Praca konsultantki ślubnej składa się z wyzwań. Raz musi zorganizować kameralne przyjęcie, innym razem – ceremonię na kilkaset osób. Czasem tylko wesprzeć państwa młodych w przygotowaniach, częściej wyręczyć ich we wszystkim. Słowo „wyzwanie” Anna Barczak, właścicielka Agencji Ślubnej AnnDecor lubi szczególnie. Wiele z nich ma za sobą, wiele jest przed nią. Wszystkie traktuje jednakowo poważnie, bo każde wesele, niezależnie od „rozmiaru”, musi być perfekcyjne.

 

Ann decor

 

Anna Barczak przyznaje: „Jestem od spełniania marzeń”. To w skrócie. W detalach właścicielka AnnDecor jest dekoratorką, organizatorką, inspiratorką, przewodnikiem, wykonawcą i osobą, która z oczekiwań, pragnień i możliwości tworzy efekt finalny – idealną uroczystość. – Para młoda zazwyczaj próbuje najpierw sama przygotować się do wesela – mówi. – Zaczyna się od szukania inspiracji w internecie. Im bardziej jednak zgłębiają przepastne zasoby sieci, tym bardziej gubią się w trendach, modach, stylach, kolorach i własnych – najczęściej niezłych – pomysłach. Wtedy szukają kogoś, kto im ten chaos uporządkuje, podpowie, skonfrontuje możliwości z potrzebami. Czyli mnie.

Firma Anny Barczak powstała w 2013 roku. Właścicielka nie miała wyjścia – dogoniły ją własne marzenia. Przez kolejne lata budowała solidną bazę do pracy. Przede wszystkim magazyn mieszczący kilkanaście tysięcy elementów dekoracyjnych (!). Przeważnie ślubnych, choć wiele z nich ma charakter uniwersalny – AnnDecor jest co prawda agencją ślubną i specjalizuje się w weselach, ale z powodzeniem organizuje także inne uroczystości: komunie, imprezy jubileuszowe, firmowe. Wśród dekoracji są między innymi wszelkiego rodzaju ozdoby, tkaniny, świece, bibeloty, naczynia, przedmioty wykonane ze szkła, drewna, ceramiki, metaloplastyki, a także meble, w tym odrestaurowane przez właścicielkę. Do tego bogatego zbioru Anna Barczak dodaje swoją niespożytą energię, pomysłowość i życzliwość – bez pasji, zawód który wykonuje, polegałby tylko na ustawianiu wazonów na stole. Takie podejście jest jej obce.

Największy kapitał AnnDecor? – Dotychczasowe realizacje – odpowiada. – Nie przepadam za chwaleniem się. Uważam, że jakości tego, co robię, dowodzi każde kolejne zamówienie. Ślub i wesele to najważniejsza impreza w życiu, zatem wybór osoby, która zajmie się jej organizacją jest kluczowa. Musi budzić zaufanie, zazwyczaj wybierana jest z polecenia, na podstawie opinii. Skoro zwracają się do mnie kolejne pary, znaczy że spełniam te oczekiwania.

Ważne są nie tylko własne kompetencje, ale też zaplecze współpracowników. Prawą ręką Anny Barczak w firmie jest Pani Renata i mąż Tomasz. … Poza nią właścicielka współpracuje z wieloma podwykonawcami. Ich usługi i poczucie odpowiedzialności sprawdziła w praktyce. Ma pewność, że są godni zaufania, a przy organizacji wesel to absolutny fundament – każde zlecenie finalnie podpisuje swoim nazwiskiem, na pomyłki nie może sobie więc pozwolić. – Miałam przyjemność organizować różne przyjęcia, mniejsze i większe, w tym ekskluzywne wesele na kilkaset osób – wspomina. – Udało się wyśmienicie dzięki całemu zespołowi ludzi, który mnie wspomagał. Państwo młodzi byli zachwyceni, a ja nabrałam pewności siebie i wiatru w żagle, bo skoro jestem w stanie podołać tak trudnemu i czasochłonnemu wyzwaniu, poradzę sobie z każdym.

Przed Anną Barczak organizacja kolejnego wielkiego wesela. Odbędzie się w Białce Tatrzańskiej, w urokliwym góralskim obiekcie z widokiem na Tatry. Państwo młodzi zdecydowali się na ceremonię w stylu glamour, co oznacza konieczność połączenia góralskich wnętrz z błyskiem, nowoczesnością i luksusem. – Muszę przyznać, że to oryginalne zamówienie – uśmiecha się Anna Barczak. – Panna młoda to rodowita warszawianka, a pan młody to „góral” z krwi i kości. Wesele odbędzie się za rok, zaplanowane jest na ponad dwieście osób. Czasu jest sporo, ale pewne działania trzeba podjąć już dziś. Przede mną mnóstwo pracy. Część mogę prowadzić zdalnie, część oczywiście na miejscu.

Tak duże przedsięwzięcie, w dodatku – ze względu na pozycję zawodową panny młodej – prestiżowe, to ogromne wyzwanie. Stres? – Jest, ale motywujący – podkreśla Anna Barczak. – Raczej czuję ekscytację, bo w tak skomplikowanym zadaniu będę mogła wykazać się kreatywnością, a bardzo to lubię.

Obie wspomniane imprezy rozmachem robią wrażenie, ale AnnDecor nie nastawia się na organizację wyłącznie drogich i wystawnych. Wręcz przeciwnie. – Przekonanie, że ceremonia weselna wymaga ogromnych środków finansowych jest mitem – podkreśla. – Oczywiście, im więcej pieniędzy, tym na więcej można sobie pozwolić, ale zachęcam do współpracy pary, które dysponują mniejszym budżetem. Zapewniam: używając wyobraźni i przy prawdziwym zaangażowaniu nawet skromnymi środkami da się urządzić elegancką uroczystość.

 


Zapraszam Młode Pary na bezpłatne konsultacje ślubne kontakt telefoniczny po numerem 664 003 242

…i nie opuszczę Was aż do ślubu…

AnnDecor
+48 664 003 242
kontakt@anndecor.eu
Koszalin, ul. Jagoszewskiego 8/9