Sublima76 Design

Restauracja podwójnie wysublimowana

Powstała w sercu Kołobrzegu restauracja Sublima kusi gości nie tylko świetnym jedzeniem, ale również doskonałym designem. Przy realizacji tego projektu szczególną uwagę poświęcono spójności menu i wnętrza – indywidualna kuchnia koresponduje z autorskimi rozwiązaniami architektonicznymi zaprojektowanymi przez architekta Karolinę Wilgucką-Burzyńską prowadzącą kołobrzeskie studio PROJEKTIVE.

Autor: Edyta Sulimka, Projekt elewacji i wnętrza: Karolina Wilgucka- Burzyńska z zespołem: Izabela Maciejewska- Gałaś, Katarzyna Osowska-Ptaszek

Sublima110

Powstała zatem restauracja oryginalna, industrialna, z przeplatającymi się elementami orientu. Inspiracją do powstania tak szczególnego wnętrza była twórczość japońskiego achitekta Sugimoto Takashi. Duża sala restauracyjna została optycznie podzielona na część lekką, kawiarnianą i restauracyjną, bardziej elegancką, wysublimowaną. Szczególnie podkreślona została stacja livecooking i bar.

Elementy wykończenia wnętrz to m.in. przepiękne lampy robione na zamówienie według projektu pani architekt. Obszerna sala restauracyjna jest niezwykle przytulna dzięki zastosowaniu podziałów z kratek mobilnych, których wzór powtarza się na ścianie wewnątrz oraz na elewacji. To estetyczne rozwiązanie jest również niezwykle praktyczne. Kratki bowiem można dowolnie przestawiać tworząc za każdym razem niepowtarzalny nastrój i charakter dostosowany do indywidualnych potrzeb. W przestrzeni znalazł swoje zastosowanie również surowy kamień. Granit strzegomski podkreśla część barową oraz stację livecooking. Całość została ocieplona elementami z drewna i pojawiającymi się miękkimi tkaninami.

Piękne płytki na podłodze, wykończenie ścian dające niezwykłe tło dla elementów metalowych oraz zachwycająca elewacja ze spieków wielkoformatowych o strukturze kamienia łupanego możliwa była w realizacji dzięki współpracy z salonem DECODOMO, dzięki któremu można urzeczywistniać najśmielsze pomysły architektoniczne.

Dzięki współpracy z architekt Karoliną Wilgucką- Burzyńską powstała przestrzeń prosta i czysta w formie. Powściągliwa w dekoracjach, wyważona w materiałach, a jednocześnie niezwykle elegancka i przyciągająca. Tylko w takim wnętrzu możemy rozkoszować się nie tylko bogactwem smaków serwowanych dań, ale również doznać uczty estetycznej.

 

 

projektive-logoStudio Projektive Architekci

ul. Graniczna 3
78-100 Kołobrzeg
tel.: 601 509 848
www.projektive-architekci.com

 

 

 

deco-dom-logoDecodomo

75-557 Koszalin
ul. Stanisława Moniuszki 2
tel.: 796 662 596
78-100 Kołobrzeg
ul. Wylotowa 87
tel.: 730 952 333
piotr@decodomo.com.pl
www.decodomo.com.pl