Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley otworzyło oficjalnie w stolicy Galerię Książki Kolekcjonerskiej, a w Koszalinie zorganizowało nietypowy wernisaż – wernisaż swojego wydania „Księcia”.

Uroczyste otwarcie Galerii Książki Kolekcjonerskiej Kurtiak i Ley w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 62 odbyło się 8 maja br. Połączone było ono z wernisażem Hanny Bakuły. Poemat Włodzimierza Majakowskiego zatytułowany „Dobrze” w opracowaniu tej lubianej pisarki i malarki liczy… ponad 17 m długości. Jest książką w pełnym tego słowa znaczeniu artystyczną, nawiązującą klimatem estetycznym do awangardowych form sztuki z początków XX wieku.

Z kolei 17 maja br. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się pierwszy wernisaż książki artystycznej pt. „Książę” Niccolò Machiavellego z ilustracjami Sebastiana Krupińskiego.

„Książę” to jedna z najsłynniejszych pozycji literatury światowej. Z powodu odważnych myśli autora w niej zawartych, w przeszłości jej czytanie było zakazane. Każdy egzemplarz tej kolekcjonerskiej edycji wydrukowanej na specjalnych papierach przez Wydawnictwo Kurtiak i Ley jest oprawiony ręcznie w skórę z intarsjami. Posiada całostronicowe złocone ilustracje. To dzieło oryginalne i wyjątkowe wydane zostało w nakładzie 88 numerowanych egzemplarzy.