Imperiall 2018 12 17 Lato 2019

Imperiall Resort & Medispa Sianożęty przez Cały Rok

Nowoczesny obiekt z medycznym SPA i całorocznym kompleksem basenowym. Jedynie 100 metrów od plaży. Tym co szczególnie wyróżnia Imperiall spośród wielu innych hoteli nad morzem, to posiadanie jedynej w regionie jednoosobowej Komory Hiperbarycznej.

 

Komora hiperbaryczna ma szerokie zastosowanie w regeneracji organizmu, w ortopedii, kardiologii, dermatologii, w medycynie sportowej, przy leczeniu autyzmu, ADHD, boreliozy, powikłań cukrzycowych, nagłej głuchoty, przewlekłych stanów zapalnych o różnych podłożach.

Z regeneracyjnych i poprawiających wydolność organizmu właściwości tlenoterapii korzystają znani sportowcy m.in. Cristiano Ronaldo, Grzegorz Krychowiak oraz Tiger Woods.

Tlenoterapia hiperbaryczna jest to nieinwazyjna metoda leczenia polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. W komorze hiperbarycznej wykorzystuje się ciśnienie wyższe niż atmosferyczne, dzięki czemu przyspieszona jest migracja cząstek tlenu do komórek organizmu, co zwiększa ich dotlenienie. Kiedy oddychamy powietrzem o normalnym ciśnieniu atmosferycznym, tlen jest transportowany przez hemoglobinę do wnętrza krwinek czerwonych. Podczas zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej pacjent oddycha powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu, co powoduje znaczne podwyższenie nasycenia hemoglobiny tlenem. Zwiększa to z kolei ilość wolnego tlenu w płynach ustrojowych, co pozwala na lepsze ukrwienie tkanek. W wyniku tego nawet te obszary, które dotychczas były pozbawione tlenu korzystają z jego ogromnych możliwości leczniczych.

 

 

Tlenoterapia hiperbaryczna działa na wszystkie komórki naszego organizmu i skutecznie nasyca je tlenem oraz pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, szczególnie mózgu.

Komora hiperbaryczna w Imperiall Resort & MediSpa jest komorą bezpieczną, co oznacza, że podczas wykonywania tlenoterapii ciśnienie nie przewyższa 1,5 ATA, tym samym nie jest wymagana obecność lekarza, a wszystkie seanse odbywają się pod opieką wykwalifikowanego operatora komory.

MediSpa posiada bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, oraz pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Gabinety wyposażone są w nowoczesne urządzenia wspomagające rehabilitację, odchudzanie, modelowanie sylwetki i odmładzanie.

Oferta MediSpa skierowana jest również do dzieci. Rehabilitacja Wad Postawy to Nowość w naszej ofercie. Integralną częścią Imperiall Resort & MediSpa jest kryty, całoroczny kompleks basenowy wraz ze Strefą Wellness (sauny, jacuzzi, tężnia solankowa). Idealne miejsce na odpoczynek i relaks dla całej rodziny.