DZIKIO1 Zdrowie i uroda

Strefa 3L – zmień się na lepsze

Jeśli chodzi o zmianę – każdy moment jest dobry i nigdy nie jest na nią za późno. Niezależnie, czy chodzi o lepszy wygląd, zdrowie, samopoczucie, sprawność, czy kondycję albo wszystko razem. Warto powierzyć się w tym procesie w doświadczone ręce, korzystać z wiedzy, wsparcia i nowoczesnych narzędzi. Wszystko to oferuje klub treningowy z innowacyjnymi rozwiązaniami treningowymi, Strefa 3L, towarzysz wielu wspaniałych metamorfoz i miejsce, w którym łatwo jest się dobrze poczuć.

 

Badanie zakresu ruchomości w stawach FMSMetamorfoza – jak każdy proces – wymaga czasu. Krok po kroku przynosi coraz więcej satysfakcji, zadowolenia i korzyści, jednak każdy, kto kiedykolwiek się odchudzał, walczył o lepszą kondycję lub trenował, wie, że nie jest to droga łatwa. Wymaga dyscypliny, konsekwencji i determinacji. Dlatego tak ważne jest by przejść ją w maksymalnie przyjaznych warunkach, z odpowiednim wsparciem i dużą dawką motywacji. Strefa 3L ma w swoim portfolio mnóstwo takich spektakularnych przemian – osób z nadwagą w szczupłe; ograniczonych ruchowo bólami (na przykład kręgosłupa) – w sprawne; walczących z przygnębieniem wynikającym ze złej kondycji fizycznej i psychicznej w tryskające energią. Wszytko to klubowicze osiągają nie morderczym wysiłkiem, ale dzięki doskonałej organizacji procesu treningowego.

Co odróżnia go od innych? Właściwie wszystko. Przede wszystkim podstawowe założenie: dostosowanie oferty do klienta, a nie dostosowanie klienta do oferty. Tak został skonstruowany w najmniejszych elementach. Sposób pracy, jej intensywność, zakres, dobór ćwiczeń wynika z indywidualnych, określanych na samym początku założeń i predyspozycji (określanych za pomocą testów np. siły), więc pozwala stworzyć każdemu klubowiczowi spersonalizowany program, precyzyjnie realizujący jego indywidualne potrzeby w celu osiągnięcia efektu, bo przecież po to się trenuje. Każde ciało jest inne, zatem wymaga osobnego potraktowania i ta zasada jest w Strefie 3L obowiązująca.

Trening – obwód wytrzymałościowo-sprawnościowy z elementami cardio – odbywa się na sprzęcie Milon, dostosowującym się do możliwości fizycznych czy celu treningowego – redukcji masy ciała, wzmocnienia mięśni, rehabilitacji, poprawy kondycji itd. Nie ma mowy o przeciążeniach, kontuzjach, przetrenowaniu czy ćwiczeniu ponad siły, co może skutecznie zniechęcać do wysiłku fizycznego. Ciało pracuje efektywnie, ale warto podkreślić, że w odpowiednim dla siebie tempie. Na koniec – obowiązkowo – podlega ćwiczeniom rozciągającym, również z pomocą specjalnego systemu maszyn Flow i Extrafit, na których też można wykonać rozluźniający automasaż niwelujący wiele dolegliwości bólowych i rozluźniający spięte mięśnie wynikające np. z pracy siedzącej lub stojącej. Do wyboru jest też trening personalny EMS – z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej.

Co niezwykle istotne cały proces, na każdym etapie w przypadku obu rodzajów treningów, odbywa się pod okiem i opieką trenerów i fizjoterapeutów, którzy nie są oddelegowani jedynie do wprowadzenia klienta w życie klubu i pokazanie, jak ćwiczyć, ale prowadzą go cały czas, monitorując efekty i wprowadzając adekwatne do osiągnięć zmiany. I oczywiście motywując do pracy. Służy temu autorski program „10 kroków”, do którego klubowicze mogą dołączyć, a zakładający poza treningami m.in. konsultacje z trenerem-opiekunem, regularne analizy składu ciała, udział w warsztatach edukacyjnych , naukę zdrowego odżywiania czy ćwiczenia rozciągające z fizjoterapeutą.

