Firma CyglerSTYL na rynku mebli handlowych ma ugruntowaną markę. Obecnie w coraz większym stopniu stawia również na zamówienia indywidualne. Proponuje na przykład kompletne urządzenie mieszkań i domów w oparciu o meble wiszące.

 

Firma opracowała meble kompaktowe bez widocznych połączeń, które można przykręcić do ścian, i pod które może bez problemu wjeżdżać samobieżny odkurzacz. To ułatwia sprzątanie, pozwala utrzymać idealną czystość, ale również zwiększa wrażenie przestronności pomieszczeń. Dzięki rozwiązaniom opracowanym przez CyglerSTYL można także zawieszać rozmaite urządzenia domowe, choćby lodówkę. Meble „sztywnymi plecami” przylegają do ściany, a rozkład ciężaru jest tak obliczony, że do montażu wystarczają ogólnie dostępne kołki rozporowe i to wcale nie w ogromnej liczbie. Wszystko jest dokładnie sprawdzone i na sto procent pewne. Meble kompaktowe, bez widocznych połączeń niejednokrotnie wyglądają jak wycięte z jednego monolitu materiału, tworząc piękną kubistyczną formę.

Zbigniew Cygler, założyciel i właściciel firmy, komentuje: – Takie rozwiązanie, ułatwiające zachowanie czystości, to gwarancja komfortu. W tradycyjnych realizacjach – nawet jeżeli ktoś bardzo dba o porządek – to po pierwsze zawsze będzie miał w jakimś stopniu zniszczone cokoły mebli, zwłaszcza po dłuższym czasie użytkowania, a po drugie gdyby podniósł te meble i zajrzał pod spód, to stwierdziłby, że tam „kwitnie” bogate życie. Wilgoć i kurz to idealne warunki dla rozwoju pleśni, grzybów i roztoczy. Wiadomo, że w przypadku mebli wiszących trudniej pomieszczenia przemeblować, bo umocowanie ma charakter trwały. Ale przy tej jakości materiałów i wykonania wnętrza służą latami i nie prowokują do samodzielnych modyfikacji.

 

Firma gwarantuje indywidualne podejście do projektowania. Oznacza to, że przygotowując meble do określonych wnętrz, odwołuje się do swojego kompaktowego systemu, ale jednocześnie stara się idealnie dopasować do przestrzeni, jaką w jej ręce oddają klienci. Meble dedykuje klientom ceniącym sobie indywizualizm.

Marcin Wódecki, menedżer firmy, mówi: – Nasze propozycje adresujemy do klientów, dla których wartością jest to, że wykonujemy przedmioty o charakterze jednostkowym. Dla takich, którzy cenią to, że projekt jest oryginalnym konceptem opracowanym wyłącznie dla nich i przez to niepowtarzalnym. W Polsce jest coraz więcej takich klientów. Zdarzają się zamówienia, które mimo że chodzi o meble indywidualnie projektowane, wymagają doskonałej organizacji pracy od strony logistycznej. Takie zlecenie realizowaliśmy na południu Francji, w okolicy Cannes. Meble miały taką konstrukcję, że nie można ich było składać na miejscu, w willi do której były przeznaczone. Należało znaleźć sposób na ich bezpieczne przewiezienie na dużą odległość w postaci gotowych brył, a warto wiedzieć, że ogromnie dużo było tam szkła. I znaleźliśmy sposób: meble pojechały w ciężarówce-chłodni. Dotarły w idealnym stanie – śmieje się Marcin Wódecki.

Zbigniew Cygler kwituje: – Zamówienia indywidualne wymagają od projektanta i wykonawcy dużo więcej, niż produkcja seryjna. Tu nie ma mowy o jakimkolwiek automatyzmie. Klienta trzeba najpierw poznać, wsłuchać się w niego. Trzeba znaleźć się w jego świecie, jego wrażliwości, poczuciu estetyki. Później należy wspólnie z nim poszukiwać rozwiązań, które będą mu najbardziej odpowiadały. Musimy pamiętać, że nie meblujemy domu dla siebie, ale dla tej osoby, która nam zaufała. Ja uwielbiam każdy etap realizacji takich indywidualnych zamówień. To okazja do poznania ciekawych ludzi, a jednocześnie gimnastyka kreatywności.

Prezentowane na fotografiach wnętrza to przykłady realizacji indywidualnych. W przypadku mebli wiszących są to najczęściej mieszkania i domy, ale również nowoczesne biura.

 

kuchnia wisząca 01

 

downloadCYGLERSTYL Zbigniew Cygler
ul. Dzierżęcińska 64
75-669 Koszalin

www: cyglerstyl.pl

tel: 94 34 02 979
kom. 694 439 510
biuro@cygler.com.pl