str.1kiph 7215m Biznes

Zwycięstwa 126 – najbardziej biznesowy adres w Koszalinie

To, że w willi przy ulicy Zwycięstwa 126 mają siedzibę instytucje i firmy, które za swoją misję przyjęły wspieranie biznesu, nie jest przypadkiem. Najpierw znalazł tam dla siebie miejsce Instytut Dobrych Praktyk Biznesowych, po nim Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa. Później wprowadziły się cztery młode, prężne firmy.

 

kiph-7209mPiotr Huzar, prezes Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, wspomina: – Z Marcinem Zarębskim, właścicielem Instytutu Dobrych Praktyk Biznesowych, w którego dyspozycji była cała powierzchnia w willi przy ulicy Zwycięstwa 126, doszliśmy w pewnym momencie do wniosku, że byłoby to odpowiednie miejsce dla Izby. Odpowiednio wygodne i prestiżowe. Później w sposób naturalny przyszła myśl, by zaprosić firmy należące do KIPH. I tak się stało. Wszystkich „lokatorów” łączy to, że działają na rzecz biznesu lub w otoczeniu biznesu.
Miejsce jest bardzo charakterystyczne. W okresie przedwojennym było ono domem bogatego lekarza. Jak ustalił na naszą prośbę pan Krzysztof Urbanowicz interesujący się dziejami Koszalina historyk-amator, książka adresowa z lat trzydziestych XX wieku wskazuje nazwisko dra Feliksa Gellerta. Pod tym adresem prowadził on praktykę lekarską i mieszkał.

Po wojnie willa służyła mi.in. za siedzibę Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Starsi koszalinianie pamiętają zapewne działającą tam kawiarnię Kalinka i kino Młodość. Po przemianach ustrojowych przez niemal 20 lat obiekt stał pusty i marniał. Przejęty przez prywatnego nabywcę i odnowiony pod nadzorem konserwatora zabytków, zamienił się w eleganckie biura. Dodatkowo na parterze znajdują się w nim dwie sale szkoleniowe dla małych i średnich grup.

Prezentujemy Państwu instytucje i firmy działające pod adresem Zwycięstwa 126, a są to: wspomniany już Instytut Dobrych Praktyk Biznesowych, Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Centrum Szkoleniowe Edu4U, Quadrivium Firma Konsultingowa Anna Kalinowska, Agencja Social Media Wypisz Wymaluj oraz Arena Centrum Języków Obcych.

Wszyscy ze sobą współpracują i stosują dobre praktyki biznesowe. Każda z firm ma ogromny potencjał rozwojowy i jest na swój sposób unikatowa. Decydując się na współpracę z każdą z nich, klient otrzyma wysoką jakość usług i pełen profesjonalizm.

 

Zwycięstwa 126

Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa
https://cyberpres.cfolks.pl/2019/06/koszalinska-izba-przemyslowo-handlowa/

Instytut Dobrych Praktyk Biznesowych
https://cyberpres.cfolks.pl/2019/06/instytut-dobrych-praktyk-biznesowych/

Arena Centrum Języków Obcych
https://cyberpres.cfolks.pl/2019/06/arena-centrum-jezykow-obcych/

Quadrivium Firma Konsultingowa Anna Kalinowska
https://cyberpres.cfolks.pl/2019/06/quadrivium-firma-konsultingowa-anna-kalinowska/

Centrum Szkoleniowe edu4U
https://cyberpres.cfolks.pl/2019/06/centrum-szkoleniowe-edu4u/

Agencja Social Media Wypisz Wymaluj
https://cyberpres.cfolks.pl/2019/06/agencja-social-media-wypisz-wymaluj/