1 4 Prestiżowy Adres

Wnętrza w stylu Loft

Na początku października koszalińskie Studio Łazienek w uroczystej oprawie zaprezentowało asortyment Steelworx, marki produkującej meble i akcesoria w stylu loft. Jest się czym chwalić: są projektowane na indywidualne zamówienie, w każdym wymiarze, a co istotne od a do z wykonywane ręcznie. Specjalizacja Steelworx to łazienki, choć meble swobodnie mogą ozdobić resztę mieszkania. Jedno jest pewne: tam, gdzie się pojawią, pojawi się ponadczasowa elegancja.

Studio Łazienek jest jedynym fabrycznym punktem sprzedaży marki Steelworx, której właścicielem jest koszalińska spółka Faktor Global reprezentowana przez Macieja Piotrowskiego. Swoje biuro ma w Koszalinie, ale też w Antwerpii.

Nowe dziecko w rodzinie Faktor Global imponuje nowoczesnym wzornictwem i nietuzinkowymi rozwiązaniami. Oparte na prostych liniach meble i akcesoria miewają nieoczywiste kształty, ale za to wysokie walory praktyczne, co jest jednym z głównych założeń projektantów. Są takie, jak loftowe wnętrza: efektowne i wygodne zarazem.

Gotową ekspozycję można obejrzeć w Studiu Łazienek i przekonać się, jak poszczególne elementy funkcjonują w przestrzeni, jednak Steelworx stawia na indywidualizm i większość realizacji stanowią projekty tworzone na konkretne zamówienie. Powstają we współpracy z architektami wnętrz lub samymi klientami. Wyzwania mile widziane. – Nic nas w produkcji nie ogranicza, poza wyobraźnią – podkreśla Katarzyna Szadkowska, dyrektor sprzedaży krajowej Steelworx. – Jesteśmy w stanie stworzyć drzwi czy meble w każdym wymiarze i pomóc w wykreowaniu niepowtarzalnych pomieszczeń. Zwłaszcza, że wszystko wykonywane jest ręcznie, więc klienci dostają od nas rzeczy unikalne, zrobione specjalnie dla nich.

 

2

 

Ręczna robota

Hala produkcyjna firmy również mieści się w Koszalinie. Stąd produkty Steelworx trafiają do klientów w całym kraju i zagranicę. Meble wykonywane są przy wykorzystaniu najnowszych technologii, przez wykwalifikowanych specjalistów spawalnictwa i wzornictwa. Sam proces trwa stosunkowo długo, nawet kilka tygodni. Wydłuża go rzemieślniczy charakter produkcji, pieczołowitość wykonania, rozmiary i skomplikowanie projektu, ale finalnie są to zawsze przedmioty solidne i nieskazitelne zarówno pod względem estetycznym, jak praktycznym. Niezwykle wytrzymałe na upływ czasu, właściwie niezniszczalne. Odporne na zadrapania, zarysowania, odpryski. Jeśli dodać do tego uniwersalny design, inwestujemy w wyposażenie domu na lata, jeśli nie na dekady.

Materiałem wyjściowym dla produktów Steelworx jest stal, malowana następnie proszkowo. W znakomitej większości na czarno, to kolor przewodni marki, ale możliwe jest użycie każdej barwy – w trendach są te wyraziste, na przykład czerwień czy żółć. Elementy stalowe łączy się z najszlachetniejszymi materiałami: szkłem, marmurem lub drewnem, ale zawsze tak, by zachowały lekkość. – Jeśli chodzi o drewno, używamy wyselekcjonowanego dębu, starannie zaimpregnowanego, a więc odpornego na wilgoć – dodaje Honorata Olszewska, właściciel Studia Łazienek – Gwarantujemy, że dzięki temu mebli w łazience nie zniszczy woda ani inne płyny.

 

Łazienka i nie tylko

Katalog możliwych realizacji Steelworx jest bardzo obszerny. Są to stoły i stoliki w różnych szerokościach, wysokościach i kombinacjach; wąskie konsole doskonałe do eksponowania dekoracji lub kosmetyków; wiszące lub stojące lustra; wieszaki i uchwyty na odzież czy ręczniki, parawany i ściany działowe, kabiny prysznicowe, donice, a także ławy i szafki pod sprzęt rtv oraz opus magnum marki: drzwi. Jedno-, dwu- i wieloskrzydłowe, a także konstrukcje indywidualne. Z pionowymi lub poziomymi szprosami, oczywiście w każdym wymiarze i uzupełnione we wszystkie niezbędne elementy do montażu i użytkowania. Słowem: gotowe do wstawienia.

Specjalizacją marki są łazienki, ale w zasadzie każdy element łazienkowy można wykorzystać także w aranżacji innego pomieszczenia. Konsolę można postawić w przedpokoju w roli szafki na klucze, lustro zawiesić można wszędzie, stolik łazienkowy sprawdzi się jako kawowy.

