HOL 02 Przyjazne Budowanie

BUDYNKI NA ZAMÓWIENIE – Budujemy Centrum Stomatologiczne Bogurscy

Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer w swych początkach było firmą wykonawczą. Z czasem rozszerzyło działalność o ofertę deweloperską. Obecnie to ona dominuje, ale wciąż obok wznoszenia kolejnych domów PB Kuncer podejmuje się budów na zlecenie. Zwłaszcza, jeśli są to tak ciekawe projekty jak siedziba Centrum Stomatologiczne Bogurscy przy ulicy Śniadeckich w Koszalinie.

 

gb1

Obiekt wkomponowany jest w istniejące osiedle mieszkaniowe. Jego dwukondygnacyjna bryła ustawiona jest równolegle do ulicy Śniadeckich. Budynek ma powierzchnię użytkową 976 m kw. Kondygnacja podziemna, przeznaczona na pomieszczenia techniczne, tomograf, archiwum i szatnie, zajmuje 363 m kw.

Na parterze o powierzchni 346 m kw. przewidziane są: poczekalnia, biura i gabinety lekarskie. Druga kondygnacja to niemal wyłącznie gabinety, które łącznie będą miały powierzchnię 266 m kw. Co ciekawe, od strony zachodniej przewidziane jest miejsce na kawiarnię z tarasem.

 

HOL_03

 

HOL_01Na posesji znajdzie się 13 miejsc postojowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych.

Do budowy ścian posłużyły materiały żelbetowe (elementy konstrukcyjne) i surowiec mineralny (cegły SILKA) jako wypełnienia. Podziemie to wyłącznie żelbet z odpowiednim zabezpieczeniem chroniącym od wilgoci.

Elewacja centrum będzie utrzymana w tonacji jasnej szarości. Złoży się na nią w 60 procentach płytka klinkierowa, a w aż 40 procentach elementy fasadowe. Właśnie duże powierzchnie przeszklone na pewno będą zwracać uwagę przechodniów. Szyby w niektórych oknach ważyć będą nawet 560 kg. Dostawcą aluminiowej stolarki okiennej jest koszalińska firma PUF.

Centrum zaprojektowała koszalińska pracownia Warzecha Studio, czyli architekci Justyna i Bartosz Warzechowie. Kierownikiem budowy jest Arkadiusz Szukajło, którego wspiera inżynier budowy Konrad Kierzek. Zaplanowany finał prac to końcówka bieżącego roku.