domek61 Lato 2019

Miejsca nieoczywiste : Wilcza Ostoja

Stworzyli raj dla siebie, ale dzielą się nim z innymi. Kto raz dotarł do Wilczej Ostoi, na pewno będzie chciał do niej wrócić. Jest tam wszystko, czym turystę zauroczyć może Pojezierze Drawskie.

Sosnowy, pachnący żywicą las, czysta woda, cisza. To otoczenie, w jakim państwo Katarzyna i Mariusz zbudowali dom w stylu skandynawskim, a w jego pobliżu jeszcze dwa mniejsze drewniane domki letnie.
Jak mówią, urzekła ich okolica i krystalicznie czyste jezioro Siecino. Postanowili, że będą w tym miejscu spędzać tyle czasu, ile się da. Stąd pomysł na dom letni.

Jasne, dopracowane w każdym szczególe wnętrza, ogromny taras, zadaszona weranda ze stołem, hamaki rozpięte między drzewami. Czego chcieć więcej? Dom ma 70 metrów kwadratowych, oba domki po 35 metrów, tak więc jednocześnie mogą w Wilczej Ostoi odpoczywać trzy rodziny. To świetny punkt wypadowy dla kajakarzy i rowerzystów (rowery wypożyczyć można w pobliskim Złocieńcu lub przy Pałacu Siemczyno). W pobliżu warto zobaczyć hodowlę jeleniowatych, Zamek Drahim, Połczyn-Zdrój, Gospodarstwo Ryby Lubię, Kluczewo, gdzie są wyrabiane tradycyjne krówki. Do Kołobrzegu jest tylko 70 km, więc jeśli ktoś zapragnie poplażować nad Bałtykiem, jednodniowa wycieczka nie jest kłopotem. A po gwarze letniska, powrót do ciszy…

Przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi, pary, osoby lubiące aktywności na świeżym powietrzu. Ich częstymi gośćmi są również zwierzaki. Państwo Kasia i Mariusz Gościli już kundelki, psiaki różnych ras, koty, a nawet świnkę morską i żółwia.

 

KONTAKT: Wilcza Ostoja, Dobrosław 7, 78-506 Ostrowice
Katarzyna i Mariusz Koseccy; tel. 667 40 97 55
e-mail: kontakt@wilczaostoja.pl