czapek 6282m Design

Pracownia Krawiecka Czappajkowo. Uszyj mi, mamo!

Wchodząc do Czappajkowa, aż żal, że… nie jest się maluchem – miękkie tkaniny, miłe dla oka wzory, ciepłe kolory. Właścicielkę, Justynę Kostyk, i jej krawiecki talent zna wiele mam z Koszalina i nie tylko – od lat szyje dla ich dzieci unikalne ubranka, wyprawki, kocyki itp. Oficjalne otwarcie pracowni odbyło się 27 lipca.

 

Zamiłowanie do szycia w rodzinie Justyny Kostyk przechodzi z pokolenia na pokolenie. – Babcia była krawcową, szyła mama, ciocie, moja siostra – mówi. – Już jako dziecko uczyłam się posługiwać igłą i nitką, potem maszyną do szycia. Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam szyć dla nich, a potem dla znajomych, bliskich, koleżanek.

Poważniej szyciem pani Justyna zajęła się w 2016 roku – w domu. Zapotrzebowanie, by maluchy ubierać w unikalne, specjalnie dla nich stworzone rzeczy okazało się spore. Poczta pantoflowa w środowisku mam działa bardzo sprawnie. Decyzja o tym, by otworzyć działaność b yła kwestią czasu. Miała też swój w ymiar praktyczny. Mamom, które z wiadomych względów cenią swój czas, łatwiej i wygodniej jest dotrzeć do centrum miasta, niż na obrzeża, gdzie mieściła się domowa pracownia pani Justyny. I tak, 27 lipca oficjalnie otwarta została Pracownia Krawiecka Czappajkowo, przy ulicy Łużyckiej 21. Można tu przyjść codziennie, od godziny 8.30 do 16. Warto wcześniej poszukać inspiracji na stronie internetowej pracowni, Facebooku czy Instagramie, choć można ich poszukać także wspólnie z panią Justyną, na miejscu.

 

 

Nazwa – Czappajkowo – wzięła się oczywiście od czapeczek, które są niejako znakiem firmowym pracowni – osobno, w zestawach jesiennych, zimowych i wiosennych. Oferta jest jednak o wiele większa. – Dresiki i inne ubranka, otulacze, ochronki na łóżeczko, kocyki, pościele, poszewki, kapy, kokony (rodzaj miękkiej leżanki – dop. red) – wymienia Justyna Kostyk. – Ograniczeniem jest w zasadzie wyobraźnia moja i zamawiającego. Na specjalne zamówienie mogę też uszyć coś dla mamy, na przykład wygodną sukienkę.

Rękodzieło, w tym odzieżowe, przeżywa renesans. Zamiast seryjnych produktów z sieciówek, rodzice decydują się na oryginalne rzeczy hand made. Nie tylko z powodów estetycznych. – Tkaniny i materiały producentów są świetnej jakości – podkreśla Justyna Kostyk. – To stuprocentowa, certyfikowana bawełna, antyalergiczne wypełnienia, materiał minky. Na lato świetne są np. kocyki bambusowe. Wszystko miękkie, przyjemne w dotyku i przyjazne skórze dzieci.

W pracowni powstał kącik sklepowy, gdzie można kupić wyroby innych pracowni hand made, między innymi drewniane zabawki, torby i organizery do wózków, a także elementy wystroju wnętrz. To drugi kierunek działalności firmy pani Justyny pod przyjazną nazwą Wchodząc do Czappajkowa, aż żal, że… nie jest się maluchem – miękkie tkaniny, miłe dla oka wzory, ciepłe kolory. Właścicielkę, Justynę Kostyk, i jej krawiecki talent zna wiele mam z Koszalina i nie tylko – od lat szyje dla ich dzieci unikalne ubranka, wyprawki, kocyki itp. Oficjalne otwarcie pracowni odbyło się 27 lipca.

 

 

Lulanki Design. – Czappajkowo to krawiectwo, Lulanki Design: dekoracje – wyjaśnia właścicielka. – Nawiązałam współpracę z innymi pracowniami zajmującymi się asortymentem dla dzieci. Niektóre rzeczy będzie można u mnie kupić, inne zamówić. Cały asortyment będzie umieszczony na stronie internetowej lulankidesign.pl, która właśnie powstaje, oraz portalach społecznościowych, gdzie mamy tak bardzo lubią kupować i zaznajamiać się z produktami dla dzieci.

W planie pracowni są też warsztaty: dla dzieci oraz dzieci z rodzicami. Pierwsze miały miejsce podczas uroczystego otwarcia Czappajkowa, kolejne Justyna Kostyk zamierza organizować raz w miesiącu. – Tematy będą rożne, ale myślę, że to fajna prozpozycja na spędzanie czasu – mówi. – Dzieci mogą nauczyć się czegoś nowego, poćwiczyć umiejętności manualne, a przy okazji samemu coś dla siebie uszyć. Podczas pierwszych warsztatów zauważyłam, że sprawia im to wielką frajdę. Grupy będą niewielkie, koszt udziału również.

Informacje o terminach zajęć będą publikowane na Facebooku i Instagramie Czappajkowa.

 

czapek-6295m

 

Pracownia Krawiectwa „Czappajkowo” Justyna Kostyk
ul. Łużycka 21, 75-113 Koszalin
Tel.: 513 743 123, czappajkowo@gmail.com
czappajkowo.pl, FB/Insta: @czappajkowo
lulankidesign.pl, FB/Insta: @lulankidesign