7 Lato 2019, Wydanie specjalne

Rogowo Pearl – Apartamenty pomiędzy morzem a jeziorem

Trwa eksplozja inwestycji apartamentowych nad Bałtykiem. Obok firm dopiero wchodzących na rynek są takie, które – jak Burco Development Polska – zebrały w ciągu lat działalności ogromne doświadczenie i dla których najlepszą reklamą są ich wcześniejsze realizacje. Burco prowadzi obecnie dwie duże inwestycje: nabierającą tempa budowę kompleksu apartamentowego Rogowo Pearl i zbliżającą się do finału budowę Rezydencji Ustronie Morskie.

Niemal gotowy jest pierwszy z apartamentowców, które złożą się na spektakularny kompleks Rogowo Pearl. To największa z dotychczasowych inwestycji Burco Development Polska – dewelopera, który buduje apartamenty również w Ustroniu Morskim, a wcześniej oddał do użytku Rezydencję Nadmorską w Rogowie. Na czterohektarowej działce między morzem a jeziorem Resko powstaje kompleks około 500 apartamentów, z basenami kąpielowymi i strefą rekreacji oraz bogatym zapleczem usługowym.

 

Wizytówka

Ukończona już Rogowo Rezydencja Nadmorska składa się z całorocznych domów i apartamentów wyposażonych we wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu z rodziną i przyjaciółmi. Teren Rezydencji jest ogrodzony i objęty ochroną. Do kompleksu należy basen z podgrzewaną wodą – idealny, jeśli pogoda nad morzem nie dopisuje. Najmłodsi mają do dyspozycji place zabaw, a wszyscy goście tereny zielone, zaplecze Spa, Rogowo Club i pobliskie korty tenisowe.

Szczególnym atutem Rezydencji Nadmorskiej jest jej lokalizacja. Powstała ona w otoczeniu nadmorskiego lasu, na mierzei między jeziorem Resko a morzem. Niewysokie białe domy z dachami z czerwonej dachówki tworzą zwarty i jednolity w stylu zespół architektoniczny. W elewacjach wykorzystano elementy drewniane nawiązujące do tradycji dawnego budownictwa pomorskiego. Żeby dotrzeć na plażę, wystarczy krótki spacer przez sosnowy lasek. Na plaży nigdy nie ma tłoku, bo w pobliżu – poza Rezydencją – nie ma żadnych obiektów.
Dorota Kulig, odpowiadająca w firmie za sprzedaż i marketing, komentuje: – Kiedy odwiedzają nas nowi klienci, często proponuję, żeby pojechali do Rogowa do naszej pierwszej inwestycji i zobaczyli, jak ona wygląda. Ukończyliśmy ją w 2012 roku, ale wciąż tam jesteśmy. Czujemy się za nią odpowiedzialni i dbamy jak o coś własnego, choć oczywiście wszystkie obiekty mają od dawna nowych właścicieli. To jest nasza wizytówka. Każdy trawnik, każdy kamień, każde drzewo ma swoją historię. Dlatego efekt końcowy daje nam powód do satysfakcji, zwłaszcza że słyszymy pozytywne opinie naszych zadowolonych klientów. W tym wszystkim jest sporo naszego serca. Myślę, że klienci to czują i doceniają.

 

 

Słuchając klientów

Doświadczenia z realizacji Rogowo Rezydencji Nadmorskiej okazują się nieocenione przy trwającej od 2012 roku realizacji Rezydencji Ustronie Morskie i „najmłodszej” inwestycji – Rogowo Pearl.
Inwestycja w Ustroniu była reakcją Burco na zapotrzebowanie ze strony klientów. Część z nich oczekiwała apartamentów nieco mniejszych niż w Rezydencji Rogowo i przy niższej cenie za metr kwadratowy. Deweloper zaryzykował i podjął decyzję o budowie na działce oddalonej od brzegu morskiego o kilkaset metrów.
Nie brakowało sceptyków, którzy powątpiewali czy znajdą się chętni na apartamenty wybudowane nie w linii brzegowej, ale w odległości wymagającej kilku minut spaceru by dojść na plażę.
Okazało się, że rynek zareagował na Rezydencję Ustronie Morskie znakomicie. Jej rozbudowa wciąż trwa. Można powiedzieć, że projekt jest w fazie rozkwitu. Powstają kolejne szeregi domów, a obecnie również obiekt składający się z 23 apartamentów.

