„ScenoFOTOgrafia” to tytuł wystawy zdjęć Tomasza Majewskiego dokumentujących życie koncertowe Koszalina. Autor od lat obserwuje to, co dzieje się na muzycznych scenach miasta.

 

Tomasz Majewski urodził się w 1970 roku w Sopocie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie, gdzie miał pierwszy kontakt z fotografią. Trudniejszą szkołę fotografii praktycznej przeszedł w czasie studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Pracowni Fotografii profesora Witolda Węgrzyna. Po ukończeniu studiów w 1997 roku rozpoczął pracę w charakterze projektanta w firmie KOSPEL S.A. z którą związany jest do dziś. Praca ta to również codzienne praktyczne wykonywanie fotografii reklamowej i produktowej.

Równolegle, zdobywał doświadczenie w wykonywaniu fotografii plenerowej koncertowej, reportażowej, okolicznościowej a nawet stylizowanej, podczas indywidualnych sesji zdjęciowych, również osób ze świata kultury, polityki i biznesu. Jego zdjęcia były wykorzystywane w publikacjach o Koszalinie, mediach lokalnych i społecznościowych.

Tomasz Majewski to nie tylko doświadczony fotografik, lecz z wykształcenia i z zamiłowania: artysta, malarz i grafik komputerowy. Na swoim koncie ma indywidualne i zbiorowe wystawy malarskie i fotograficzne.

 

Wystawę „ScenoFOTOgrafia” można oglądać w Mediatece Biblioteki Publicznej w Koszalinie do końca grudnia br.