Jeśli połączyć zakup działki na podkołobrzeskim osiedlu Vilpark i usługi firmy Nowe Domy, można zamieszkać w energooszczędnym domu w cztery miesiące. Tak szybkie tempo budowy wynika z dwóch podstawowych faktów: działki są uzbrojone i posiadają zatwierdzone warunki zabudowy, a firma wykonawcza ma ogromne doświadczenie w stawianiu domów systemowych.

_IMG3892

Trudno znaleźć w regionie drugi taki teren budowlany jak Vilpark w Charzynie pod Kołobrzegiem. W obecnym, trzecim etapie wybierać można spośród 89 działek o zróżnicowanej powierzchni (500-1121 m²) – wszystkie z pełnym uzbrojeniem.

Ich wielkość została wyznaczona ze względu na różne preferencje przyszłych mieszkańców: dla osób, dla których ważna jest efektywność cenowa – przewidziane są mniejsze działki o powierzchni ok. 500 m², a dla osób ceniących sobie wygodę i niezależność – dopuszczona jest możliwość scalenia kilku działek i uzyskania większej powierzchni. Dla osób, które preferują zabudowę bliźniaczą, istnieje z kolei możliwość ścięcia kosztów zakupu terenu o połowę przez podział działki na dwie części. Zadowoleni będą ci, którzy marzą o domu przy samym lesie, bo część działek z III etapu otacza pachnący żywicą przepiękny bór sosnowy!
_IMG5964
Osiedle Vilpark gwarantuje jednocześnie dwie cenne wartości. Z jednej strony ulokowane jest ono w enklawie ciszy i świeżego powietrza, a z drugiej doskonałe skomunikowane z centrum Kołobrzegu. Pobliska, dobiegająca końca budowa obwodnicy miasta to część drogi ekspresowej S6/S11, która umożliwia szybki dojazd nad morze, ale i wygodny wyjazd w stronę Koszalina/Gdańska oraz Goleniowa/Szczecina. Dotarcie na goleniowskie lotnisko odległe od Vilparku o 90 km zajmie za kilka miesięcy mniej niż godzinę!
Szybkie tempo realizacji domu na Osiedlu Vilpark wynika z faktu, że cały ten teren jest uzbrojony – do każdej działki doprowadzone są niezbędne media (woda, kanalizacja, prąd, gaz), teren jest ogrodzony, drogi utwardzone i docelowo oświetlone. Dodatkowo na każdą działkę jest wydana decyzja o warunkach zabudowy. To ogromna oszczędność czasu inwestora.
_IMG6203
Czas budowy skraca się do absolutnego minimum, jeśli zdecydujemy się na współpracę z firmą Nowe Domy.
Oferuje ona domy systemowe według bogatej gamy projektów do wyboru. Reprezentujący firmę Krzysztof Frydryszewski mówi: – Jesteśmy firmą wykonawczą, specjalizującą się w szybkiej budowie hybrydowych, keramzytowych domów energooszczędnych. Budujemy głównie budynki parterowe, wyłącznie na grzewczych płytach fundamentowych. Ciepłe ściany, odpowiednie okna, dobra izolacja oraz rekuperacja zapewniają małe zużycie energii. Sztywność i żywotność konstrukcji zapewniają monolityczne bezspoinowe ściany oraz prefabrykowana konstrukcja dachu wykonana ze suszonego drewna.
Jak podkreśla Krzysztof Frydryszewski, klienci preferują projekty parterowe (90 proc. sprzedawanych domów) z powodu niższych kosztów i wygody. Odpada bowiem koszt po około 4 m kw. powierzchni na parterze i piętrze przeznaczone na klatkę schodową, koszt samych schodów, stropu, ocieplenia stropu i powierzchni pod skosami na poddaszu.
_IMG6334