Pani Dorota Kulig wyjaśnia: – Nasi klienci i goście od początku czują się tutaj komfortowo. Mamy zasadę, że powstawaniu budynków towarzyszy wszystko co niezbędne do komfortowego pobytu, czyli drogi, chodniki, oświetlenie, parkingi, tereny zielone i rekreacyjne. Wszystko w takim stanie i takiej jakości, jaką pokazujemy w materiałach promocyjnych. W ten sposób staliśmy się dla klientów wiarygodni i dlatego polecają nas swoim bliskim i znajomym. Nie ma lepszej formy reklamy niż rekomendacja zadowolonych nabywców.

 

 

Projekt w rozkwicie

Rezydencja Ustronie Morskie to nieduże apartamentowce tworzące elegancki zespół budynków. Domy poustawiane są wobec siebie w taki sposób, że się nawzajem nie zacieniają, zachowując kameralność. Wokół mnóstwo starannie utrzymanej zieleni. Nawet w szczycie sezonu panują tutaj cisza, spokój i wszechogarniające wrażenie porządku.

– Dla nas budowa pierwszych obiektów w Ustroniu była ogromnym wyzwaniem – mówi Dorota Kulig. – Nie było łatwo sprzedawać apartamenty w miejscu, gdzie brakowało infrastruktury. My jednak wierzyliśmy, że tworzymy coś wyjątkowego i umieliśmy tą wiarą zarazić klientów. Wkrótce oprócz nas w Ustroniu Morskim zaczęli działalność inni deweloperzy. Sytuacja w ciągu paru lat mocno się zmieniła. Stworzyliśmy piękne osiedle, które stale się rozrasta. Zmieniła się zresztą cała miejscowość. Mamy satysfakcję, to od nas poszedł impuls do rozwoju.
Do kupienia w Ustroniu jest część lokali we wspomnianym obiekcie wielorodzinnym oraz w kolejnych „gniazdach” domów jednorodzinnych. Są to domki w zabudowie szeregowej, po cztery lub pięć w szeregu; zewnętrzne mają po 90 m kw. , a środkowe po 70-80 m kw. Początkowo powstawały domki wolnostojące i bliźniaki, ale ostatecznie oczekiwania nabywców pokazały, że jest zapotrzebowanie na apartamenty w budynkach wielorodzinnych z powierzchnią użytkową około 50 m kw. i właśnie na segmenty w szeregach po 70-90 m kw. każdy.

– Projekt jest w fazie rozkwitu – mówi pani Dorota Kulig. – Główne założenia są już zrealizowane. Na skraju osiedla powstanie jeszcze strefa rekreacyjna. Jest to projekt familijny, zdominowany przez rodziny z dziećmi, więc trzeba zadbać o to, by miały one gdzie się wyszaleć w zabawach i sportowo.

 

 

Perła w koronie

Jak już wspomnieliśmy, najnowsza inwestycja, czyli Rogowo Pearl to jednocześnie największa z inwestycji Burco Development Polska. Do finału zbliża się pierwszy budynek (ALPHA). Stan zawansowania przekroczył 90 procent prac. Do wiosny 2020 roku będzie pełne wykończenie, a wszystkie apartamenty zostaną oddane nabywcom w standardzie „pod klucz”. W budynku ALPHA gotowe są już trzy apartamenty pokazowe o różnej wielkości (ok. 30, 40, 70 m kw.), można więc wyrobić sobie wyobrażenie co do klimatu estetycznego całego obiektu i dominującego stylu.

