Dom na osiedlu Magnolia w Kołobrzegu to miejsce, gdzie klasyka w postaci naturalnych materiałów najwyższej jakości i indywidualnych rozwiązań spotyka się z najnowszą technologią.

 

1Inwestorowi zależało, żeby od początku do końca wnętrze odpowiadało jego potrzebom, wyobrażeniom i poczuciu estetyki. Tak spójne i piękne, a zarazem funkcjonalne wnętrze mogło powstać przy współpracy z architekt Karoliną Wilgucką–Burzyńską, właścicielką pracowni Projektive architekci, salonem wyposażenia wnętrz Decodomo i zespołem współpracujących specjalistów branżowych.

Dom miał być klasyczny, a jednocześnie nowoczesny. Ciepły i przytulny, ale męski. Zamierzony efekt uzyskano dzięki zastosowaniu zdecydowanych kolorów w połączeniu z naturalnymi materiałami takimi jak drewno czy kamień. Wszystkie zabudowy stolarskie i meble zostały wykonane według indywidualnego projektu architekta.
Gospodarz jest miłośnikiem wina, chętnie przyjmuje gości i dla nich gotuje. Płynne przejście między salonem, jadalnią a kuchnią sprawdza się w tym przypadku doskonale.

W klasycyzującej kuchni zastosowano białe spieki wielkoformatowe, którymi wyłożony jest cały fartuch kuchenny przechodzący w ścianę. Poza niesamowitym efektem wizualnym, jest to również zabieg praktyczny, bo nie ma fug, które są uciążliwe w utrzymaniu.

 

3

Rozwiązania zastosowane w łazience, sprawiają, że może ona być prawdziwą oazą relaksu. Na ścianach i podłodze położone zostały płytki wielkoformatowe, bez podziałów, dzięki czemu optycznie powiększamy wnętrze. Podobnie jak w kuchni nie ma fug, co daje łatwość utrzymania wnętrza w nieskazitelnej czystości. Czystą formę dopełnia umywalka idealnie wpasowująca się we wnętrze, robiona na zamówienie. Umywalka ma higieniczny odpływ liniowy i jest zintegrowana z fartuchem na ścianie, dzięki czemu nie ma żadnych trudno dostępnych miejsc. Do tego zestawu wpasowuje się idealnie prosty, gładki grzejnik panelowy.

W toalecie zastosowano również naturalne materiały oraz funkcjonalną armaturę: wąską umywalkę i automatycznie spłukiwaną toaletę.

Sypiania kojarzy się przede wszystkim z wyciszeniem i odpoczynkiem. Priorytetem było wygodne łóżko. Tutaj charakter wnętrzu nadaje piękna tkaninowa tapeta z połyskiem. W połączeniu z robioną według indywidualnego projektu komodą tworzy wyrafinowany zestaw.

9

Takie ciekawe i estetyczne rozwiązania aranżacyjne możliwe były dzięki współpracy architekta z DECODOMO – salonem wyposażenia wnętrz, gdzie nawet najbardziej wymagający klient znajdzie indywidualnie dopasowane i wyszukane rozwiązania. Naturalne materiały, kamień, najnowsze kolekcje płytek , tapety, piękne wzory oraz możliwość zamawiania elementów wyposażenia robionych na zamówienie i fachowe doradztwo w zakresie doboru najlepszych rozwiązań cechuje to miejsce.

Oprócz funkcjonalnych i pięknych rozwiązań wnętrzarskich, zastosowano również najnowsze nowinki techniczne, bez których inwestor już sobie nie wyobraża komfortu w pełnym tego słowa znaczeniu. Dzięki inżynierom z Akmilus Elektrycy dom żyje. Inteligentne instalacje zapewniają nie tylko bezpieczeństwo (kamery, zamek elektroniczny, czujki zadymienia bądź zalania wraz z automatycznym zaworem odcinającym wodę), ale również komfort.

I tak dzięki współpracy zespołu specjalistów powstało piękne i funkcjonalne wnętrze, które łączy w sobie wszystkie założenia najbardziej wymagającego inwestora.

 

Autor projektu:

Karolina Wilgucka-Burzyńska
Współautorzy:
Izabela Maciejewska-Gałaś
Ewelina Kordys

indeks
45529237_2391991397493929_1265277535537594368_o

Studio Projektive Wilgucka-Burzyńska
ul. Graniczna 3
78-100 Kołobrzeg
telefon: 601 509 848
https://www.projektive-architekci.com/