kuchnia 1.Architaste fot.Michał Gulajski Prestiżowy Adres

Nowoczesność skrojona na miarę komfortu

Le Corbusier powiedział, że dom jest „maszyną do mieszkania”. O to, by nie była bezduszna zadbali właściciele prezentowanego przez nas domu. Tu otwarta przestrzeń jest miłą dla zmysłów, przyjazną przestrzenią

 

Projekt nie ma nic z ckliwości tak typowej dla domów na przedmieściach. Przeciwnie, wnętrze ma zupełnie współczesnego ducha. Z zacytowanego papieża modernizmu zaczerpnięto otwarty plan i duże połacie okiem. Na parterze wzajemnie przenikają się funkcje salonu, kuchni i jadalni. Wysoka na dwie kondygnacje przestrzeń ograniczona jest jedynie antresolą, na której znalazło się miejsce pracy dla pana i pani domu oraz pokój gościnny. Wszystko po to, aby jak najlepiej wykorzystać metraż, nie tracąc przy tym poczucia swobody i oddechu. Nie inaczej jest też na piętrze. W prywatnej części domu połączono sypialnię, garderobę i łazienkę.

– Klienci chcieli zamieszkać w funkcjonalnym wnętrzu, które będzie ponadczasowe i spójne

z naturą. Jego styl nazwałbym „nowoczesną przytulnością”. Wszystko podporządkowane jest wygodzie, ale bez kompromisów względem estetyki – mówi Paweł Ślęzak, autor projektu, architekt z Architaste.

Choć wnętrze urządzone jest nowocześnie, to wypełnia je przyjemna domowa atmosfera.

A to za sprawą dużej ilości naturalnego drewna. Jest ono motywem pojawiającym się na wielu elementach wyposażenia i meblach.

Odważnym zabiegiem jest wykończona w czerni kuchnia, która dzięki temu niemal znika we wnętrzu. Z kolei ożywcze akcenty kolorystyczne wnoszą grafiki wiszące na ścianach, kwiatowa tapeta w korytarzu czy też poduszki.

Mocny kolor znajdziemy też na pufie Cushions, która powtarza kształt sofy o tej samej nazwie. Minimalistyczny narożnik marki Nobonobo składa się z kilku, zestawionych ze sobą sześcianów. Swoją miękkość zawdzięcza wypełnieniu SoftLayers, połączeniu pianki poliuretanowej z naturalnym pierzem.

– Po sofę do sklepu wybraliśmy się komisyjnie, w trzy osoby. Ja, inwestorka i jej mama. O tym, że to właśnie ten mebel powędruje do domu zdecydowała ta ostatnia. Gdy mama właścicielki siadła na sofie Nobonobo nie chciała już z niej wstać. Stwierdziła, że nie ma innej wygodniejszej. I w gruncie rzeczy nie mogliśmy się z nią nie zgodzić… – śmieje się Paweł Ślęzak.

 


Nobonobo jest młodą polską marką, koncentrującą się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Istotny wpływ na kształt kolekcji i kierunek rozwoju Nobonobo ma współpraca z Tomkiem Rygalikiem. Uznany polski designer jest dyrektorem artystycznym marki od 2019 roku. Spod jego ręki wychodzą nie tylko zaawansowane wzorniczo i jakościowo sofy, ale również fotele, krzesła i stoły.

 

Szerzej: www.nobonobo.pl