MG 0605 Lato 2019

Rowerem przez Islandię Podróż za niejeden uśmiech

W tej wyprawie jest wszystko, co decyduje o jej wyjątkowości – urzekające miejsce, nieszablonowy bohater, wartościowa motywacja i 50 tysięcy złotych zł na ważny charytatywny cel. Już 15 lipca rowerem przez Islandię wyruszy Dariusz Sobczak – niepełnosprawny narciarz, pasjonat sportów i podróżowania, który przekonuje, że niepełnosprawność nie jest wyrokiem. Przy wsparciu partnerów wyprawy: Renault Pietrzak, Okam Capital i Inspire chce nieść radość potrzebującym dzieciom, które dzięki akcji wyjadą na ferie marzeń.

 

W dzisiejszych czasach niepełnosprawność nie musi być wyrokiem. Można żyć pełnią życia, spełniać się zawodowo, posiadać wspaniałą rodzinę i osiągać sukcesy sportowe. Trzeba tylko bardzo tego chcieć – mówi Dariusz Sobczak, który już 15 lipca br. wraz z dwoma synami wyruszy w dwutygodniową podróż rowerową ze wschodniego na zachodnie wybrzeże Islandii. Towarzyszyć im będzie, żona pana Dariusza – Zofia, miłośniczka podróży, organizatorka wypraw, odpowiedzialna za cześć logistyczną podroży, która zasiądzie za kierownicą Renault Kadjar – oficjalnego samochodu wyprawy.

To trasa niezwykle wymagająca, także dla osób pełnosprawnych. Pan Dariusz zamierza ją pokonać na swoim handbike’u, czyli trójkołowym rowerze, którego konstrukcję udoskonala od wielu lat. Trudny, zróżnicowany teren, zmienne warunki pogodowe z pewnością nie ułatwią realizacji celu. Po drodze nie będzie komfortowych hoteli, w trasie zastąpi je ekwipunek turystyczny i namioty.

Dariusz Sobczak chce, aby jego wyprawa nie była tylko i wyłącznie kolejnym rekordem, ale przede wszystkim przesłaniem – zarówno do osób pełno-, jak i niepełnosprawnych, że ograniczenia tkwią zazwyczaj w naszych głowach, a osiąganie celów trudnych jest w zasięgu każdego człowieka. – Tych, którzy już w to wierzą, chciałbym zainspirować do dalszego przesuwania granic i odkrywania nowych obszarów życia, także tych uważanych do niedawna za nieosiągalne – wyjaśnia Dariusz Sobczak.

Równie ważnym elementem akcji „Rowerem przez Islandię” jest jej cel dobroczynny.

 

1 lipca rusza charytatywna zbiórka kilometrów w aplikacji Endomondo. Aby wesprzeć akcję – wystarczy dołączyć do rywalizacji (www.roweremprzezislandie. pl), niezależnie od dyscypliny: rower, bieganie, pływanie i inne. Stawka jest wysoka. Jeśli do 31 sierpnia br. (zakończenie akcji) uda się wspólnymi siłami zebrać 500 000 km, Renault Pietrzak wraz z firmą OKAM Capital oraz INSPIRE przekaże 50 000 zł na organizację ferii dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego WZRASTANIE w Katowicach.

Partnerem charytatywnym wyprawy jest Fundacja Biegamy z Sercem, która odpowiada za technologię umożliwiającą zbieranie kilometrów w aplikacji ENDOMONDO i jest organizatorem ferii dla dzieci.

Projekt „Rowerem przez Islandię” organizowany jest z okazji 25-lecia Renault Pietrzak.