Pan Krzysztof komentuje: – My rozumiemy to podejście klientów, bo chęć ograniczenia kosztów jest postawą racjonalną. Podpowiadamy dodatkowo inne sposoby oszczędzania. Na przykład rezygnacja z suwanych okien tarasowych pozwala oszczędzić kilka tysięcy złotych na jednym z nich. Z kolei postawienie na fotowoltaikę oznacza, że owszem – ponosimy koszt ogniw montowanych na dachu, ale odpadają nam koszty kotłowni i kominów. W efekcie mamy energię praktycznie za darmo: dom ogrzewa elektryczna płyta fundamentowa, „samodzielnie” wyprodukowany prąd podgrzewa wodę użytkową, służy do gotowania i zasilania wszelkich urządzeń. Nie ma obawy, że kiedyś prądu zabraknie, bo nowoczesna fotowoltaika działa w ten sposób, że nadmiar energii wyprodukowany w danym momencie odprowadzamy do zewnętrznego systemu energetycznego, a w okresach kiedy nasza instalacja produkuje prądu mniej niż go potrzebujemy, możemy z tego systemu niejako „odebrać” wcześniejszy naddatek (precyzyjnie: 80 procent wcześniej oddanej energii).
Jest jeszcze jedna ciekawa możliwość. Efekt przestrzeni w domu możemy wzmocnić przez podniesienie sufitu na wysokość większą niż 2,7 m, zyskując lepsze doświetlenie pomieszczeń dzięki wyższym oknom.
Dodatkowo w budynkach z dachem dwuspadowym można zastosować tzw. strop katedralny. Wtedy nad kuchnią i salonem uzyskujemy od 4,5 do nawet 6 metrów wysokości. Efekt jest imponujący! Wspomniana technologia bezspoinowej ściany keramzytowej jest nowoczesnym rozwiązaniem sprawdzonym w chłodnej Skandynawii i przez oszczędnych z natury Niemców. Zapewnia ona dobrą jakość i dokładność wykonania oraz brak przymusu sezonowania budynku. A le p rzede w szystkim g warantuje b ardzo k rótki c zas realizacji. Co niezwykle ważne: technologia ta daje idealny mikroklimat w domu, jest odporna na pleśnie i grzyby, co ma kapitalne znaczenie dla alergików.
_IMG6113
Jak zapewnia Krzysztof Frydryszewski, ściany często wybieranego domu typu Patrycja (120 m2 powierzchni użytkowej) są montowane na budowie w 2 dni, a wcześniejsze przygotowanie grzewczej płyty fundamentowej zajmuje 5 dni. Elementy ścian są przygotowywane w fabryce i dostarczane jako gotowe na plac budowy. Ściana jest gładka i nie wymaga tynkowania, a jedynie użycia gęstej farby. Od razu wykonane są wszelkie otwory pod puszki instalacyjne.
Dlaczego warto wybrać akurat ofertę firmy Nowe Domy? Pan Krzysztof mówi: – Mamy duże doświadczenie w realizacji domów energooszczędnych w technologii ceramicznej i drewnianej. Pracujemy z wypróbowanymi partnerami, dzięki czemu na etapie wykończenia możemy zaproponować gratisowe projekty urządzenia wnętrz od firm Ikea i Leroy Merlin. Leroy Merlin dodatkowo udziela naszym klientom 10 procent rabatu przy zakupach niezbędnych do urządzenia domu. Jeśli chodzi o projekty domów, współpracujemy z najlepszymi pracowniami projektowymi w kraju. Aktualnie budujemy na Osiedlu Vilpark domy, które można obejrzeć i tym samym przekonać się naocznie, że dajemy jakość taką, jaką obiecujemy naszym klientom. Warto podkreślić, że kupując działkę wraz z domem, nabywca podlega 8-procentowej stawce podatku VAT. Z kolei przedsiębiorcy kupujący działki w Vilparku i traktujący je jako inwestycję mogą skorzystać z prawa odliczenia 23-procentowego VAT-u.
_IMG3933Szczególne korzyści
1. Świetna lokalizacja, dobra komunikacja, zielone otoczenie.
2. Nowoczesna technologia energooszczędna.
3. Ustalona cena budowy domu jest gwarantowana.
4. W cenie budowy zawarte są już koszty transportu, montażu, zakwaterowanie ekipy.
5. Izolacja: 20 cm styropianu pod płytą grzewczą i na ścianach oraz 35 cm izolacji z celulozy technicznej na stropie.
6. Trzyszybowe, sześciokomorowe okna z ciepłym systemem montażu plus jednostronny kolor okien gratis.
7. Wiązary z czterostronnie struganego drewna, suszonego (klasa C24)
8. Pokrycie z dachówki albo blachy na rąbek stojący.
9. Dowolna liczba punktów elektrycznych w standardzie.
10. Ubezpieczenie domu z opcją dojazdu fachowca w cenie (na wypadek awarii w ciągu pierwszego roku eksploatacji domu).

VILPARKvilpark_s

tel: +48 695 660 860
info@vilpark.pl