To już trzecia produkcja musicalowa firmowana przez lokalną Agencję Mjoy, a wystawiona na estradzie obchodzącego właśnie dziesięciolecie Teatru Variete Muza. I jak wcześniej „Mamma mia” oraz „Grease” – produkcja bardzo udana.

To naprawdę nie lada sztuka w dziesięcioro pasjonatów stworzyć spektakl zdolny koncentrować uwagę widzów przez dwie godziny, a tak jest w tym przypadku. W ich wykonaniu usłyszeć można musicalowe hity w autorskim opracowaniu – wokalnym i scenicznym.

To trzeba zobaczyć. Okazji pewnie będzie niemiało (o terminach kolejnych pokazów będziemy informować – w druku i na naszym profilu FB). Z kolei na naszej stronie internetowej znajdą Państwo charakterystyki wykonawców.

Scenariusz i reżyseria: Kacper Wojcieszek
Choreografia: Kacper Wojcieszek, Kamila Chojnowska
Scenografia: Maciej Rutkowski
Reżyser Światła: Alicja Brożyna
Nagłośnienie: Paweł Skoczyk
Tłumaczenie piosenek: Magdalena Łoś, Kacper Wojcieszek
Opieka Artystyczna: Marcin Borchardt
Występują: Bartosz Czaja, Judyta Wenda, Magdalena Łoś, Sylwia Piotrowska, Klaudia Juszczak, Paula Matysek, Cruise von Bardeleben, Dawid Tokarczyk, Kacper Wojcieszek, Joanna Sterczyńska, Paulina Tereszczyn.

 

Bartosz Czaja – aktor, w musicalu gra Szefa Teatru. Od ośmiu lat współpracuje z teatrem Variete Muza, gdzie realizuje swoje pasje: taniec i śpiew. Laureat wielu festiwali i przeglądów. Sprawdza się jako konferansjer. Chętnie angażuje się we wszelkie akcje charytatywne.
Brał udział w produkcjach telewizyjnych jako członek chórku z takimi artystami jak: Cleo, Sławomir, Boys, Kabaret Rak. Od dwóch lat współpracuje z agencją artystyczną „Mjoy”; zagrał w musicalach „Mama Mia” oraz „Grease”.

 

Magdalena Łoś – aktorka, w musicalu gra rolę Magdy. Wokalistka, aktorka musicalowa. Absolwentka Dziennikarstwa na Politechnice Koszalińskiej, ukończyła I stopień szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, a trzy kolejne lata uczyła się w klasie fletu poprzecznego.
Współpracowała jako chórzystka z artystami takimi jak: Marek Torzewski, Ryszard Rynkowski czy Marta Wiśniewska (Mandaryna). Występowała w wielu produkcjach telewizyjnych, m.in. eliminacje do Eurowizji, Sopot Festival TVN, koncert z okazji XIII Światowych Igrzysk Polonijnych TVP Polonia.

Uczestniczka programu X Factor, laureatka festiwali wokalnych o randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Odtwórczyni głównej roli w spektaklu muzycznym „Romeo i Julia” wystawianego w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, w reżyserii Cezarego Domagały. Występowała w musicalach „Mamma mia!” oraz aktualnie gra rolę Sandy w kultowym musicalu „Grease”.
Współtworzy duet „M’Sing”, który specjalizuje się wykonywaniem znanych utworów w niecodziennych aranżacjach, bazujących na stylistyce jazzowej, retro i bossa novy.
Miłośniczka zwierząt i podróży.

 

Judyta Wenda – aktorka, wciela się w rolę Sary. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (specjalność musical). Doświadczenie sceniczne zdobyła, biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych, współpracując w trakcie koncertów i spektakli m.in. z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem na Plaży w Sopocie, Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu, Teatrem Impresaryjnym w Toruniu.

Laureatka i finalistka ogólnopolskich festiwali (m.in. “Serca Bicie” im. Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy, “Pejzaż bez Ciebie” w Toruniu czy “Wschody” w Lublinie).
Pomysłodawczyni, reżyserka, aktorka i wokalistka projektu Nowa Scena w Bydgoszczy.
Od zeszłego roku studentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (wokalistyka jazzowa).

Sylwia Piotrowska – aktorka, w spektaklu gra Aldonę. DJ ,prezenterka muzyczna, konferansjerka i wokalistka. Z muzyką związana od dziecka. Absolwentka Studium Wokalnego Centrum Kultury 105 w Koszalinie pod kierownictwem Doroty Helbik-Słobodzian. Laureatka ogólnopolskich festiwali , wicemistrzyni Polski w karaoke 2005. Od 2011 roku współpowadząca Ogólnopolski Festiwal Karaoke Super Star w Mielnie.

Na co dzień rezydent muzyczny Klubu Prywatka w Koszalinie.
W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się udziałem w Polskiej edycji musicalu „Grease”, „Mamma Mia”, „Cabaret”.

Energetyczny wulkan, życiowa optymistka. Otwarta na świat i nowe wyzwania artystyczne.

 

Kacper Wojcieszek – tancerz oraz reżyser, scenarzysta oraz choreograf spektaklu.
Przygodę z tańcem zaczął w wieku 8. lat naśladując swojego wielkiego idola Michaela Jacksona. W wieku 15 lat, wstąpił do zespołu działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Koszalinie, gdzie pod kierunkiem choreograf Tatiany Michalewicz-Filus poznawał style taneczne: jazz, taniec klasyczny, taniec współczesny, show dance. Później doskonalił swoje umiejętności taneczne w największej szkole tańca w Polsce – w Egurrola Dance Studio w Warszawie.

