Radisson KG Lato 2019

Zdrojowa umacnia współpracę z Radisson Hotels

Latem przyszłego roku firma Zdrojowa Invest & Hotels uruchomi w Kołobrzegu czterogwiazdkowy hotel pod marką Radisson, a drugi w Szklarskiej Porębie.

Rozszerzenie współpracy Zdrojowej z Radisson Hotels jest konsekwencją bardzo dobrej współpracy przy realizacji pierwszego hotelu typu resort i franczyzy z tą międzynarodową siecią w Polsce – pięciogwiazdkowego hotelu Radisson Blu Resort Świnoujście, który funkcjonuje od 2017 r.

– Cieszymy się z podpisania umowy z grupą Zdrojowa Invest & Hotels. Cieszymy się z umocnienia naszej pozycji największego międzynarodowego operatora w kurortach w Polsce oraz z możliwości współpracy nad przyszłymi projektami – komentuje Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju w Radisson Hotels.
– Kolejna umowa i to w takim zakresie z jedną z wiodących globalnych sieci hotelarskich pozwoli nam uzyskać korzyści skali, a nie zawsze i nie każda marka międzynarodowa jest gwarancją sukcesu – mówi Jan Wróblewski, współzałożyciel grupy Zdrojowa Invest & Hotels.

 

Radisson_SP

 

Nowe hotele Radisson w górach i nad morzem

Pierwotnie inny inwestor planował realizacje hotelu pod marką Radisson w Szklarskiej Porębie, jednak to Zdrojowa, lider w kategorii hoteli premium w polskich kurortach, zrealizuje tam pierwszy i jedyny hotel międzynarodowej sieci.

Ten Radisson zostanie otwarty na najbliższy sezon zimowy. W obiekcie trwają prace wykończeniowe, będzie to hotel czterogwiazdkowy z kameralnym aquaparkiem, całorocznym jacuzzi zewnętrznym, strefą saun i łaźni, SPA & Wellness, a także restauracją i kawiarnią.

Otwarcie kołobrzeskiego czterogwiazdkowego Radissona planowane jest latem 2020 r. Będzie to również pierwszy i jedyny hotel międzynarodowej sieci w Kołobrzegu, jednym z największych polskich nadmorskim kurortów. Usytuowany w części uzdrowiskowej 209-pokojowy obiekt zapewni komfort wypoczynku i rozrywki z aquaparkiem.

– Z nowymi hotelami pod międzynarodową marką Radisson po raz kolejny jesteśmy pionierem rynku, a to kontynuacja naszej strategii wzmacniania pozycji lidera w kurortach. Natomiast strategiczne partnerstwo z Radissonem nie oznacza, że Zdrojowa rezygnuje z hoteli własnej marki. Portfolio grupy, w zależności od lokalnych rynków, będzie dalej rozwijane w kierunku hoteli zarówno marki Zdrojowa Hotels jak i tych pod szyldem sieci międzynarodowych – podsumowuje Jan Wróblewski.
Zdrojowa Invest & Hotels to rodzinna grupa inwestycyjna i hotelarska skoncentrowana na polskich kurortach. Dysponuje 12 stylowymi obiektami hotelarskimi o charakterze premium w najlepszych lokalizacjach w górach i nad morzem, w tym Diune Hotel***** & Resort w Kołobrzegu i Cristal Resort Szklarska Poręba.
Zdrojowa to twórca systemu condo hoteli w Polsce, lider tego rynku i budowy apartamentów wakacyjnych. Grupę tworzy ponad 1200-osobowa kadra.

Radisson Hotel Group™ to jedna z największych grup hotelowych na świecie, posiadająca osiem rozpoznawalnych marek hotelowych, ponad 1400 hoteli w różnych zakątkach świata, zarówno czynnych, jak i w przygotowaniu. W portfolio Radisson Hotel Group znajdują się: Radisson Collection™, Radisson Blu®, Radisson®, Radisson RED®, Park Plaza®, Park Inn® by Radisson, Country Inn & Suites® by Radisson.
Na całym świecie ponad 95 000 osób pracuje w strukturach Radisson Hotel Group oraz w należących do niej hotelach.