design Design

Maxlight – Wypełnić przestrzeń życiem

Jaka jest najlepsza aranżacja świetlna dla pokoju dziennego? Spory żyrandol zdobny w kryształy i lampa stojąca? Kinkiety i zachwycająca, nowoczesna plafoniera? Dyskretne oświetlenie podtynkowe i fantazyjne lampy podłogowe i biurkowe? Nie ma jednej odpowiedzi, ale warto poświęcić wyborowi oświetlenia nieco uwagi.

Światło we wnętrzach to element często niedoceniany. Oprawy oświetleniowe zwykle wybieramy na końcu prac remontowych czy wykończeniowych, nie zastanawiając się długo nad doborem właściwej żarówki. Wybrana lampa zapewnia światło o określonej charakterystyce. Jego moc, kierunek i temperatura barwowa tworzą przestrzeń do życia w równym stopniu z elementami wyposażenia takimi jak meble, okna czy dywany. Pomieszczenia dobrze oświetlone emanują zapraszającą, przyjazną atmosferą i służą nam do pracy, codziennych zadań i wypoczynku na sto procent swoich możliwości. Tymczasem nawet najpiękniej urządzona przestrzeń nie ujawni pełni swojego potencjału, jeśli nie będzie dobrze oświetlona.

Często jeden pokój służy nam do różnych celów. W salonie zdarza się spotykać w przyjaciółmi przy zastawionym stole i świętować do późnych godzin nocnych. Zdarza się, że spotykamy się tam przy niedzielnym obiedzie z rodziną albo przy grze planszowej z dziećmi. Spędzamy również czas relaksując się z dobrą książką, przy aromatycznej kawie z najbliższą osobą, oglądając oskarowy film lub słuchając muzyki w przyjemnym półmroku. Dlatego dobrze jest zaplanować kilka różnych źródeł światła w pomieszczeniu i dostosować ich funkcje tak, aby służyły potrzebom domowników.

Tego lata przygotowaliśmy specjalną kolekcję Hamptons by Maxlight. Styl Hamptons to jedna z najciekawszych inspiracji wnętrzarskich, która dzięki popularności seriali „Zemsta” czy „Grace i Frankie” podbija serca miłośników pięknych wnętrz. Inspiracją są tutaj piękne i funkcjonalne domy na Long Island, usytuowane przy samej plaży. To miejsce upodobały sobie nowojorskie wyższe sfery. Niepozorne (tylko na pierwszy rzut oka!) posiadłości cechuje prostota i doskonały styl, obecność zarówno przedmiotów związanych z naturą (jasne drewno, wiklinowe kosze, muszle) jak i detali świadczących o dobrym guście gospodarza (awangardowe lampy, porcelana, kryształy). Wnętrza w stylu Hamptons harmonizują z lampami luksusowymi, a nawet nieco awangardowymi. Na tle neutralnych, stonowanych kolorów morza, piasku i drewna doskonale prezentują się oprawy okazałe, lśniące blaskiem złota, srebra i kryształów, ale także ciekawe, artystyczne formy. Co ciekawe, lampy w stylu Hamptons są bardzo uniwersalne i mogą znakomicie dopełnić aranżację wnętrz o skrajnie różnych założeniach: od minimalistycznych po pałacowe i glamour.

Styl Hamptons jest prosty, lecz wyrafinowany. Bogaty, lecz nie przytłaczający. Czerpie z natury i sielskiego spokoju, ale nie zamyka się w rustykalnej stylistyce. Tak jak nazwa miejsca, z którego się wywodzi, tworzy przestrzeń do spotkań, wypoczynku i przyjemnego spędzania czasu i twórczej pracy. Kreujmy przyjazną przestrzeń w naszych domach – także za pomocą światła w pięknej oprawie.

 

design-janex

 

janex-logoZapraszamy do naszych salonów i zapoznania się z naszą pełną ofertą

Koszalin, ul. Przemysłowa 11A
tel. 508 051 301

Kołobrzeg, ul. Sienkiewicza 30A
tel. 509 496 311

e-sklep: www.maxlight-lampy.pl
www.janex.koszalin.pl