o wygodę mieszkańców i estetykę przestrzeni.

 

Osiedle Zwycięstwa

Zakończenie budowy dwóch domów wielorodzinnych przy ulicy Zwycięstwa 232-234 nie oznacza zakończenia inwestycji PB Kuncer w tej lokalizacji. Firma nabyła działkę sąsiadującą (wzdłuż ulicy Zwycięstwa) i przygotowuje się do budowy kolejnych domów.

Planowane rozwiązanie nie będzie lustrzane w stosunku do dwóch istniejących już budynków, ale idealnie do nich nawiązujące w charakterystyce i stylu. Chodzi zarówno o zachowanie spójności estetycznej, ale również funkcjonalnej.

Jeśli powiodą się starania firmy o tereny budowlane znajdujące się niejako z tyłu posiadanych już działek, u zbiegu ulic Śliwkowej i Morelowej, powstanie następna część osiedla, a na Rokosowie pojawi się naprawdę duża enklawa nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego.

Warto podkreślić, że zainteresowanie mieszkaniami na Osiedlu Zwycięstwa jest bardzo duże. Podobnie zresztą jak lokalami użytkowymi znajdującymi się na parterze od strony ulicy.

Kolejne realizacje również mają zaoferować powierzchnię handlowo-usługową, której w tej części miasta nie ma w nadmiarze.

Działka, na której stanęły dwa pierwsze ukończone domy, jest stosunkowo wąska i długa, położona równolegle do pobliskich ulic Zielonej i Morelowej. Budynki są trzykondygnacyjne (parter, pierwsze i drugie piętro). Tworzą wiele brył przesuniętych względem siebie, tak aby się nawzajem nie zacieniały.

Duże mieszkania na drugim piętrze zaplanowano jako dwupoziomowe. Do decyzji nabywcy należało ustalenie, na którym poziomie znajdzie się kuchnia, łazienka i pokój dzienny. Z wyższego poziomu mieszkańcy wychodzą na przestronne tarasy ulokowane na dachu budynku. Lokatorzy mieszkań położonych niżej również mają gdzie zaczerpnąć świeżego powietrza, bo wszystkie wyposażone są w duże balkony a na parterze – w tarasy.

Wewnątrz domów, w częściach wspólnych, zostały użyte wysokogatunkowe materiały wykończeniowe (m.in. wysokiej klasy gresy). W każdej klatce schodowej znajdzie się cichobieżna winda, która zjeżdża bezpośrednio do wspólnej dla obu budynków hali garażowej, obliczonej na 96 miejsc postojowych. Klatkę schodową osłania balustrada ze stali nierdzewnej, wypełniona miejscami szkłem.

Wygodnym dla lokatorów rozwiązaniem w pierwszym oddanym do użytkowania budynku są komórki lokatorskie usytuowane na tym samym piętrze co mieszkanie. Nadają się one do przechowywania rzadziej używanych sprzętów, rowerów albo wózków dziecięcych. Do wyboru są również komórki umieszczone w poziomie hali garażowej.

W sprzedaży pozostały już tylko nieliczne lokale.
Termin rozpoczęcia rezerwacji i sprzedaży mieszkań w kolejnych domach nie został jeszcze ustalony.

 

Osiedle Cypryjskie

DCIM100MEDIADJI_0564.JPG

Mocno zaawansowana jest realizacja ostatniego etapu Osiedla Cypryjskiego, które jest częścią Osiedla Unii Europejskiej – nowej dzielnicy Koszalina powstałej na osi północ-południe. Zajmuje ono najwyższe, nasłonecznione wzniesienie na tym terenie (rejon ulic Włoskiej i Cypryjskiej), przez co jasne elewacje domów widoczne są z dużej odległości z każdej strony świata. Osiedle jest tak rozplanowane, by budynki znajdowały się w stosunkowo dużej odległości od siebie, przez co powstaje odczucie przestrzeni i komfortu.

Dla PB Kuncer Osiedle Cypryjskie to pierwszy tak duży, zwarty kompleks mieszkaniowy wzniesiony w jednej lokalizacji. Kiedy spojrzymy na jego makietę, zobaczymy dwa zespoły domów wielorodzinnych. Pierwszy tworzą dwa domy o kształcie przypominającym podkowę, a drugi – cztery budynki jako dopełniające się duże litery „L”. Całość zachowuje spójność architektoniczną i estetyczną.

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer przystępowało do budowy Osiedla Cypryjskiego jako cieszący się ogromnym zaufaniem klientów deweloper, z ponad 25-letnim, skumulowanym doświadczeniem wykonawczym. W ostatnich latach ugruntowało ten wizerunek, przenosząc najlepsze wypracowane rozwiązania na kolejne budowy.