Trwa już budowa drugiego etapu (budynek BETA, zaawansowany w 25 procentach), powstają również podwaliny basenu kąpielowego. Za rok ma on już działać. – To tchnie życie w osiedle. Mamy zasadę, że oddając apartamenty do użytku, udostępniamy wraz z nimi zagospodarowane otoczenie i wszelkie niezbędne zewnętrzne urządzenia – wyjaśnia Dorota Kulig.

Trzeci budynek będzie mieć inny charakter niż dwa pierwsze. Jest on przeznaczony pod rozmaite usługi turystyczne. Znajdzie się w nim również kryty basen, restauracja, zaplecze SPA, miejsca zabaw dla dzieci. Z pewnością jego atrakcją stanie się ogólnodostępny taras na dachu. Można sobie wyobrazić, jak fenomenalny widok zapewni: z jednej strony woda Bałtyku, z drugiej – tafla jeziora Resko.
Ostatecznie Rogowo Pearl będzie kompleksem około 500 apartamentów z pełnym zapleczem. Od strony jeziora również są zaplanowane obiekty – mają one służyć jako zaplecze dla sportów wodnych i rozmaitych form rekreacji. Powstaną również cztery budynki, w których znajdzie się miejsce dla innych usług, restauracji i kawiarni.

 

Dorota KuligSprawdzony deweloper

Burco to firma z dużym doświadczeniem deweloperskim zdobywanym począwszy od boomu inwestycyjnego w Brukseli, kiedy stało się jasne, że stolica Belgii będzie de facto stolicą Europy. Marcin Kaszuba, prokurent spółki, mówi: – Początki naszej działalności to rzeczywiście głównie Bruksela i lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Trafiliśmy na moment, kiedy miasto przeobrażało się ze stolicy niewielkiej Belgii w centrum zjednoczonej Europy.

Spośród biznesów założonych przez Burco poza granicami Belgii, polska część zdaje rozwijać się najdynamiczniej. Marcin Kaszuba komentuje: – Należy podkreślić, że w gruncie rzeczy nie jesteśmy firmą belgijską. Powinniśmy raczej mówić o firmach Burco w Polsce – uściśla. – Są to przedsiębiorstwa powstałe według prawa polskiego i w Polsce płacące podatki.

Polityka belgijskich inwestorów nastawiona jest na działanie w długiej perspektywie czasu: – W naszych inwestycjach nie chodzi wyłącznie o satysfakcjonujący poziom zwrotu z zaangażowanego kapitału. Równie ważne jest, by tworzyć coś wartościowego. Coś co będzie służyć nie tylko nam. To wiąże się z wizją długookresowego rozwoju i wysoką marką. Dlatego patrzymy na nasze inwestycje pod kątem maksymalnego zadowolenia klientów. Stąd to myślenie, by apartamentom towarzyszyły od razu tereny zielone, miejsca rekreacji jak baseny, korty czy boiska.

Jeszcze przynajmniej jedna ważna rzecz wyróżnia Burco na rynku budowlanym: dbanie o długoletnie relacje z wykonawcami. A są nimi nie potentaci w branży, a raczej przedsiębiorstwa lokalne. Wznoszone obecnie w Ustroniu Morskim domki stawia ta sama firma In-Tech ze Świdwina, która 10-11 lat temu budowała dla Burco Rezydencję Nadmorską w Rogowie. Inny przykład to Kołobrzeskie SGB, który również realizuje kolejny projekt.

 

 

KONTAKT

buroc-logo-wwwBurco Development Polska Sp. z o.o.
Rogowo, ul. Rezydencyjna 88/ 2, 72-330 Mrzeżyno

tel: 513 005 655
e-mail: biuro@burco.pl

www.burco.pl
www.rogowopearl.pl
www.facebook.com/burcopolska