interwiol 0654a Temat z okładki

INTERVIOL – Wykładziny i dywany budzące wyobraźnię

Zawsze pod prąd – ta zasada najlepiej określa podejście Violetty i Włodzimierza Łuczko do biznesu. Kiedy inni uciekają za wszelką cenę przed zapasami magazynowymi, Interviol szczyci się tym, że ma na składzie ponad 200 000 metrów kwadratowych wykładzin dywanowych dostępnych od ręki. Kiedy inni wystrzegają się zatrudniania montażystów, preferując podwykonawców zewnętrznych, Interviol ma sześć własnych ekip montażowych stale gotowych do działania. Przez ponad 25 lat rynkowej aktywności kołobrzeska firma wyrobiła sobie znakomitą markę i zdobyła zaufanie klientów. Zaopatruje w wykładziny i podłogi odbiorców indywidualnych,ale także inwestycje o powierzchni użytkowej nawet 10 000 m kw. Na liście realizacji ma wiele prestiżowych hoteli i apartamentowców. Interviol, śledząc światowe trendy wzornicze, wpływa na „podłogową” modę w Polsce. Wkrótce ten wpływ będzie jeszcze większy, bo po inwestycji w dodatkową powierzchnię magazynową firma w drugiej połowie roku chce zaoferować inwestorom i architektom wnętrz największą w kraju wzorcownię.

 

interwiol-1036Violetta Łuczko mówi: – Od zawsze poszukujemy tego, czym możemy wyróżnić się na tle konkurencji. Do wszystkiego dochodziliśmy metodą prób i błędów, stale się uczymy, a zaczynaliśmy nieco ponad 25 lat temu od pożyczonego samochodu i pierwszej partii towaru, którą ktoś nam powierzył, okazując kredyt zaufania.

Włodzimierz Łuczko dodaje: – Jesteśmy nie tylko małżeństwem, ale i biznesowym duetem, do którego dołączył nasz syn Oskar. Rodzinny charakter firmy jest jednym z naszych atutów, a słyszymy to często podczas branżowych targów czy negocjacji handlowych. Jesteśmy po prostu wiarygodnymi partnerami. W korporacjach zarządy się zmieniają a wraz z nimi polityka handlowa. Interviol to stabilność, gwarancją której dla naszych kontrahentów jesteśmy my sami.

 

Nie ma rzeczy niemożliwych

Nawet kompletny laik, kiedy znajdzie się w hali sklepowo-magazynowej Interviolu w Kołobrzegu, szybko się zorientuje, że zgromadzony tam towar zdecydowanie różni się od oferty sklepów sieciowych. Jest tam wszystko, czym można wykończyć podłogi w domach, hotelach, szpitalach, szkołach, obiektach użyteczności publicznej – na dokładkę w ogromnym wyborze i od ogromnej liczby producentów.

Pan Włodzimierz komentuje: – To są rzeczy dostępne od ręki. Jeśli ktoś poszukuje czegoś spoza tej palety, służymy wzorcownią, gdzie klienci czy architekci mają do dyspozycji tysiące próbek. Jesteśmy w stanie również zamówić produkcję pod konkretne potrzeby. Wtedy możliwe jest dostarczenie wykładzin, dywanów, wycieraczek i innych elementów według oryginalnych wzorów, na przykład z logotypami, napisami, określonymi znakami i wymyślonymi własnymi wzorami, w każdym kolorze i kształcie.

 

Skrzydła coraz szerzej

W obecnej wzorcowni regały pełne są równo poustawianych katalogów i wzorników. Na ich przejrzenie nie starczyłoby z pewnością dnia. Jednak to nic wobec planowanej wzorcowni w Tymieniu. Tam Interviol przejął jesienią ubiegłego roku duży obiekt magazynowo-biurowy i to w nim firma zamierza urządzić miejsce prezentacji asortymentowych i szkoleń dla projektantów, ale także dla Klientów.

Violetta Łuczko tłumaczy: – To również nasz wyróżnik. Nie ograniczamy się do sprzedaży. Ściśle współpracujemy zarówno z producentami, jak i projektantami wnętrz. Jesteśmy pośrednikami między jednymi a drugimi. Jednym i drugim ułatwiamy pracę.

Obiekt w Tymieniu to także magazyn wysokiego składu, co oznacza, że można w nim zgromadzić kilka razy więcej towaru niż w tradycyjnym. Duża powierzchnia magazynowa służy firmie nie tylko do gromadzenia produktów. Wyjaśnia to pan Włodzimierz: – Bywają sytuacje, że w uzgodnionym terminie sprowadzamy dla klienta kilka tysięcy metrów kwadratowych wykładzin. Tymczasem inwestycja ma poślizg, niekiedy wielomiesięczny. Nasi odbiorcy wiedzą, że mogą na nas liczyć w takich sytuacjach. Po prostu przechowujemy dla nich materiały, nie pytając o nic. Z naszej strony jest to inwestycja w dobre relacje z klientami, a dla nich bardzo wygodne rozwiązanie.

