cover0320321 Biznes

Kwestionariusz Prousta- Rafał Mazur

Rafał Mazur – przedsiębiorca; zawsze uśmiechnięty, energiczny, otwarty. Jego firma Victor-Sat istnieje od 1997 roku i prowadzi działalność w Koszalinie, Kołobrzegu, Stargardzie i Trzebiatowie. Łączy w swojej ofercie dostęp do szybkiego Internetu LTE, wszelkie usługi telefonii Plus i telewizję satelitarną Polsat Cyfrowy.

 

 

Rafał Mazur (1)Kiedy byłem dzieckiem, chciałem zostać…
… lekarzem, leczyć kolegów i siebie, pewnie przez częste wizyty w szpitalach i sanatoriach w dzieciństwie. Później chciałem naprawiać telewizory, przez to, że nie było nas stać na nowy, ciągle wymieniałem lampy i części w czarno-białym telewizorze babci.

 

W szkole…
… mówili o mnie „zdolny ale leń”, teraz za to jestem pracoholikiem, nie mam czasu na lenistwo, karma wraca.

 

Moja pierwsza praca…
… wykopki; miałem może z 10 lat, za dzień zbierania ziemniaków otrzymałem kurę na niedzielny rosół.

Praca na dłużej…
…jedyna praca jaką musiałem szukać w życiu, to kiedy skończyłem szkołę podstawową. Zjeździłem wybrzeże rowerem, miałem 15 lat, chciałem zarobić na nowe ubrania i książki do liceum. Nie byłem wysokim chłopcem; w ostatniej smażalni ryb na końcu Ustronia Morskiego właścicielka odmówiła mi mówiąc „chłopcze, ty mi się w patelni przemysłowej utopisz”. Z zaplecza wyszedł jej mąż, chyba zrobiło się mu mnie żal, zaoferował okres kilku dni na próbę, pewnie myślał, że sam zrezygnuję, jak zobaczę jaka to ciężka praca. Zostałem na całe wakacje, dawałem z siebie wszystko, aby pracodawcy byli zadowoleni. Od tamtej pory nigdy już nie szukałem pracy. Ciągle ktoś mi ją oferował.

 

Pierwsze zarobione pieniądze…
… ciężko zarobione na zbieraniu jagód, gdy byłem nastolatkiem. Kilkudniowe zbiory sprzedawałem przed sklepem w Kołobrzegu, w którym teraz mieści się mój punkt Plusa i Cyfrowego Polsatu. Wydałem na białe buty takie jak miał Shakin’ Stevens, by na dyskotece móc ruszać nogami w oryginalny sposób.

 

Żeby odnieść sukces w zawodzie…
… potrzebna determinacja w dążeniu do celu, dużo szczęścia, któremu trzeba pomóc przez własne działania. Wyznaję zasadę im więcej rzeczy zrobisz tym większa szansa na sukces oraz wspierająca osoba tak jak moja Asia, która wspiera mnie we wszystkim

 

Dobry szef…
… szef powinien być liderem nie tyranem, powinien pokazywać pracownikom drogę do osiągnięcia celu i nagradzać za dobre wyniki.

 

U współpracowników cenię…
…lojalność, dobry humor, uczciwość.

 

Nie zatrudniłbym…
… wszystkim daję szansę. Wyzwaniem jest dla mnie zatrudnienie stażysty, którego mogę nauczyć pracy od podstaw, satysfakcją gdy szukając nowej drogi idzie w świat i radzi sobie, spotykając po kilku latach dziękuje za daną szansę i docenia wpojone wartości.

 

Prywatnie jestem…
… optymistą patrzącym na wszystko w różowych okularach, idącym przez świat tanecznym krokiem, ciesząc się z każdego nowego dnia

 

Dzień zaczynam…
… salsą (taniec latynoamerykański) oraz wodą z cytryną, miodem i imbirem, daje mi to energię na cały dzień.

 

Rodzina…
… mam mało czasu dla rodziny, z czego nie jestem dumny, zbyt dużo pracuję. Jednak jak tylko uda mi się znaleźć wolną chwilę, staram się spędzić czas z moją życiową partnerką i dwiema córkami.

 

Zawsze znajdę czas…
… dla rodziny, przyjaciół oraz na taniec; miejsce jest nie istotne, mogę tańczyć wszędzie…

 

Kiedy nie pracuję…
… tańczę, odpoczywam z rodziną lub podróżuję

 

Moje hobby to…
… taniec, taniec, taniec

 

Sport jest dla mnie…
… relaksem, odskocznią od codzienności, pracy, sposobem na problemy.
Grając w squasha, staram się nie myśleć o niczym, tylko jak odbić piłeczkę.

 

Dewiza, którą chcę przekazać innym…
… umiesz liczyć? Licz na siebie. Towarzyszy mi od dzieciństwa oraz „carpe diem”, chwytaj dzień.

 

Rafał Mazur 1