DZIKIO~1

 

Nic w Strefie 3L nie odbywa się w próżni – to kolejny wyróżnik klubu. Klienci wyposażeni są w opaski Milon, więc, nomen omen, pod ręką mają wszystkie swoje parametry, a miłośnicy innowacji skorzystać również z aplikacji Milon Me, dzięki której można mieć wgląd do planu treningowego i śledzić swoje postępy. Profil każdego klienta jest umieszczony w programie Milon Care, swego rodzaju „pamiętniku” zintegrowanym z systemem Milon, zawierającym szczegółowe informacje na temat zakresu ruchu, napięcia mięśni, a także np. procentowych zmian obciążeń, co pozwala precyzyjnie obserwować jakość treningu i korygować ewentualne błędy.

Zupełnie inna jest też ekonomia czasu, a to argument niezwykle istotny, zwłaszcza w przypadku osób zapracowanych, ze ściśle wypełnionym kalendarzem zajęć. Treningi są krótkie (Milon trwa 35 minut i powtarza się go dwa razy w tygodniu, EMS – 20 minut i wystarczy raz w tygodniu), ale niezwykle efektywne, bo każda z minuta jest maksymalnie wykorzystana. Nie bez znaczenia jest też sama infrastruktura klubu – kameralna, przyjemnie i funkcjonalnie urządzona, nie przypominająca ani zatłoczonych hałaśliwych siłowni, ani snobistycznych klubów. Jak wszystko, co oferuje, po prostu przyjazna klientom.

 

Trening personalny EMS z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniwejNowością w Strefie 3L są testy diagnostyczne FMS. To niezwykle przydatne badanie, wykorzystywane na całym świecie, pozwalające określić jakość wzorców aparatu ruchu i wyłapać jego najsłabsze ogniwa, co wpływa na aktywność sportową i funkcjonowanie w życiu codziennym. – Dzięki FMS możemy określić kierunek działań korygujących i przywracających prawidłową koordynację nerwowo-mięśniową – mówi Aleksandra Zwolak. – Ocena funkcjonalna FMS zalecana jest w szczególności osobom wykonującym prace siedzące, stojące lub fizyczne, sportowcom np. biegaczom. Stosując tę diagnostykę można zmniejszyć ryzyko przeciążeń, kontuzji i zespołów bólowych oraz poprawić wyniki sportowe. Test składa się z siedmiu prostych sekwencji zadań ruchowych, podczas których oceniamy w specjalnej skali od 0 do 3 punktów zdolność do wykonania ćwiczenia. Ocenie podlega próba, która została wykonana najlepiej. Osoba badana może zdobyć maksymalnie 21 punktów, a test wraz z omówieniem i diagnozą trwa 30 minut. W zasadzie każdy kto zaczyna trenować powinien zacząć od takiego testu, żeby wychwycić najsłabsze ogniwa aparatu ruchu – tłumaczy menadżerka Strefy 3L.
Nie bez powodu o ofercie Strefy 3L mówi się, że to trening XXI wieku. Nie tylko dlatego, że odbywa się za pomocą nowoczesnego sprzętu czy innowacyjnych narzędzi wspomagających, ale dlatego, że same założenia klubu wpisują się we współczesny trend maksymalnego personalizowania usług i optymalizacji czasu. Podobnie, jak świadomego dbania o zdrowie i ciało, zakładającego w tym zakresie działanie holistyczne, a nie doraźne. Nie chodzi tylko o pogoń za zgrabną sylwetką – choć tę można w Strefie 3L z powodzeniem poprawić – ale zrozumienie, że lepsza kondycja odpłaci się dobrym samopoczuciem i zdrowiem. – W naszym klubie można przejść całkowitą metamorfozę – podkreśla Aleksandra Zwolak, menadżer. – I fizyczną, i zdrowotną, i psychiczną, bo duży nacisk kładziemy na edukację naszych klientów. Mamy sprawdzony i bardzo skuteczny model działania, z którego można skorzystać bez względu na wiek czy poziom sprawności i zespół z nielimitowanym zapasem energii.

 

Strefa 3L zachęca do udziału w wykładach i warsztatach dotyczących zdrowego stylu życia, odżywiania, suplementacji, redukcji stresu i innych wszystkich mieszkańców Koszalina i okolic. Warto śledzić profil klubu na Facebooku, Instagramie oraz strony internetowej strefa3l.pl/koszalin/