100x70 DSC 5956 Ludzie

Tomasz Majewski

Urodzony w 1970 roku w Sopocie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie, gdzie miał pierwszy kontakt z fotografią. Trudniejszą szkołę fotografii praktycznej przeszedł w czasie studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Pracowni Fotografii profesora Witolda Węgrzyna.

Po skończeniu studiów w 1997 roku rozpoczął pracę w charakterze projektanta w firmie KOSPEL S.A. z którą związany jest do dziś. Praca ta to również codzienne praktyczne wykonywanie fotografii reklamowej i produktowej.

Równolegle, zdobywał doświadczenie w wykonywaniu fotografii plenerowej koncertowej, reportażowej, okolicznościowej a nawet stylizowanej, podczas indywidualnych sesji zdjęciowych, również osób ze świata kultury, polityki i biznesu. Jego zdjęcia były wykorzystywane w publikacjach o Koszalinie, mediach lokalnych i społecznościowych, a także na fanpage artystów.

Tomasz Majewski to nie tylko doświadczony fotografik lecz z wykształcenia i z zamiłowania: artysta, malarz i grafik komputerowy. Na swoim koncie ma indywidualne i zbiorowe wystawy malarskie i fotograficzne, w tym udział w czterech ostatnich edycjach interdyscyplinarnej wystawie FALA w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Koszalinie.

Fotografia koncertowa, to dla mnie coś więcej, niż tylko doskonały pod względem technicznym kolorowy obraz.
Najbardziej zależy mi na tym by zainteresować odbiorcę. Chciałbym, by się przy nich zatrzymał i znalazł historię którą w nich opowiadam. Nieraz to mały szczegół, grymas artysty gra świateł, innym razem intrygująca, kilkuplanowa kompozycja lub przestrzeń.

Pragnę uzyskać niepowtarzalną atmosferę panującą na scenie, znaleźć to „coś”.

Chciałbym by na moich zdjęciach można było znaleźć muzykę, by reakcje artystów i ich kontakt z publicznością pobudzały wyobraźnię.

Wystarczy pokazać fragment, by oddać piękno sytuacji i emocje panujące na scenie.