3

Loft, czyli surowa elegancja

Właśnie uniwersalność wzornictwa loftowego, jego prostota, ale i wyrazistość od ponad pół wieku zachwyca koneserów. Styl ma rzeszę miłośników na całym świecie. Rozkwitł w Nowym Jorku, w latach 50. ubiegłego wieku, za sprawą artystów, którzy pofabryczne wnętrza i magazyny produkcyjne przerabiali na mieszkania i pracownie. Szybko rozkochał w sobie Europę i zza oceanu trafił do państw starego lądu, zwłaszcza uprzemysłowionych, między innymi Holandii czy Belgii. Niemal dziewięćdziesiąt procent asortymentu – głównie drzwi – Steelworx eksportuje do krajów Beneluxu, ale coraz więcej klientów ma również w Polsce.

Styl loftowy – zwłaszcza w swoim ortodoksyjnym, industrialnym wydaniu – ma charakter ekskluzywny i nie ma co ukrywać jest kosztowny, ale da się go przełożyć na wnętrza zwykłych budynków i lokali użytkowych. Paradoksalnie, świetnie sprawdza się w niewielkich polskich mieszkaniach, bo ich nie zagraca, a wręcz przeciwnie. Pierwszorzędne znaczenie dla loftu ma przestrzeń i jej rozplanowanie. Niweluje się w niej wszelkie podziały, strefy wydziela umownie, a użycie na przykład ażurowych drzwi czy ścian działowych nadaje nawet niedużym pomieszczeniom powietrza, ale jednocześnie „pazura”. Styl ma też inną zaletę: doskonale łączy się z innymi, od glamour poczynając, na skandynawskim kończąc. W zależności od proporcji może wnętrze ożywiać lub tonować. Bywa w aranżacji kropką nad i.

 

 

Czysta forma

Jaka jest łazienka w stylu loft? – Przestronna, niezależnie od rozmiaru – mówi Katarzyna Szadkowska. – Idealnie odzwierciedlająca zasadę „mniej znaczy więcej”. Nasze produkty mają mocną linię, ale jednocześnie nadają pomieszczeniom lekkości, a do tego są niezwykle funkcjonalne. Proponujemy minimalizm, ale z charakterem. –

Przygotowywane przez nas przedmioty i konstrukcje doskonale sprawdzą się we wnętrzach, w których kontrast odgrywa główną rolę – mówią projektanci Steelworx. Trendem szczególnie bliskim marce jest ponadczasowe połączenie czerni i bieli. Wnętrza utrzymane wyłącznie w tych barwach – czarna zabudowa na tle białych ścian – sprawiają wrażenie uporządkowanych, harmonijnych i czystych. Przetrwają też wszystkie mody i efemeryczne style, co jest istotne zwłaszcza w przypadku łazienek remontowanych, ze względu na trudności logistyczne i koszty, najrzadziej.

Jednym z produktów Steelworx, szczególnie godnych polecenia, są niezwykłe kabiny prysznicowe, formą przypominające charakterystyczne dla marki przeszklone drzwi. – Ramy drzwi prysznica w czarnym kolorze, do tego czarne matowe uchwyty i precyzyjnie wykonane detale nadają modnego wyglądu, który doskonale wpasowuje się w koncepcję apartamentu w stylu loft – przybliżają projektanci. – W ramowych konstrukcjach z metalu boki prysznica wykorzystują przestrzeń dzięki smukłej ramce i dużym szklanym powierzchniom z ograniczoną ilością profili. Harmonijne połączenie z innymi elementami łazienki idealnie wpisuje się w nową filozofię wnętrz, gdzie królują proste ascetyczne kształty.

6

Świadomość estetyki

Takie podejście do aranżacji wnętrz odzwierciedla osobowość standardowego klienta firmy. To zazwyczaj osoby zdecydowane, „świadome estetycznie”, szukające wyrafinowanych, ale nie pretensjonalnych rozwiązań do swoich mieszkań. Jak mówi Katarzyna Szadkowska, choć sam styl w Polsce wciąż nie jest popularny, coraz więcej osób go docenia, na co wpływ mają w dużej mierze programy telewizyjne czy specjalistyczna prasa. – Klienci nie tylko mogą się zainspirować pokazywanymi w mediach wnętrzami, ale zyskują wiedzę, co w ogóle jest dostępne na rynku – wskazuje.

 

Wszystko w jednym miejscu

Co istotne, w Studiu Łazienek można zaopatrzyć się we wszystko, co jest potrzebne do kompletnego urządzenia łazienki podłogi po sufit, od podstaw po detale: płyty i płytki, baterie, ceramikę łazienkową (zlewy, ubikacje), zabudowę, wanny, kabiny i brodziki, systemy instalacyjne, akcesoria. Są to produkty renomowanych producentów, gwarantujących nie tylko jakość, ale też wysokie walory estetyczne. Są wśród nich dodatki, które idealnie uzupełnią loftowe łazienki, jak na przykład matowe, czarne baterie czy deszczownice, wolno stojące wanny czy eleganckie umywalki nablatowe.

W Studiu można zamówić projekt łazienki z wykorzystaniem wszystkich dostępnych w nim akcesoriów, gotowy do zrealizowania. – Najpierw omawiamy pomysł i możliwości jego zastosowania w konkretnym wnętrzu, potem przygotowujemy wizualizację, wykonujemy zamówione elementy – mówi Katarzyna Szadkowska. – Projekty przygotowujemy zazwyczaj we współpracy z architektami wnętrz, czasem sami, czasem jedynie z klientami. Najważniejsze, żeby były na miarę oczekiwań.

 

 

 

adres