1bis Design

FORNEAR. Inspiracje ze Szczecińskiej 5

To pierwsze i jedyne w Koszalinie miejsce łączące możliwości stolarni, pracowni projektowania wnętrz i lakierni meblowej. Nowo otwarta siedziba przy ulicy Szczecińskiej 5 oferuje kompleksową obsługę klientom indywidualnym a także jest miejscem spotkań dla projektantów. W zależności od potrzeb, klient może uzyskać poradę projektową, pełny projekt mebli lub całych pomieszczeń. Wyjątkowy rodzaj współpracy stolarz-projektant zapewnia kompleksową obsługę, co skutkuje najwyższą jakością.

 

9bisW showroomie każdy może obejrzeć oraz przetestować rozmaite rozwiązania kuchenne: począwszy od materiałów, przez okucia i wykończenia, do systemów wewnętrznych wyposażenia szafek. Połączenie sił stolarzy i projektantów daje gwarancję zastosowania zarówno najlepszych rozwiązań technicznych jak i ponadczasowego wyglądu zgranego z wnętrzem. W najbliższym czasie ekspozycja w Fornear powiększy się o przykłady i rozwiązania techniczne dla mebli biurowych.

Na odwiedzających czekają projektantki wnętrz: Alina Szymańska i Monika Delik (Fabryka Wnętrz), które służą radą i pomocą. Prezentują rozwiązania techniczne zgromadzone w showroomie, materiały, sposoby wykończenia mebli oraz sprzęty AGD. Dla klienta zaprojektować mogą pojedynczy mebel lub całe wnętrze zarówno kuchenne jak i do każdego innego pomieszczenia.

Alina Szymańska komentuje: „Naszym zdaniem w Koszalinie brakowało miejsca, gdzie my jako projektanci moglibyśmy spotkać się, zweryfikować pomysły i co najważniejsze zobaczyć oferowane przez nowoczesną stolarnię meblową rozwiązania. Zupełnie inaczej wygląda praca z klientem posługując się jedynie wizualizacjami, a inaczej, gdy można unaocznić dostępne możliwości. W Fornear wszystkiego można dotknąć, przetestować, sprawdzić działanie stosowanych w nowoczesnych meblach mechanizmów i uzyskać profesjonalną poradę.”
Michał Kułak właściciel Practical.Meble i stolarz salonu Fornear dodaje: „Chcemy pokazać odbiorcy, że kuchnia, garderoba czy biuro to nie tylko modne fronty i nowoczesne okucia, ale przede wszystkim praktyczność. Praca w kuchni nie powinna męczyć i sprawiać problemów a garderoba powinna zachwycać przemyślanymi rozwiązaniami . Składa się na to wiele elementów które chętnie omówimy i pokażemy na miejscu”.

 

3bis

 

Ekspozycja skonstruowana jest tak, aby dobre pierwsze wrażenie wizualne pozostało z klientem przez cały czas jej oglądania i eksplorowania. Wiele rodzajów frontów, otwieranych na szereg różnych sposobów kryją mnogość rozwiązań systemowych. Jak wiadomo, aby wybrać mechanizmy do kuchni czy garderoby, najlepiej przetestować je samemu. Większość okuć i akcesoriów pokazanych w showroomie to produkty marek Peka i Blum, czyli meblarski top. Jak jednak zapewniają właściciele, mają do zaoferowania szeroką gamę możliwości – na każdą kieszeń.

Co wyróżnia wyroby od Fornearu? Zastosowanie innowacyjnych materiałów takich jak płyty CDF, forniry, frezowane i gładkie powierzchnie lakierowane a także blaty robocze ze spieków, konglomeratów i kompozytów. Nieustająca nauka i szkolenia dają coraz to nowsze możliwości w projektowaniu i produkcji. Za jakością wyrobów Fornear stoi nowoczesny park maszynowy. Oferuje na przykład okleinowanie w technologii poliuretanowej, czyli maksymalne zabezpieczenie krawędzi przed wilgocią. Ma to ogromne znaczenie w przypadku mebli kuchennych czy łazienkowych.

Stolarnia oferuje także najwyższą dokładność wierceń i frezowania – na poziomie parametrów uzyskiwanych w technologii CNC (ang. Computerized Numerical Control). Za najwyższym poziomem technologicznym stoi także pierwsza w województwie zachodniopomorskim lakiernia meblowa sterowana numerycznie. Pozwala ona na bardzo szybkie i jednocześnie precyzyjnie nakładanie powłoki lakieru na całą obrabianą powierzchnię.

 

 

Michał Kułak podkreśla jeszcze jeden element, mianowicie: „Rzetelny, terminowy i dokładny montaż. To dla nas priorytet, aby klient miał pewność terminu i jakości montażu zamówienia.”
Co z terminami? Te zależą od projektu. – wyjaśnia Pan Michał. – Jest on ustalany indywidualnie w zależności od użytych materiałów i skomplikowania zamówienia.

Oprócz opisywanej oferty mebli kuchennych i garderobianych Fornear realizuje także szerokie zamówienia dla hoteli, pensjonatów, apartamentów wakacyjnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Jest to obsługa kompleksowa, która dotyczy całego procesu – od projektu, przez produkcję po montaż końcowy. Warto zauważyć, że możliwe do wykonania projekty nie obejmują jedynie stolarki meblowej. To kompleksowe projekty wnętrz w każdym aspekcie. Od podłogi po sufit. Projektanci zaprojektować mogą rozłożenie funkcji, wyposażenie, kolory i materiały, oświetlenie i dodatki.

Fornear proponuje środy z poradami projektowymi. W każdy trzeci dzień tygodnia pomiędzy 9:00 a 17:00 projektantki w showroomie prowadzą darmowe porady projektowe. Niezdecydowanym pomogą z doborem materiałów, dekoracji, zasugerują odpowiednie meble i rozłożenie funkcji.

 

Michał Kułak podsumowuje: „Liczymy na owocną współpracę z projektantami z zewnątrz. W planach mamy systematyczną organizację szkoleń produktowych. Dają one możliwość zapoznawania się na bieżąco z najnowszymi trendami i propozycjami producentów”.
Fornear to kompleksowa obsługa klienta. Lata doświadczenia w stolarstwie, lakiernictwie i projektowaniu łączą się dając najlepsze efekty. Może wstąpić tam każdy zainteresowany tematyką szeroko pojętego designu i dobrej stolarki. Przed wejściem głównym na odwiedzających czeka parking. Skontaktować się z showroomem można telefonicznie: 574 088 788, mailowo: biuro@fornear.pl oraz przez serwisy społecznościowe (Facebook, Instagram).