OBWÓD TRENINGOWY MILON Zdrowie i uroda

Najważniejszy pierwszy krok

Nowe otoczenie, nowi ludzie – to sytuacje, które stresują wiele osób. Niektórzy czują blokadę przed nawiązywaniem nowych kontaktów, inni mają obawy przed przebywaniem w nowym miejscu. Wchodząc do klubu STREFA 3L, zapomina się o tym natychmiast. Już w progu przywita cię uśmiechnięty trener albo fizjoterapeuta, który będzie się Tobą opiekował. To on pomoże Ci zapoznać się klubem, byś poczuł się pewnie. Przebierasz się i jesteś gotowy!

Jesień to dobry czas na aktywność fizyczną. Sport pobudza organizm do wytwarzania endorfin, które zapobiegają nierzadkiej w tym okresie depresji, pomaga przetrwać jesienne wieczory, wzmacnia, pobudza do działania. Tak naprawdę jednak każdy moment jest dobry, żeby zacząć, a Strefa 3L gwarantuje, że te najtrudniejsze czasem początki będą naprawdę bezproblemowe.

– Zdajemy sobie sprawę, że w głowie osoby zaczynającej przygodę ze sportem pojawia się wiele różnych, czasami nawet sprzecznych myśli: „Czy to jest dla mnie?”, „Co ja tu robię?”, „Czy sobie poradzę?” – mówi Aleksandra Zwolak, menadżerka Strefy 3L. – Opiekun, a każdy ma u nas swojego, stara się wprowadzić nową osobę w atmosferę klubu i świat aktywności fizycznej krok po kroku.

DSC_6764

Zaczyna się od zapoznania. Trener przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący celów treningowych, stanu zdrowia, dotychczasowego doświadczenia sportowego, a następnie dokonuje analizy składu ciała. Podczas spotkania warto zadawać pytania i pamiętać, że nie ma złych – kto pyta, nie nie błądzi. Po przeanalizowaniu wszystkich parametrów doradzi, jaki trening wybrać i jak trenować, aby ćwiczenia były efektywne, bezpieczne i dopasowane do możliwości. – Naszymi trenerami są również fizjoterapeuci, więc nawet dysfunkcje aparatu ruchu nie dyskwalifikują do korzystania z klubu. Kompleksowe podejście do poprawy stanu zdrowia gwarantuje dostęp do gabinetu fizjoterapeutycznego i masażu. Strefa 3L to również doskonałe miejsce relaksu.

Podczas pierwszej sesji trener zapoznaje podopiecznego z obsługą wszystkich maszyn. Pokazuje, w jaki sposób prawidłowo ćwiczyć i na co zwrócić uwagę. Wykonuje też proste testy siły, a na podstawie wyniku dobiera obciążenie adekwatne do możliwości i celu treningowego podopiecznego. Zaleca też ćwiczenia rozciągające, które świetnie niwelują dolegliwości bólowe np. pleców i zwiększają zakres ruchomości w stawach.

 

MASAŻ

 

Osoby, które zdecydują się realizować swoje cele mogą wziąć udział w autorskim programie Strefy 3L ,,10 kroków do Twojego sukcesu”, który zachęca do zdrowego stylu życia i pomogą wytworzyć dobre nawyki. Program opiera się na dziesięciu etapach. Łącznie trwa trzy miesiące i obejmuje konsultacje z trenerem, analizy składu ciała, indywidualne spotkanie i rozciąganie z fizjoterapeutą, określoną liczbę jednostek treningowych do odbycia oraz edukację. – Na koniec programu wręczamy nagrodę rzeczową w postaci torby treningowej – mówi Aleksandra Zwolak. – Pozostałe nagrody za wytrwałość to satysfakcja, lepsza sylwetka, kondycja i zdrowie. Lubimy dopieszczać naszych klubowiczów, dlatego każdy z nich na początku przygody z nami dostaje od nas rewelacyjną książkę dotyczącą odżywiania.

Klubowicze pod opieką trenera są cały czas, a on regularnie dokonuje analizy postępów, poprawia przy wykonywaniu ćwiczeń i odpowiada na pytania. Co ważne, taka opieka jest w cenie karnetu, co odróżnia Strefę 3L od innych klubów, w których jest ona usługą płatną. Klubowicze otrzymują też wodę, ręcznik i owoce.

Aleksandra Zwolak zachęca: – Trening to czas dla siebie. W Strefie 3L można miło spędzać czas, po treningu zjeść zdrowy posiłek, który oferuje klub, nawiązać nowe znajomości, ale też skorzystać z różnych eventów np. wykładów z dietetyki, badań diagnostycznych, warsztatów z oddychania. Strefa 3L to kameralny klub, który nie ma nic wspólnego ze standardowym klubem fitness. Pomagamy osiągnąć cele i doprowadzamy podopiecznych na Mont Everest oczekiwań. Każdy sukces zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku. Wiemy, że wiele osób trenujących boryka się ze słabnącą motywacją. Sukces zależy od podopiecznych, ale mają też nas. Wierzymy w ich determinację, ale pierwszy krok należy do nich, a my ich w tym procesie będziemy wspierać.

Warto śledzić stronę Strefy 3L na Facebooku i stronę internetową, gdzie znajdziemy informacje nie tylko na temat spotkań w Strefie Wiedzy 3L, ale i innych wydarzeń organizowanych przez klub. Osoby zainteresowane nowoczesnymi treningami, najbardziej zoptymalizowanymi w czasie (jedna sesja treningu całego ciała trwa 35 lub 20 minut klub zachęca do skorzystania z treningu próbnego – zapisy poprzez stronę internetową.

 

OBWÓD TRENINGOWY MILON

 


Strefa 3L ul. Jana Matejki 1, Koszalin
www.strefa3L.pl, kontakt@strefa3l.pl
Czynne w godzinach:
pon-pt: 8.00-22.00
sob: 9.00-14.00
#więcej niż trening