Twój dzień okładka cover Kultura

Nie ma rzeczy ważniejszej ponad jeden dzień! Spróbuj go zmienić.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sposób, w jaki przeżywasz każdy dzień przekłada się na jakość Twojego życia? Często narzekamy, że nasze życie nie jest takie, jakim byśmy chcieli. Z drugiej strony jednak nie wiemy, w jaki sposób je zmienić, by spełniało nasze oczekiwania. Aubrey Marcus w swojej książce „Twój dzień, Twoje życie. Holistyczna filozofia bycia” pokazuje, że czasem warto wprowadzić proste zmiany w swoim jednym dniu, by zyskać nową, lepszą codzienność.

 

Twój dzień okładkaKsiążka ta nie jest poradnikiem, o którym szybko się zapomina. To kompleksowy program, dzięki któremu każdy dzień zyskuje nową jakość. Autor w kilkunastu rozdziałach przeprowadza czytelnika przez wszystkie etapy dnia: od przebudzenia, poprzez drogę do pracy, posiłki czy wreszcie proces zasypiania. Wskazuje, jakie zmiany warto wprowadzić w każdym z tych elementów, by zyskać większą satysfakcję z każdej chwili. A przecież to właśnie owe chwile składają się na całe nasze życie.

Aubrey Marcus dzieli się z czytelnikami swoim sprawdzonym sposobem na lepsze przeżywanie czasu. Każdy znajdzie u niego ciekawe, a często wręcz zaskakujące informacje, dotyczące właściwego żywienia, treningu, podejścia do pracy czy czasu wolnego. Autor krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób ulepszyć swoje działania, by stać się bardziej produktywnym, ale też po prostu szczęśliwszym człowiekiem.

Tym, co wyróżnia te książkę, jest całościowe podejście autora. Marcus traktuje życie człowieka jako całość, nie dzieląc go na obszar poświęcony pracy, rodzinie czy własnym zainteresowaniom. Zgodnie z tą filozofią wszystkie płaszczyzny przenikają się i wzajemnie uzupełniają. Jeden dzień z kolei jest w podejściu przedstawionym w lekturze reprezentantem całego życia. Odpowiednie zadbanie o niego będzie skutkowało osiągnięciem życiowej satysfakcji.

Z książki dowiesz się między innymi, co zrobić zaraz po przebudzeniu, jak zmienić swoje podejście do zdrowego odżywiania oraz w jaki sposób zadbać o swoją sprawność fizyczną i dobre samopoczucie. Dodatkowo znajdziesz tutaj kilka ciekawych, choć być może nietypowych przepisów na zdrowe posiłki oraz szczegółowo opisane i uzupełnione ilustracjami plany treningów. To pozycja odpowiednia dla wszystkich, którzy chcą zadbać o siebie i swoje życie, zmieniając na lepsze każdy swój dzień.

Aubrey Marcus jest założycielem i dyrektorem generalnym Onnit, szybko rozwijającej się spółki promującej styl życia oparty na holistycznej filozofii zdrowia zwanej Total Human Optimization. Marcus jest obecnie gospodarzem podcastu motywacyjnego Aubrey Marcus Podcast, w ramach którego przeprowadza inspirujące rozmowy o sporcie, biznesie, nauce, związkach i duchowości. Obecnie mieszka z towarzyszką życia w Austin w Teksasie.

 

Aubrey Marcus: „Twój dzień, Twoje życie. Holistyczna filozofia bycia”, Wydawnictwo Septem. Premiera 28 stycznia 2020