 

Nie tylko sprzedaż

Dostarczenie materiałów podłogowych do apartamentowców czy hoteli to złożona logistycznie operacja. Chodzi przecież o tysiące metrów kwadratowych w setkach pomieszczeń.

Interviol ma wypracowane rozwiązanie na takie sytuacje: materiały docierają na budowę już przycięte do odpowiednich rozmiarów, przez co nie ma problemów ze składowaniem ich na miejscu, a i sam montaż jest o wiele szybszy, zyskuje na tym Klient.

Jest to możliwe dzięki temu, że firma ma sześć stałych ekip montażowych. To również wyróżnia ją na tle rynku. Inni dostawcy zazwyczaj posiłkują się usługami zewnętrznych podwykonawców. – My wolimy, aby nasze ekipy montowały produkty zakupione u nas, bo to daje gwarancję i bezpieczeństwo Klientom i ułatwia prowadzenie inwestycji. Wiemy, że na naszych ludzi zawsze możemy liczyć – tłumaczy Violetta Łuczko. – Pozwala to również wypracować standardy pracy gwarantujące odpowiednią jakość usług.

 

Pogotowie Wykładzinowe

Każda z sześciu ekip ma do dyspozycji samochód dostawczy z napisem Pogotowie Wykładzinowe. To nie żart. Bywają bowiem sytuacje, kiedy na skutek jakiegoś niespodziewanego wydarzenia czy awarii w hotelu albo innym miejscu użyteczności publicznej trzeba błyskawicznie wymienić wykładzinę dywanową bez przerywania działalności.

Pani Violetta relacjonuje: – Wielokrotnie

wymienialiśmy wykładzinę w pokoju hotelowym w taki sposób, że goście tego nawet nie zauważyli. Wyszli na przykład na dłuższy spacer lub plażę, a po powrocie w pokoju była już świeża , nowa podłoga. Coś takiego jest możliwe tylko wtedy, kiedy montażyści są niezwykle zgrani a dostawca materiału ma odpowiedni jego zapas. Wiemy, że nasi kontrahenci cenią nas za takie podejście i wiedzą, że zawsze mogą na nas liczyć. Reagujemy o każdej porze dnia, dostosowując czas pracy do klienta.

 

Sprawdzony zespół

Kiedy rozmawiamy z panią Violettą i panem Włodzimierzem, wielokrotnie powraca wątek pracowników. – Nie jesteśmy handlowcami ani menedżerami z teoretycznym przygotowaniem, wszystkiego uczyliśmy się sami – podkreśla Violetta Łuczko. – Ale mamy z mężem podobne podejście do wielu spraw. Wśród nich kluczowe są relacje: z pracownikami, kontrahentami i klientami. Zawsze dbaliśmy o jakość obsługi. To było stosunkowo proste, kiedy pracowaliśmy sami. Teraz nasz zespół to dwudziestu sprawdzonych ludzi, którzy przeszli z nami różne sytuacje i po prostu dali się poznać od jak najlepszej strony. To oni tak naprawdę tworzą tę firmę. Doceniamy naszych współpracowników i to, że są zgranym teamem. Indywidualne podejście do każdego staramy się przenosić również na klientów. Wielkie sklepy sieciowe opierają się na samoobsłudze, są super zorganizowane i tego im zazdrościmy. Ale u nas liczy się coś innego – rozmowa, doradztwo, pomoc, atmosfera pracy. I nie ma tu znaczenia to, czy obsługujemy kogoś, kto potrzebuje dywanika albo paru metrów wykładziny, czy też dyrektora firmy zamawiającej towar w tysiącach merów kwadratowych.

 

interwiol-1051Niezmienne zasady

Zanim Interviol zdobył na rynku swoją obecną pozycję, były lata ciężkiej pracy. Najpierw rozwożenie towaru użyczonym samochodem, później wynajęty 150-metrowy sklep w Kołobrzegu i garaż służący za magazyn, połowa dzierżawionej hali… – Zawsze byliśmy uczciwi. Zawsze staraliśmy się wszystko robić na czas i solidnie – wspomina pani Violetta. – Firmy nas w ten sposób poznawały. Zdobywaliśmy zaufanie, a to wielki kapitał.

Pan Włodzimierz dodaje: – Trzeba zaznaczyć, że pracowaliśmy i pracujemy nie z myślą, ile zarobimy. Pieniądze zawsze były jakby obok. Najważniejsze było odpowiednio obsłużyć klienta, dać mu to, czego szuka.

