Masaże mają swoich zagorzałych zwolenników, którzy regularnie korzystają z ich dobroczynnego wpływu na zdrowie. Niektórzy pozbywają się w ten sposób bólu i napięć, inni stresu, dla wielu osób są częścią pielęgnacji, bo pozwalają utrzymać skórę w dobrej kondycji. Są niezrównane w odprężaniu. Strefa 3L ma w ofercie kilkanaście masaży, znakomitych fizjoterapeutów i komfortowy gabinet spa.

 

Do wyboru w spa Strefy 3L jest masaż klasyczny, relaksacyjny, sportowy, aromaterapeutyczny, leczniczy masaż tkanek głębokich, masaż z elementami terapii manualnej, tajski stóp, masaż bambusami, hinduski głowy oraz zabieg refleksologii. Korzyści z każdego rodzaju masażu jest mnóstwo: wszystkie dotleniają organizm, regenerują tkanki i mięśnie. Lecznicze pozwalają pozbyć się bólu, nie tylko w miejscach, gdzie go bezpośrednio odczuwamy – bóle głowy, kolan czy pleców często wynikają z napięć w innych częściach ciała, z czego nie zdajemy sobie często sprawy.

Masaże relaksacyjne natomiast to remedium na stres, bezsenność i recepta na lepsze samopoczucie. Dodatkowo sposób na ujędrnienie skóry, pozbycie się obrzęków limfatycznych, poprawę metabolizmu. Warto je robić zwłaszcza w sytuacjach dużego napięcia nerwowego, które kumuluje się w ciele i „betonuje” mięśnie, zmęczenia fizycznego, ale też systematycznie, dla czystej przyjemności i poprawy nastroju.

 

 

Prawdziwie naprawczą moc ma masaż tkanek głębokich (łącznotkankowy). Strefa 3L to jedno z niewielu miejsc, gdzie można go wykonać, a warto, bo spectrum zastosowań jest bardzo szerokie: zespoły bólowe, ograniczenia ruchomości stawów, stany pooperacyjne, wady postawy, przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, przeciążenia tkanek miękkich, nerwobóle, stres, zmęczenie. – W masażu głębokim szybciej zyskujemy efekty rozluźnienia i pozbywamy się bólu niż w klasycznym – mówi Tomasz Marczak, fizjoterapeuta Strefy 3L. – Ma on bardziej leczniczy charakter, bo dociera do najgłębszych struktur ciała.

Kluczowa przed rozpoczęciem terapii jest tzw. diagnostyka posturalna, pozwalająca określić problemy oraz dobrać masaż najodpowiedniejszy do potrzeb. Warto zaufać w tym względzie specjalistom Strefy 3L, którzy na podstawie skrupulatnego wywiadu są w stanie precyzyjnie wskazać, jakie obszary potrzebują najintensywniejszej pracy. – W ramach diagnostyki sprawdzamy zakres ruchu, ruchomość kręgosłupa i mobilność ciała – wymienia Tomasz Marczak. – Najpierw pytam pacjenta o kondycję, ewentualne kontuzje czy schorzenia. Potem przeprowadzam badanie. Najpierw w odcinku szyjnym, potem w dalszych odcinkach kręgosłupa, by przekonać się, gdzie mięśnie są najbardziej napięte. Sprawdzam też lordozę, pion, talię, wysokość guzów kulszowych, łopatek, a także zakresy ruchu. Wszystko to daje mi informację, na czym powinienem się najbardziej skupić i jakie partie rozluźniać.

Oczywiście konsultacja jest niezbędna przed rozpoczęciem masażu typu leczniczego, ale warto przeprowadzić ją nawet przed relaksacyjnym. – Na przykład, jeśli ktoś długo siedzi, można przypuszczać, że będzie miał spięte mięśnie szyi i tam powinien się ogniskować ruch – mówi Tomasz Marczak. – Masaż relaksacyjny nie jest tak intensywny, jak sportowy czy leczniczy, ale też znakomicie uwalnia od napięcia. Poza tym sama procedura, otoczenie, rozleniwia i odpręża. Zdarza się nawet, że pacjenci w czasie masażu zasypiają.

 

Masaż w Strefie 3L to również terapia manualna skuteczna w walce z dolegliwościami bólowaymi aparatu ruchu

 

Najczęściej na masaż do Strefy 3L zgłaszają się osoby zmagające się z bólem, ograniczonym zakresem ruchu i sportowcy. Masaże relaksacyjne, aromaterapeutyczne, stóp czy głowy najczęściej wybierają panie. Czasem w połączeniu, więc choć standardowa procedura trwa godzinę, zdarzają się też sesje trwające półtorej, a nawet dwie godziny. – Klientami są również coraz młodsze osoby, w tym dzieci w wieku szkolnym – mówi Aleksandra Zwolak, menadżer Strefy 3L. – Przychodzą z wadami postawy, spowodowanymi zbyt długim siedzeniem w ławkach, przed komputerem, telewizorem i zbyt małą aktywnością fizyczną. Masaże są też formą leczenia nerwic u dzieci. Czasami jest tak, że rodzic przychodzi na trening do nas, a dziecko korzysta z masażu.
Masaże w Strefie 3L wykonują dyplomowani fizjoterapeuci (mężczyźni i kobiety). Wszyscy są pasjonatami zawodu, nieustannie się szkolą i doskonalą umiejętności, co gwarantuje pacjentom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Z masaży w Strefie 3L można oczywiście korzystać, nie będąc członkiem klubu. Spa mieści się w odrębnej sali, wolnej od hałasu. Można też masaże połączyć z treningiem, lub trening wspomóc masażami, co wzmocni ciało i poprawi kondycję. Dodatkową zaletą jest opieka tego samego trenera bądź bezpośrednia współpraca trenera z fizjoterapeutą.

Masaże można wykupić pojedynczo, ale klub ma też w ofercie atrakcyjne pakiety – przy zakupie pięciu czy dziesięciu masaży można liczyć na okazjonalne ceny. Warto podkreślić, że systematyczne stosowanie masażu jest niezwykle efektywne. Dostępne są również vouchery, które doskonale sprawdzą się jako prezent na każdą okazję, zwłaszcza, że zaczyna się okres świąteczny.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej klubu oraz na Facebooku. Warto śledzić zakładkę aktualności – klub organizuje mnóstwo spotkań, warsztatów, wykładów, a także dni otwarte, w ramach których można zdiagnozować kondycję, ocenić ryzyko kontuzji czy wskazać najsłabsze ogniwa aparatu ruchu.