Zasadą stosowaną przez dewelopera jest to, że zawsze wraz z oddaniem do użytku mieszkań, oddaje do dyspozycji mieszkańców również uporządkowaną całą okoliczną przestrzeń. Stąd gotowe są w tym momencie wszystkie elementy infrastruktury: chodniki, miejsca postojowe, oświetlenie. Tak jak i trawniki oraz zielone nasadzenia, kąciki zabaw dla dzieci, ławeczki gdzie można na chwilę przysiąść i odpocząć. Kolejne etapy budowy to niejako samodzielne całostki.

Wszystkie budynki Osiedla Cypryjskiego mają bardzo wysoki standard. Jeden został wybudowany jako budynek energooszczędny z zastosowaniem rekuperacji (w uproszczeniu: odzyskiem ciepła podczas wymiany powietrza). Wszystkie mają bardzo dobre charakterystyki energetyczne, zawsze korzystniejsze niż wymagane przez polskie normy, co uzyskuje się stosując między innymi wentylację hybrydową. Czym ona jest, wyjaśnia dr Krzysztof Kuncer, prezes zarządu firmy: – Wentylacja grawitacyjna, którą można nazwać tradycyjną, działa czy tego chcemy, czy nie. Ciepłe powietrze jako lżejsze uchodzi kanałami wentylacyjnymi. W przypadku wentylacji hybrydowej zarówno siła wywiewu jak i nawiewu jest regulowana. Intensywność wyciągu mechanicznego zależy od parametrów powietrza w pomieszczeniu, tak że nie dochodzi do zbyt dużego ubytku energii cieplnej jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Wentylacja hybrydowa bywa nazywa wentylacją inteligentną, a to stąd, że zdolna jest ograniczać straty ciepła. A mniejsze straty ciepła to niższe koszty eksploatacji mieszkań.

Łącznie na Osiedlu Cypryjskim PB Kuncer odda do użytku niemal 400 mieszkań. Obecnie w sprzedaży znajdują się ostatnie lokale w domu nr 5 i duża część powstających w domu nr 6.

To już ostatnia szansa na to, by zamieszkać na Osiedlu Cypryjskim!

 

Ulica Hallera

 

Jeszcze w tym roku PB Kuncer rozpocznie budowę zespołu mieszkaniowego przy ulicy Hallera, składającego się docelowo z trzech budynków. Trwa projektowanie pierwszego z nich.

Lokalizacja jest znakomita: w bok od ulicy Gnieźnieńskiej (na wysokości salonu samochodowego Renault), pięć minut piechotą od Centrum Handlowego Forum Koszalin albo alternatywnie od strony „Wodnej Doliny” z ronda przy ul. Sybiraków i Paderewskiego.

Teren jest rozległy, bez istniejącej zabudowy, która wymuszałaby konieczność dostosowywania się do niej, co pozwala rozwinąć projektantom skrzydła. Jest jednak jedno ograniczenie – warunki zabudowy wymuszają rozwiązanie typu pierzeja, a więc stawianie frontowej ściany budynku w granicy działki.

Dom, którego szczegóły opracowują jeszcze architekci, będzie miał pięć kondygnacji, przy czym na ostatniej przewidziane są duże jednopoziomowe mieszkania z rozległymi tarasami. Bez najmniejszych wątpliwości można powiedzieć, że będą to penthouse’y z prawdziwego zdarzenia.

Cały kompleks przy ulicy Hallera liczyć ma finalnie 200 mieszkań.

 

Róg Barlickiego i Konstytucji 3 Maja

To kolejna nowość w ofercie PB Kuncer. Dom wielorodzinny na około 70 mieszkań na rogu ulicy Norberta Barlickiego (jednokierunkowa, wjazd od ulicy Drzymały) i ulicy Konstytucji 3 Maja. Jego bryła będzie zróżnicowana wysokościowo: część będzie miała wysokość trzech kondygnacji, a część czterech i nawet pięciu. Plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu wymaga, by budynek stanął w granicy działki, a więc chodzi o zabudowę pierzejową.

Dyrektor Wioletta Stelmach komentuje: – Zależy nam na tym, by powstał piękny budynek, cacko architektoniczne, które stanie się naszą wizytówką jak dom przy ulicy Janka Stawisińskiego. Jest to ten fragment centrum miasta, który się zmienia w bardzo dobrym kierunku. Ta inwestycja z pewnością doskonale się wpisze w tę tendencję. Projekt, o którym mowa, to propozycja dla osób, chcących zamieszkać w centrum miasta w maksymalnie komfortowych warunkach.

Miejsca parkingowe zostaną ulokowane w podziemiu. Na dziedzińcu będzie się mogło zatrzymać tylko kilka pojazdów.

Początek budowy nastąpi w przyszłym roku, a wraz z nim rozpocznie sprzedaż mieszkań.