izabela rogowska 2 1 Prestiżowy Adres

Dostępne są ostatnie domy na Osiedlu Słonecznym

Powstający właśnie ośmiosegmentowy szereg domów będzie ostatnim na Osiedlu Słonecznym. Tym samym Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMAL sfinalizuje z końcem przyszłego roku kameralny kompleks komfortowych i architektonicznie niebanalnych budynków na koszalińskim Rokosowie. Przez niedawne inwestycje drogowe samorządu przeprowadzone w okolicy miejsce to zyskało bardzo dobre skomunikowanie z resztą miasta.

Osiedle Słoneczne wyróżnia się zewnętrznie dwiema widocznym z daleka cechami: elewacjami z ciemnego klinkieru oraz charakterystycznym kształtem dachów. Projekt jest dziełem architektów ze znanej koszalińskiej pracowni HS99.

Osiedle Słoneczne powstaje na pograniczu strefy zabudowy wysokiej i typowo jednorodzinnej charakterystycznej dla Rokosowa. Miejsce, o którym mówimy jest dobrze skomunikowane z resztą miasta, bo można korzystać z autobusowych linii nr 2 i 12 jadących ulicą Zwycięstwa w głąb Rokosowa albo z linii 8,9,10 i 15 „startujących” z ulicy Chałubińskiego.

 

 

Nietypowym w koszalińskich warunkach rozwiązaniem jest to, że deweloper budując dwa pierwsze szeregi domów Osiedla Słonecznego II, zadbał od razu o całość infrastruktury. Razem z domami powstał kompletny fragment ulicy – z jezdnią, chodnikami, oświetleniem. Ten sam standard dotyczy obecnego etapu inwestycji. Dla przyszłych użytkowników to ogromna wygoda.

Wiele ulic na Rokosowie czeka nawet po kilkanaście lat na twardą nawierzchnię i ustawienie lamp. Wolne tempo tych prac wynika z faktu rzadkiej zabudowy – samorząd zapewnia infrastrukturę komunalną wcześniej tam, gdzie mieszka więcej osób. BUDOMAL na „swoim” osiedlu wziął to na siebie, wykonał i przekazał w zarząd samorządowi. Dzięki temu mieszkańcy od samego początku mogli ze swych posesji dotrzeć w dowolne miejsce suchą stopą.

Projekt Osiedla Słonecznego nie jest sztampowy. Elewacje ukształtowane zostały w bardzo spójny sposób. Wykończenie wszystkich ścian ciemną, podpalaną cegłą licową w połączeniu ze starannie przemyślanym, geometrycznym układem poziomych i pionowych otworów okiennych bliskie jest standardom budownictwa północnej Europy, zwłaszcza Holandii.

 

 

W domach budowanych w ramach drugiego etapu osiedla niestandardowy jest skos dachu, co dało w efekcie nietypowy wygląd szeregu (pokrycie dachów to blacha, na którą producent udziela 40 lat gwarancji). Obrazowo można to zilustrować tak, że jeżeli rzut dachu z góry jest prostokątem, to w tradycyjnym ujęciu linia dzieląca, od której zaczyna się spad, podzieliłaby prostokąt na dwa mniejsze prostokąty. Tutaj zaś linia dzieląca biegnie z narożnika do narożnika, co daje w efekcie rzut dwóch trójkątów.

Dzięki temu można było wmotać okna połaciowe w kierunku sąsiada, ale w taki sposób, że jeden drugiemu nie zagląda do mieszkania.

Niewątpliwą atrakcją jest dodatkowa powierzchnia w postaci około 40 metrów kwadratowych poddasza! Deweloper pozostawia nabywcom decyzję, co chcą z poddaszem zrobić. W praktyce większość klientów korzysta z tej możliwości i wykańcza jego powierzchnię po swojemu. Można tam urządzić przestronną pracownię, biblioteczkę albo sypialnię.

Ogrzewanie opiera się na gazowych piecach dwufunkcyjnych marki Viessmann. Każdy decyduje więc samodzielnie, jaką chce mieć temperaturę w domu i samodzielnie rozlicza się ze zużytego paliwa.
Na ekonomiczność eksploatacji domów wpływa z pewnością fakt, że są one porządnie ocieplone i wyposażone w trójszybowe okna. Takie okna mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie izolują wnętrza od dźwięków zewnętrznych (niejako na „wszelki wypadek”, bo lokalizacja jest cicha ze swej natury). Na odczucie komfortu akustycznego wpływa również sposób izolowania ścian między poszczególnymi segmentami. Dzieli je podwójna warstwa cegieł, w środek której włożona jest jeszcze dodatkowo warstwa materiału tłumiącego. Nie ma więc mowy o tym, by wzorem typowych mieszkań w blokowiskach, sąsiedzi słyszeli, co dzieje w innych segmentach mieszkalnych.
Ciekawym rozwiązaniem są zewnętrzne boksy, pełniące funkcję komórek lokatorskich. Służą one za obudowę śmietnika, ale przede wszystkim pozwalają przechowywać rozmaite przedmioty, które nie są potrzebne na bieżąco albo na przykład narzędzia ogrodnicze. Tym sposobem można uniknąć zabałaganienia garażu.

Miejsce, w którym powstaje Osiedle Słoneczne to bardzo spokojna okolica. Bardzo blisko stąd do szkoły podstawowej i gimnazjum, w pobliżu jest również żłobek i przedszkole. Są również inne elementy miejskiej infrastruktury, ważne w codziennym życiu (sklepy, komunikacja autobusowa, apteka, kościół). Dla rodziców małych dzieci ważne jest na pewno to, że ulica jest zamknięta. Korzystają z niej praktycznie tylko mieszkańcy i ich goście. Przed każdym z domów mają do dyspozycji zielony ogródek.

Wspomniane wcześniej skojarzenie z Holandią wzmacniają duże, proste okna. W efekcie mieszkania są doskonale doświetlone.

 


Bliższe informacje na temat inwestycji oraz warunków handlowych znajdą Państwo w biurze dewelopera:

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMAL Słowik, Subalski, Zięba s.j.
ulica Franciszkańska 18, Koszalin
Telefon: 94 342 39 75
E-mail: biuro@budomal.pl
www.budomal.pl