cover 220412 Ludzie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie: dobry zawód na wyciągnięcie ręki

Okres, w którym się znaleźliśmy, jest dla nas wszystkich trudny – obawiamy się o zdrowie, jesteśmy zaniepokojeni przyszłością. Ale życie musi toczyć się dalej. Dla uczniów klas ósmych i ich rodziców przyszedł czas ważnych decyzji. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie, postanowił za naszym pośrednictwem zaprezentować się Państwu i pokazać, że ma do zaoferowania specjalności kształcenia, dające młodym ludziom dobry start w dorosłe życie.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Boninie to placówka z blisko 50-letnią tradycją. Zawsze dbała o ofertę kształcenia dostosowaną do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Systematycznie modernizowała i rozbudowywała bazę dydaktyczną, troszczyła się o właściwy dobór wykwalifikowanej kadry. Dzięki temu szkoła jest wciąż nowoczesną placówką oświatową, w której ósmoklasiści mogą kontynuować naukę i zdobyć ciekawy zawód – zgodnie z ich zainteresowaniami i zdolnościami.

 

Drogi Ósmoklasisto, jeśli:

 • lubisz przyrodę i pracę na świeżym powietrzu – to kontynuowanie nauki w Technikum Architektury Krajobrazu jest właśnie dla Ciebie! Tu nauczysz się projektowania, urządzania i pielęgnowania terenów zielonych, sporządzania projektów i kosztorysów oraz zdobędziesz prawo jazdy kategorii T!

  TAK

 • kochasz zwierzęta i w przyszłości chcesz z nimi pracować – zapraszamy Cię do Technikum Weterynarii! Z nami zdobędziesz wiedzę z zakresu opieki nad zwierzętami, udzielania im pierwszej pomocy, podawania leków, pobierania próbek do badań laboratoryjnych, przeprowadzania zabiegów sanitarno-higienicznych i fizykoterapeutycznych, a także uzyskasz prawo jazdy kategorii B!

  technik-weterynarii

 • przyrządzanie potraw sprawia Ci przyjemność, to pomożemy Ci w rozwijaniu pasji kulinarnej, kształcąc Cię w Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych! Nauka na tym kierunku pozwoli na zdobycie umiejętności przygotowywania i dekorowania potraw z uwzględnieniem nowych trendów żywieniowych i nowoczesnych technologii, planowania jadłospisów, a także organizowania i wykonywania usług gastronomicznych, w tym – przyjęć i bankietów. Partycypujemy w kosztach związanych z zakupem artykułów spożywczych wykorzystywanych na zajęciach praktycznych!

  TŻ

 • interesuje Cię mechanizacja, chcesz poznać nowoczesny sprzęt wykorzystywany w rolnictwie i jego obsługę, to mamy dla Ciebie właściwą ofertę! W Technikum Mechanizacji Rolnictwa nauczysz się diagnozowania uszkodzeń i naprawy maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej, wykonywania prac wymagających ich użycia, wykorzystywania sprzętu i programów komputerowych (takich jak trenażer diagnostyki, symulator kombajnu, dron) służących do nauki i realizacji zadań zawodowych, prowadzenia samochodów osobowych, ciągników i kombajnów zbożowych oraz zdobędziesz prawo jazdy kategorii B i T!

  technik-mechanizacji

 • w przyszłości chcesz wykonywać zawód związany z mechanizacją rolnictwa, to mamy dla Ciebie właściwy kierunek kształcenia: mechanik-operator w Branżowej Szkole I Stopnia! Tu nauczysz się obsługi, naprawy i użytkowania pojazdów i maszyn rolniczych, oceniania ich stanu technicznego i usuwania usterek, wykonywania zmechanizowanych prac polowych (w tym zbioru zbóż i roślin okopowych). W pakiecie edukacyjnym oferujemy prawo jazdy w kategorii B i T!

  Mechanik

 • myślisz o zdobyciu zawodu kucharza, to proponujemy Ci naukę na tym kierunku w Branżowej Szkole I Stopnia! Z nami poznasz tajniki organizowania produkcji gastronomicznej, przyrządzania dań, napojów i deserów, obliczania ich wartości odżywczej i energetycznej oraz opracowywania ofert kulinarnych dla konsumentów. Zapewniamy produkty spożywcze niezbędne do realizacji zadań na zajęciach praktycznych!

  kucharz

Uwaga: nauka w technikum trwa 5 lat, a w Branżowej Szkole I Stopnia – 3 lata

bonin-plakatUkończenie szkoły i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe dają pełne uprawnienia rolnicze i pozwalają ubiegać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej absolwentom kierunków: Technikum Weterynarii, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz specjalności mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych Branżowej Szkoły I Stopnia.

Ogromnym atutem Zespołu Szkół w Boninie jest fakt, że uczniowie mają zapewnione miejsce odbywania praktycznej nauki zawodu na terenie szkoły, w pracowniach, których wyposażenie jest zbliżone do rzeczywistych warunków panujących w zakładach pracy. Baza dydaktyczna szkoły dysponuje nowoczesnym sprzętem elektronicznym i mechanicznym, który jest wykorzystywany podczas powadzonych zajęć.

Ponadto szkoła bierze udział w licznych projektach, których realizacja pozwala uczniom na zdobycie dodatkowych kwalifikacji w ramach odbywania praktyki zawodowej za granicą. Oferta stażu zawodowego kierowana jest do uczniów wszystkich klas i kierunków kształcenia, pragnących rozwijać i udoskonalać swoje umiejętności u pracodawców duńskich i portugalskich.

Mamy świadomość, że usytuowanie szkoły poza obrębem miasta może wydawać się Państwu kłopotliwe. Możemy jednak zapewnić, że nie ma żadnego problemu z dojazdem do szkoły środkami komunikacji podmiejskiej. Ponadto szkoła oferuje zakwaterowanie w czystym, nowoczesnym, dobrze wyposażonym budynku internatu, gdzie uczniowie mają zapewnioną opiekę i zdrowe posiłki.

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby uczniowie czuli się w naszej szkole bezpiecznie. Wspólnie tworzymy przyjazną atmosferę, aby zapewnić Im jak najlepsze warunki do nauki i realizacji ich marzeń i pasji.

Zapraszamy do naszej szkoły!

Kontakt:

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO im. WINCENTEGO WITOSA w BONINIE

76-009 BONIN
tel/fax (094) 342-28-92; szkola@zsbonin.pl