Firma doradcza Quadrivium istnieje od ponad 10 lat. Pani Anna Kalinowska, jej założycielka, zajmuje się dotacjami unijnymi jeszcze dłużej, bo jak podkreśla – robi to od momentu, kiedy się one w ogóle pojawiły, czyli od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Może się przy tym pochwalić wysoką skutecznością. W ostatnich dwóch latach firma skokowo zwiększyła liczbę klientów i obroty, rozszerzyła również zakres usług.

 

A.Kalinowska Quadrivium-7219mGłównym obszarem działalności Quadrivium zawsze były i są nadal szeroko rozumiane dotacje unijne. Anna Kalinowska przekonuje: – Wsparcie finansowe z Unii Europejskiej, umiejętnie dobrany konkurs i skutecznie złożona aplikacja, mogą znacznie zwiększyć konkurencyjność firmy i spowodować krok milowy w jej rozwoju.
Wszystko zaczyna się od darmowej rozmowy z ekspertem. W jej trakcie omawiane są potrzeby klienta i kolejne kroki na drodze do sformułowania wniosku. Pani Anna podkreśla: – To, by klient miał konkretny pomysł na rozwinięcie swojej działalność, jest kluczowe. Od dobrego pomysłu najwięcej zależy. Rola eksperta polega na zweryfikowaniu go i przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji w zgodzie z wymaganiami konkursowymi.
Quadrivium najczęściej przygotowuje wnioski inwestycyjne, polegające na wprowadzeniu do działalności nowych, innowacyjnych produktów. Ma również na koncie sporo projektów badawczo-rozwojowych. Zdecydowana większość klientów przechodzi z doradcą całą drogę – od napisania wniosku, po rozliczenie zrealizowanego projektu. O dofinansowanie starają się najczęściej firmy produkcyjne, wdrażające innowacje procesowe lub produktowe, ale także firmy usługowe z branży IT. Dużą część klientów stanowi branża hotelarska, dla której Quadrivium pozyskuje dotacje na szkolenia.

Anna Kalinowska komentuje: – Sprawne poruszanie się w świecie funduszy unijnych wymaga doświadczenia. Dla kogoś, kto pierwszy raz spotyka się z tą problematyką, wszystko wydaje się trudne i obce. To poniekąd zrozumiałe, bo obowiązuje tutaj określona terminologia, metodyka przygotowania dokumentacji, rozbudowane instrukcje. Z ekspertem łatwiej przebrnąć przez proces aplikowania, choć to klient jest skarbnicą najważniejszej wiedzy. Zanim jednak podejmujmy się współpracy, badamy szanse na powodzenie danego pomysłu. Wspólnie analizujemy dokumentację i kartę oceny projektu. Pomysły, które w naszej ocenie nie zdobędą minimum punktowego, zostają odrzucane. Dzięki temu klient nie traci pieniędzy na przygotowanie aplikacji i wszyscy oszczędzamy czas – najcenniejsze dziś dobro.

W ostatnim okresie firma Quadrivium bardzo się rozwinęła i zwiększyła zakres świadczonych usług. Zdobyła dwa certyfikaty związane z jakością obsługi klientów i szkoleń: TGLS i SUS 2.0 (Standardy Usług Szkoleniowo – Rozwojowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych), które pozwalają świadczyć rozbudowane usługi edukacyjne – szkoleniowe i doradcze. Dzięki temu stała się firmą wysokiego wzrostu. W tym roku ponownie została nominowana do Denara – Koszalińskiej nagrody od przedsiębiorców dla przedsiębiorców.
Pani Anna sama specjalizuje się w mało rozpropagowanej dziedzinie, a mianowicie problematyce zarządzania finansami osobistymi. Tak o tym mówi: w Polsce pieniądze, to wciąż temat tabu, a konsumpcjonizm, w który wpadliśmy, rodzi rozmaite pułapki. Zadłużenie Polaków rośnie lawinowo, na tle finansów powstają nieporozumienia i konflikty. Nasze dzieci czerpią z nas wzorce, będą – tak jak my – zadłużać się, albo tak jak my – dbać o higienę finansową. W dużej mierze od nas zależy, jaki kierunek przyjmą. Dlatego w wolnym czasie tworzę markę Moda na Finanse, którą obecnie traktuję jako hobby i narzędzie do pomocy potrzebującym wsparcia osobom.

 

QUADRIVIUM_logo_RGBKONTAKT:

Quadrivium Firma Konsultingowa Anna Kalinowska
ulica Zwycięstwa 126, 75-602 Koszalin
www.quadrivium-kolobrzeg.pl
Telefon: +48 503 805 989
dotacje@quadrivium-kolobrzeg.pl

Pomagamy:

– w doborze odpowiedniego źródła finansowania Twojej działalności,
– przygotowaniu kompletnej dokumentacji aplikacyjnej,
– przygotowaniu programu szkoleniowego,
– w ustabilizowaniu Twojej osobistej sytuacji finansowej,
– w planowaniu finansów rodzinnych oraz edukacji finansowej Twoich dzieci.