W pierwszy piątek września (6.09 br. ) w Teatrze Variete Muza odbędzie się trzecia edycja wydarzenia charytatywnego pod nazwą Magia Rocka (drugi raz w Muzie). Jego założeniem jest promowanie młodych koszalińskich muzyków z jednoczesnym gromadzeniem pieniędzy na potrzeby podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom Magia.

Magię Rocka organizuje nieformalna grupa Woodland Spirit i Przyjaciele. Michał Golfarb z zespołu Woodland Spirit mówi: – Nie jestem w stanie wymienić wszystkich osób, ale udział kilku podkreślę. Dorota Dąbrowska koordynuje pracę artystów, a poza tym poprowadzi wieczór wspólnie z Danielem Zmitkiem, który jest z nami od początku. Mocno zaangażowana jest moja żona, Ania Goldfarb, podobnie Milena Szczuka z Fundacji Magia. Ze strony zespołu warto wymienić Klaudię Wieczorek, która tak jak ja zajmuje się sprawami związanymi z częścią muzyczną. Dochodzi jeszcze Andrzej Jurczak, który przygotowuje stronę wizualną wydarzenia i który zaprojektował również okładkę płyty – składanki zatytułowanej „Magiczny ruch”. Oczywiście wszyscy robią to na zasadzie całkowitego wolontariatu.

Tegoroczna Magia Rocka odbędzie się pod hasłem „Koszalińscy muzycy dzieciom”, bo taki tytuł miał utwór skomponowaliśmy w ubiegłym roku z myślą o tym, by był to swoisty hymn fundacji. – Odezwał się do mnie wtedy Mariusz Rodziewicz z blogu Gra Muzyka i zaproponował, żeby wydać składankę na którą złożą się utwory muzyków uczestniczących w nagraniu hymnu – informuje Michał Goldfarb. – Sto procent wpływów ze sprzedaży tej płyty zostanie przeznaczonych na potrzeby podopiecznych Fundacji Magia. Ceny jeszcze nie znamy. Na początek powstanie 50 sztuk edycji limitowanej. Na płycie znajdą się utwory takich wykonawców: Who is Who, Jalee, Woodland Spirit, Jola Tubielewicz, Kaboom!, Bacteyazz i Dżaman. Im więcej egzemplarzy się sprzeda, tym więcej skorzysta Fundacja i dzieci, którymi się ona opiekuje. Podczas koncertu solo na akordeonie zagra Wojtek Jaśkiewicz, wystąpią również Mariusz Puszczewicz, Jola Tubielewicz z zespołem, uczniowie szkoły Music Heaven. W trzeciej części koncertu chcemy, by wystąpili razem wszyscy uczestnicy „Magicznego ruchu”, prezentując oprócz hymnu pięć utworów z płyty w specjalnej aranżacji Henryka Rogozińskiego i Adriana Rozenkiewicza.
Cegiełki uprawniające do wstępu na imprezę kosztować mają 25 złotych. Wkrótce można je będzie nabyć w Muzie i innych miejscach, o których organizatorzy poinformują na Facebooku.

Tegoroczna Magia Rocka to koncert dla dwuletniego Oskara. Chłopiec urodził się jako wcześniak z wagą 740 g. Ma rozpoznany zespół Westa – epilepsję, mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym czterokończynowym. Oskar nie siedzi samodzielnie, nie chodzi i ma problemy ze wzrokiem. Jest jednak bardzo dzielny i mimo licznych trudności zdrowotnych chce walczyć. Chętnie uczestniczy w rehabilitacji, która jest niezbędna do jego usprawnienia. Konieczny jest również zakup sprzętu rehabilitacyjnego – pionizatora i specjalnego wózka. Zebrane podczas koncertu pieniądze zostaną przeznaczone w całości na zakup tego sprzętu i rehabilitację.

W przerwach prezentacji muzycznych przewidziane są licytacje przedmiotów artystycznych i innych. W puli znajdzie się na przykład obraz Krzysztofa Rećko-Rapsy, który autor przekazuje wspólnie z Centralą Artystyczną, a poza tym prace Wojciecha Szweja, Cukina i kliku innych artystów.

Fundacja Magia jest jedną fundacją w kraju, która wszystkie wpływy przeznacza na pomoc podopiecznym, a wszelkie koszty bieżącej działalności są w niej kwestią wolontariatu jej członków. Michał Goldfarb komentuje: – My jako Magia Rocka idziemy w ślady fundacji i zapoczątkowaliśmy chyba pierwszą w kraju imprezę, która również jest przygotowywana wyłącznie siłami wolontariuszy, a wszelkie pożytki z koncertów, czy to z cegiełek, czy z licytacji, w całości przekazujemy na cel charytatywny. Dołączyły do nas koszalińskie media, wspiera nas również Centrum Kultury 105.

Przypominamy: Teatr Variete Muza, 6 września br., poczatek o godzinie 19.