ZARR foto Biznes

Twoja szansa na rozwój z ZARR S.A.

Czujesz potrzebę rozwoju? Chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników? Jeśli jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą, możesz otrzymać do 80 procent dofinansowania na szkolenia, podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych lub inne usługi rozwojowe. Wystarczy, że skorzystasz z projektu Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. – „Dofinansowanie usług rozwojowych dla zachodniopomorskich MMŚP” (w ramach Działania 6.1 Usługi rozwojowe skierowane do przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

 

Celem projektu jest wzrost poziomu kwalifikacji pracowników lokalnych przedsiębiorstw sektora mikro, małych i średnich firm. Ma to zwiększyć konkurencyjność zachodniopomorskich przedsiębiorców, którzy dzięki zdobytej wiedzy będą mogli w lepszym stopniu wykorzystać swoje zaplecze techniczne oraz kadrowe.

Jedną z koszalińskich firm, które zdecydowały się na udział w projekcie jest Arcy Catering Hanna Wojta, znana w Koszalinie z prowadzenia Baru Przerwa przy ulicy Powstańców Wielkopolskich i obsługi cateringowej firm i wydarzeń. Szymon Wojta, jej współwłaściciel, tak podsumowuje cykl niemal stu godzin szkoleń i konsultacji: – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Otrzymaliśmy dokładnie to, czego akurat w tym momencie potrzebowaliśmy. Podjęliśmy bowiem decyzję o reorganizacji firmy i powołaniu spółki, aby rozwijać się w bardziej systemowy sposób. W ramach projektu mieliśmy konsultacje z radcą prawnym, dzięki czemu uzyskaliśmy wiedzę na temat rodzajów spółek, różnic między nimi, związanych z przekształceniami formalności i wielu innych spraw. Mogliśmy również poznać szczegółowo kwestie finansowe i podatkowe, bo kolejne konsultacje prowadziła dla nas doświadczona główna księgowa. Inne szkolenia dotyczyły spraw związanych z bezpieczeństwem pracy, odpowiedzialnością pracodawcy i dokumentacją pracowniczą. Wszystko w takim zakresie, jakiego potrzebowaliśmy i na wysokim poziomie kompetencji osób prowadzących szkolenia oraz konsultacje. Tych kilkadziesiąt godzin zajęć pomogło nam podjąć właściwą decyzję, co do przekształcenia firmy w spółkę. Z pełnym przekonaniem mogę zarekomendować usługi szkoleniowe, które można pozyskać we współpracy z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.

Z kolei Tomasz Bieńkowski, właściciel IQ Consulting, kolejnego beneficjenta programu, mówi: – Moi pracownicy skorzystali ze szkoleń o bardzo praktycznym charakterze, w tym kursu prawa jazdy oraz nauki stylizacji paznokci na profesjonalnym poziomie. To pozwoliło im podjąć nowe obowiązki. Poziom zajęć był bardzo wysoki, na co wskazują same piątki w ankietach ewaluacyjnych. A to świadczy o tym, że szkolenia prowadziły bardzo kompetentne i skuteczne osoby. Sami jesteśmy firmą szkoleniowo-doradczą, pomagamy innym w staraniach o dostęp do szkoleń refundowanych. W ubiegłym roku obsłużyliśmy około 200 podmiotów. Z własnego doświadczenia i relacji naszych klientów wiemy, że refundowane usługi edukacyjne przynoszą konkretne i wymierne korzyści. Współpracę z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A polecamy każdemu przedsiębiorcy, który szuka pomocy w kształceniu własnym lub pracowników.

 

Artykuł współfinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Działania 6.1 „Dofinansowanie usług rozwojowych dla zachodniopomorskich MMŚP”

 


 

Numery telefonów do Doradców Przedsiębiorcy

tel. 91 432 93 36 | 512 205 810 | 512 205 846
tel. 91 432 93 12 | 512 205 546 | 512 205 545
tel. 91 813 64 50 | 512 205 700 | 512 205 708
Biuro Projektu (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00)
Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. św. Ducha 2 (parter, pok. 13) | 70-205 Szczecin

e-mail uslugirozwojowe@zarr.com.pl