Konkurs artystyczny Kochamy Polskę staje się powoli koszalińską tradycją. Adresowany jest do dzieci w wieku szkolnym, a związany z kolejnymi rocznicami odzyskania przez Polskę niepodległości. Finał tegorocznego odbył się 9 listopada br. w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym.

Rozgrywany w kilku kategoriach konkurs to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Pokoloruj Świat (panie Małgorzata Chodkowska i Teresa Żurowska) i Grupy Mojsiuk (pani Hanna Mojsiuk). Daje on dzieciom okazję do artystycznych prezentacji przed publicznością, ale przynosi również nagrody.

W tym roku w konkursie wokalnym przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca; zdobyły je Natalia Matusiak (SP23 w Koszalinie za wykonanie piosenki „Powrócisz tu”) i Kinga Parzątka-Lipińska (SP2 w Miastku, „Kolęda warszawska”). Wyróżnienia: Maja Malinowska (SP9 w Koszalinie, „Piosenka małego patrioty”), Michalina Radiun (SP3 w Koszalinie, „Miejcie nadzieję”), Filip Mąka (SP4 w Koszalinie, „Co to jest niepodległość”).

Wizerunek sceniczny: pierwsza nagroda – zespół w składzie: Klaudia Grajewska, Wiktoria Barwinek, Amir El Idrissi, Przemysław Jeger, Filip Witas, Krystian Rozwadowski, Apolonia Polak (Świetlica TPD Grono), druga nagroda – Aleksandra Woźniak (SP1 w Koszalinie).
Werdykt w konkursie strojów patriotycznych: I miejsce Maja Krzyżanowska (Świetlica TPD „Północ”, „Wojenna dziewczyna”); II miejsce Aleksander Ignaczak SP1 w Koszalinie („Mały pomocnik Piłsudskiego”); wyróżnienia: Maja Priatka, Lena Szreder, Daria Dejneka, Kinga Mazur, Marta Mazur („Pokaz mody”).

Werdykt w konkursie plastycznym: Aleksander Ignaczak (nagroda internautów), I miejsce – Lena Arciszewska, II miejsce – Klaudia Grajewska; wyróżnienia: Paweł Biciulewicz oraz Nikola Życzkowska.