Zwycięzca w konkursie „Tańczyć jak Michael Jackson” organizowanym przez TV POLSAT w sylwestra 2009/2010. Wyboru dokonywała sama siostra Króla Pop, LaToya Jackson, która uznała go za jedynego, najlepszego tanecznego następcę Jacksona w Polsce! To wydarzenie oglądało ponad 14 milionów widzów przed telewizorami na całym świecie oraz 100 tysięcy ludzi na Placu Konstytucji w Warszawie.

Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance, Got To Dance, Mam Talent!
Występował oraz pracował jako choreograf w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie m.in. przy takich sztukach jak: „Romeo i Julia” reż. C. Domagała, „Kalibabki” reż. M. Siegoczyński, „Love Forever” reż. M. Siegoczyński, „Balladyna” reż. K. Galos, „Dachowanie” reż. M. Borchardt

Pracował przy produkcjach telewizyjnych jako główny choreograf m.in. na koncercie „Wielka Zabawa z TV Puls”.

Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Cleo, Matt Pokora, Patricia Kazadi, Sławomir, BOYS, Weekend, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Kabaret Rak, Damian Skoczyk.
Jest współwłaścicielem Agencji Artystycznej „Mjoy”.

Na co dzień prowadzi zajęcia dla ponad 200 osób – od dzieci po młodzież oraz dorosłych.

 

Dawid Tokarczyk – tancerz
Instruktor, dyplomowany pedagog tańca. Absolwent pedagogiki oraz prawa administracyjnego. Licencjonowany instruktor tańca i fitness, który uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz zwariowany instruktor ZUMBY.

Swoją przygodę z tańcem zaczął bardzo dawno. Przez kilkanaście lat tancerz tańca towarzyskiego, na którym się wychował. Uczestnik wielu pokazów oraz turniejów, mający na swoim koncie różne osiągnięcia. Jednocześnie uczestnik licznych szkoleń oraz warsztatów różnych form tanecznych m. in.: jazzu, tańca współczesnego, nowoczesnego, hip-hopu, poprzez które zdobywa coraz to nowe doświadczenia i poszerza swoje zainteresowania.

Założyciel Formacji Tanecznej DANZA w Sianowie skupiającej dzieci oraz młodzież, instruktor zajęć gimnastycznych dla seniorów. Organizator i pomysłodawca Gal Tanecznych w Sianowie, jak również współorganizator wielu imprez charytatywnych o tematyce tanecznej.
Zawsze uśmiechnięty, wesoły, pozytywnie nastawiony do ludzi, a przede wszystkim kochający taniec, który daje mu możliwość wyrażenia emocji oraz samego siebie.

 

Klaudia Juszczak – tancerka

Miłośniczka zwierząt, wegetarianka i „imprezowiczka” jak sama o sobie mówi.
Swoją przygodę taneczną zaczynała w CK105 pod okiem Piotra Wilińskiego z grupy N.A.S.A. Próbowała swoich sił w hip hopie, pole dance, electro czy bachata i kizomba, jednak najlepiej czuje się w klimacie high heels i videoclip.

Przez kilka lat cheerleaderka AZS Koszalin, następnie członkini grupy tanecznej Pi.An.Ka. Crew, z którą zdobyła wiele nagród na ogólnopolskich zawodach tanecznych.
Uczestniczka programu Mam Talent oraz wielu zawodów tanecznych.
Występowała w teledyskach lokalnych artystów jako tancerka B.A.D.

Na co dzień zajmuje się organizacją eventów i wszelkiego rodzaju imprez jako Event Menager.

 

Paulina Tereszczyn – tancerka

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jako siedmiolatka w szkolnej drużynie cheerleaderek. Cyklicznie szkoli się w Egurrola Dance Studio w Warszawie pod okiem najlepszych choreografów w Polsce i na świecie. Brała udział w takich musicalach i wydarzeniach muzycznych jak: „O Mamma Mia” i „Grease”.
Uczy się w technikum im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie

 

Paula Matysek – tancerka

Taniec od zawsze był jej pasją, tańczy od piątek roku życia. W swojej karierze miała do czynienia z różnymi formami tanecznymi m.in.: hip hop, jazz, disco dance, taniec rewiowy, high heels.

Około sześciu lat tańczyła w teatrze rewiowym, oraz była cheerleaderką koszalińskiej drużyny AZS Koszalin.

Brała udział w takich programach jak Got To Dance czy You Can Dance, w którym otrzymała bilet na warsztaty w Sewilli od Agustina Egurroli.

Występowała w największych produkcjach telewizyjnych m.in. sylwester z Polsatem, gdzie tańczyła u boku takich gwiazd jak: Alvaro Soler, zespół Piersi, zespół Feel czy Danzel.
Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci. Jest mamą dwuletniego Grzesia.

 

Cruise von Bardeleben – tancerka

Cruise urodziła się w w Republice Południowej Afryki w mieście Umhlanga. Na co dzień uczy się w Liceum Plastycznym im Władysława Hasiora w Koszalin.

Pierwsze kroki taneczne zaczynała od baletu pod okiem choreografa Walerego Niekrasowa.
Następnie zapisała się na zajęcia taneczne do CK105 w Koszalinie gdzie uczy się takich stylów jak hip-hop, locking, popping, house i wiele innych.

Szkoli swój warsztat taneczny w największej szkole tańca w Polsce jaką jest Egurrola Dance Studio.

Swoją przygodę z teatrem zaczęła przy charytatywnym spektaklu „O Mamma Mia”, następnie dostała angaż jako tancerka oraz aktorka w musicalu „Grease”.