Obecnie Interviol ma przedstawicieli handlowych, ale zasady pozostały niezmienne. Grono klientów systematycznie się powiększa, a są wśród nich odbiorcy ze Szwecji, Norwegii,Niemiec i Austrii, a także warszawski hotel, którego współwłaścicielem jest Robert de Niro, czy Ambasada USA w Warszawie. Firma uzyskała nawet specjalny certyfikat pozwalający na zaopatrywanie instytucji NATO-wskich.

– Wykładziny się zużywają, więc co 5-6 lat przychodzą do nas klienci i kładziemy takie duże powierzchnie od nowa – relacjonuje Włodzimierz Łuczko. – To daje nam satysfakcję. Wracają do nas, więc mamy prawo sądzić, że są ze współpracy zadowoleni. Klient uzyskuje u nas kompletną usługę: projekt – jeżeli będzie sobie życzył, dostępność wykładzin z całego świata, obszywanie, dowóz i montaż.

Pani Violetta zwraca uwagę na coś jeszcze: – Klienci wracają z uśmiechem. Zwracają się do nas i naszych pracowników po imieniu, jak do dobrych znajomych.

 

Z ręką na pulsie

Aby móc doradzać klientom, samemu trzeba być na bieżąco z nowościami. Stąd częste wyjazdy właścicieli Interviolu na targi budowlane i wyposażeniowe. Pan Włodzimierz komentuje: – Do tego dochodzą częste spotkania z przedstawicielami producentów, a mamy dostawców z całego świata. Zdobywamy nowości. Wykładzina kojarzy się zazwyczaj tylko z taką z rolki, a my mamy na przykład wykładziny w płytkach dywanowych, co daje możliwość wymiany fragmentów a nie całej podłogi. Mamy również wykładzinę w postaci płytek LVT, które nie są typowymi panelami z laminatu, a można ich używać w kuchniach, łazienkach, saunach, basenach, a nawet przykleić na ścianę. Materiał nie do zniszczenia, wyglądający jak drewno.

Firma dostarcza również wykładziny o szczególnych właściwościach – choćby dopuszczone do użycia w salach operacyjnych albo ekologiczne – z naturalnych tworzyw jak kreda, żywica, naturalne oleje, bez chemii. Do tego sztuczną trawę, panele podłogowe wielu odmian, a nawet… drzwi. Właściciele śmieją się, że przez lata pracy stali się ekspertami materiałoznawstwa: – Jest dużo tematów związanych z podłogą – mówi Violetta Łuczko. Żeby być specjalistą w swojej dziedzinie, trzeba się mocno na niej skupić. Klienci pytają nas również o tapety i farby , ale dzisiaj naszą domeną jest „podłoga” , być może wkrótce pomyślimy o rozszerzeniu naszej oferty.

 

Realizacje, czyli rekomendacje

Kiedy zaglądamy na stronę internetową Interviolu przekonujemy się, że nie ma na Pomorzu, a może szerzej – w trójkącie Szczecin-Gdańsk-Poznań, drugiej firmy z tak bogatą listą dużych realizacji. Ogromna część nowych inwestycji hotelowych i apartamentowych zaopatrywał Interviol. Jego właściciele mówią: – Zadowolony klient to najlepsza reklama. Dużo uwagi poświęcamy również współpracy z projektantami wnętrz, którzy znajdują u nas ciekawe inspiracje. Firma urosła, ale my chcemy rozwijać się dalej. Stąd inwestycja w dodatkową powierzchnię magazynową i biurową. Praca już dawno stała się naszą pasją. Przy takim podejściu praca nie męczy, a dostarcza poczucia spełnienia.

 

Interviol - logoINTERVIOL

78-100 Kołobrzeg ul. Jasna 25

tel. +48 94 351 74 10

kom. +48 664 045 486
e-mail: biuro@interviol.pl

www.interviol.pl

 

 

WYKŁADZINY DYWANOWE

Violetta Łuczko wspomina: – Od wykładzin do hoteli, biur i domów rozpoczęła się przygoda z handlem, która skłoniła nas do założenia firmy. Ciocia męża pożyczyła nam samochód z kierowcą. Rozwieźliśmy pierwszą partię towaru po sklepach i czekaliśmy miesiąc aż spłyną pieniądze, żeby rozliczyć się z dostawcą, który wykazał się zaufaniem i powierzył nam – żółtodziobom – towar na kredyt. Potem było tego już dwa razy więcej, w następnym miesiącu jeszcze więcej… Długo pracowaliśmy wyłącznie we dwoje i z jednym kierowcą.

 

 

WYKŁADZINY ELASTYCZNE PCV

Właściciele Interviolu wspominają: – Na początku wszystko robiliśmy sami. Poznawaliśmy nowych ludzi, do oferty wprowadzaliśmy nowe gatunki wykładzin. Wśród nich również te z PCV. Technologia ich wytwarzania i wzornictwo przez lata tak mocno się zmieniło, że obecnie prawie nie przypominają tamtych sprzed ćwierćwiecza.

