cubus i lipo Design
Fot. Peda Fotografia

Energooszczędność, szkło i złoto to najważniejsze trendy w oświetleniu

„Gold is a new black” oraz „szkło głupcze!”. Tak najprościej można podsumować światowe trendy w oświetleniu. Producenci równie istotnie co dekoracyjność, traktują teraz kwestię energooszczędności. Nie chodzi już tylko o oszczędność pieniędzy za zużyty prąd ale również zmianę postawy na bardziej ekologiczną w myśleniu o oświetlaniu najbliższego otoczenia. Najnowsze modele opraw częstochowskiego producenta TK Lighting odzwierciedlają te tendencje. Kolekcję 2019/2020 można oglądać w koszalińskich salonach firmy Janex. Częstochowski producent oświetlenia TK Lighting na ten sezon zaproponował różnorodność kształtów, odcieni i faktur szklanych kloszy, czarno-złotych abażurów i ażurowych metalowych koszyków. Dzięki temu wnętrza mieszkań, biur czy restauracji mogą prezentować się w wyjątkowym stylu. Fani stylu nowoczesnego, loftowego, schaby chic czy prowansalskiego znajdą w jego ofercie wszystko czego potrzebują aby ich domy błyszczały, były szykowne i jednocześnie przytulne.

cyklop black

Szkło podbija serca projektantów i klientów

Jeśli szklane klosze to oczywiście w wyjątkowych kształtach czy odcieniach, transparentne, dymione lub w lustroglassach, jak Cubus, Cubus Graphite czy Marco z portfolio TK Lighting. Właśnie Marco została wybrana zarówno przez konsumentów jak i projektantów najpiękniejszą lampą TK Lighting targów wnętrzarskich Warsaw Home 2019. Gdzie powiesić te dzieła sztuki hutniczej aby w pełni docenić ich dekoracyjność? Im kloszy więcej, tym lepiej prezentować się będą w dużych przestrzeniach. Jeśli pojedynczy zwis, który też w duecie świetnie gra w niedużych salonikach czy kuchniach, niech będzie spektakularny jak Libra, Sol czy Gala New. Ta ostatnia została nominowana przez katedrę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego do konkursu Dobry Wzór 2019. Lampy wiszące generalnie, są zasadniczo idealnym rozwiązaniem dekoracyjnym w każdej przestrzeni. Dają niesamowite wrażenia zarówno wykorzystane w kuchniach nad blatami wysp, czy nad stołami jadalni. Tworzą wyjątkową atmosferę każdego salonu czy sypialni, szczególnie gdy stosuje się do nich ledowe żarówki typu edison i wykorzystuje możliwości, jakie niosą coraz popularniejsze rozwiązania energooszczędne typu smart lighting. Jedna z pracowni projektowych, z którymi współpracuje TK Lighting, DesignWolf Interiors Klaudia Ulińska, bardzo estetycznie i umiejętnie wykorzystała właśnie model Gala New w swojej realizacji liftingu przestrzeni dziennej w domu jednorodzinnym w Mierzynie, k. Szczecina.

GALA NEW by Design Wolf Interiors 01
fot. Peda Fotografia, projekt: DesignWolf Interiors Klaudia Ulińska

Gold is a New Black a jeszcze lepiej gdy idą w parze

Królującą w poprzednim sezonie starą miedź wyparło wiecznie młode złoto. Szczególnie dobrze widać to w kolekcjach lamp metalowych i abażurów. Czarne oprawy posiadają złote wnętrza, dając spektakularne efekty świetlne jak w modelu Alambre czy Cayo, tutaj dzięki żarówce LED typu edison. Mariaż czerni ze złotem już od jakiegoś czasu rozpycha się na salonach. TK Lighting podczas targów wnętrz Warsaw Home 2019 pokazało premierowo najnowszy model, lampę Hilton. Ten piękny żyrandol i lampa podłogowa będące połączeniem złota i czerni zebrał pierwsze oklaski i zamówienia, zaraz po premierze, jeszcze na targach. Rodzina lamp Cyklop, która jest sprzedażowym hitem ma się świetnie i ten model jest również doskonałym przykładem na połączenie czerni i złota, choć w zupełnie inny sposób. Tutaj niesamowity efekt złota tworzy światło żarówki w metalowym czarnym kloszu oprawy.

GALA NEW by Design Wolf Interiors
fot. Peda Fotografia, projekt: DesignWolf Interiors Klaudia Ulińska

Pasja, jakość i rzetelność

Wszystkie projekty i pomysły na lampy w firmie TK Lighting rodzą się najpierw w głowach jej założyciela Tomasza Krywulta i jego projektanta. Firma założona w 2013 roku jest efektem połączenia doświadczenia, kreatywności i absolutnej pasji do oświetlenia jej założyciela. To na co postawił wtedy

czyli autorski design, doskonała jakość polskich komponentów, użytkowość i przystępne ceny, dzisiaj przyczyniają się do zajmowania wysokiej pozycji wśród największych graczy na rynku oświetlenia w Polsce, Rosji, Niemczech, Ukrainie, Holandii, Białorusi czy Krajach Bałtyckich. W 2017 roku firma znalazła się w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Oczywiście za tymi sukcesami stoją również dystrybutorzy, którzy wspólnie z TK Lighting pracują na sukces tych produktów wśród klientów. Wszystkie wspomniane modele i wiele innych lamp wiszących, podsufitowych, stojących i podłogowych z portfolio TK Lighting jest do oglądania we wszystkich salonach ich dystrybutora, firmy Janex oraz w ich sklepie internetowym www.tklighting.pl.

https://tk-lighting.eu
marketing@tk-lighting.eu
fb/TKLightingPolskieLampy/