 

PANELE LAMINOWANE, WINYLOWE I PODŁOGI DREWNIANE

W ofercie Interviolu znalazły się w momencie, kiedy założyciele firmy stwierdzili, że poszerzą wachlarz proponowanych produktów. Tym sposobem domeną rodzinnego przedsiębiorstwa stało się wszystko, dzięki czemu można efektownie wykończyć podłogę. Interviol stał się liderem w dziedzinie paneli winylowych, które pozwalają na podłogach tworzyć prawdziwe cuda – niezwykle estetyczne i trwałe.

 

PŁYTKI DYWANOWE

Nowość i hit naszej oferty. Ogromna wygoda dla klienta, który w razie zabrudzenia fragmentu podłogi nie musi wymieniać jej na całej powierzchni. Płytki dywanowe idealnie sprawdzają się, kiedy trzeba przemeblować pomieszczenie albo kiedy niesforne dziecko wyleje sok buraczkowy na środku pokoju.

 

 

POTENCJAŁ MAGAZYNOWO-LOGISTYCZNY

Interviol dysponuje obecnie 1200 metrami kwadratowymi powierzchni wystawowo-sklepowej w Kołobrzegu, 1000-metrowym magazynem wysokiego składu oraz 1000-metrowym biurowcem w Tymieniu. Własne, obrandowane samochody dostawcze służą ekipom montażowym do sprawnego docierania do klientów i transportu przygotowanych do położenia materiałów.

Klienci kołobrzeskiego sklepu chwalą sobie bogaty asortyment dostępny od ręki i to, że wszystko można obejrzeć z bliska, dotknąć, poprosić pracowników Interviolu o dodatkowe informacje.

 

 

DYWANY

Dywany to prawdziwe klejnoty na podłogach – podkreśla pani Violetta Łuczko. – To mój ulubiony dział. Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować klientom bogactwo wzorów i rozmiarów dywanów. Są wśród nich tradycyjne, ale również projektowane przez współczesnych głośnych kreatorów mody, takich jak Maciej Zień.

 

 

SZTUCZNA TRAWA

Najbardziej zielony dział. Kojarzy się z przyjemnościami. Produkt ten trafia na tarasy, układany jest przy basenach kąpielowych, na podłogi w cukierniach i sezonowych knajpkach nad morzem. Mamy w ofercie również trawy doskonale nadające się na pola golfowe albo boiska sportowe. Jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej wysublimowane zamówienie.

 

 

USŁUGI: OBSZYWANIE I MONTAŻ

Naszą ambicją jest zapewnienie klientowi nie tylko szerokiego wyboru produktów, ale również kompletnej usługi montażowej. Jej ważnym składnikiem jest profesjonalne wykańczanie wykładzin, najczęściej polegające na estetycznym obszyciu krawędzi.

Byliśmy jedną z pierwszych w Polsce firm stosujących maszyny do obszywania. Obecnie dysponujemy trzema takimi urządzeniami najnowszej generacji.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom wszystkich klientów – nie tylko kupujących nową wykładzinę. Świadczymy usługi obszywania również materiałów zakupionych gdzie indziej i używanych.

Mamy sześć własnych, stałych ekip montażowych. Dostosowujemy czas pracy do oczekiwań klientów. Jesteśmy w stanie bardzo sprawnie wymieniać partami wykładziny w miejscach, które nie mogą pozwolić sobie na przerwanie działalności ani na chwilę.

Nasz zespół to sprawdzeni fachowcy, sumienni i dokładni. Zawsze życzliwi i uśmiechnięci.

 

 

WYCIERACZKI SYSTEMOWE

Nie zawsze doceniane, ale niezwykle pożyteczne – bo dobrze wyczyszczony but, to dłuższa żywotność podłogi. Wycieraczki systemowe świetnie sprawdzają się w miejscach, w których jest duży ruch osób wchodzących do obiektów z zewnątrz. Są obecnie produkowane w pełnej gamie kolorystycznej, z bardzo trwałych materiałów.

My zaś jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wycieraczki systemowe wykonane specjalnie dla nich – według pożądanych wzorów, z logotypami albo innymi znakami identyfikującymi.

 

 

PROJEKTOWANIE I PRACA Z ARCHITEKTAMI

Budując firmę marzyliśmy o tym, by klientowi, który odwiedza nas w poszukiwaniu rozwiązania dla wykończenia podłogi, móc zaproponować oryginalne pomysły, w wielu wariantach. Udało się nam to w pełni. Nawiązaliśmy współpracę z architektami i projektantami wnętrz.

Zapewniamy im bogatą bazę materiałów, dostarczamy informacje o nowościach, urządzamy szkolenia produktowe. W efekcie nasi klienci otrzymują rozwiązania, jakich oczekują.