kominek1 Design

Manufaktura kominków – firma, która nie stoi w miejscu

Manufaktura kominków to salon kominkowy z wciąż młodym stażem i wielkimi aspiracjami. Został otwarty w Koszalinie w 2018 roku i od tego czasu zdążył już przejść niejedną metamorfozę, zostać powiększony, a w sąsiednim województwie pomorskim, w miejscowości Reda niedaleko Trójmiasta, została niedawno otwarta druga filia.

 

Kominki z Norwegii – jakość, ekologia, design

W ofercie Manufaktury kominków królują skandynawskie kominki marki Jotul oraz Scan. Jotul to jeden z najstarszych na świecie producentów pieców i wkładów kominkowych na drewno. Norweska marka, która specjalizuje się w produkcji urządzeń z żeliwa, funkcjonuje na rynku już od ponad 160 lat i na kominkach zna się jak nikt inny. Co może być kluczowe dla osób, które przymierzają się do zakupu nowego pieca lub wkładu przed sezonem grzewczym – Jotul, pewny solidności swoich produktów, udziela na nie aż 25 lat gwarancji.

Osoby, które poszukują kominków o niebanalnych kształtach i kolorach, zwrócą z kolei uwagę na urządzenia marki Scan. Zdobyte przez markę już wielokrotnie nagrody za design potwierdzają jej wyjątkowość (np. Red Dot Design Award, uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa). Produkty marki Scan należą równocześnie do jednych z najbardziej ekologicznych urządzeń na drewno na rynku.

kominek2

kominek3Bio kominki, piece i kotły na pellet

Po kilku miesiącach funkcjonowania Manufaktura kominków została powiększona o nowe pomieszczenie, znajdujące się tuż obok pierwszej części. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, dzięki nowej powierzchni ekspozycyjnej, do oferty zostały włączone bio kominki, a także piece i kotły na pellet takich marek jak MCZ, Red, Cadel oraz Pellux. Co ważne, przed zakupem urządzenia na pellet warto zainteresować się programem „Czyste Powietrze” i starać się o dotację.

 

Bliżej ludzi

Wiele osób uważa, że w teorii mało perspektywicznym Koszalinie nie ma sensu niczego nowego otwierać, bo zaraz trzeba będzie zamykać, jednak historia Manufaktury kominków zdaje się zdecydowanie przeczyć temu poglądowi. – Staramy się być nowoczesną, dynamiczną firmą. Jeśli mamy nowy pomysł na aranżację przestrzeni ekspozycyjnej – robimy remont. Trzeba powiększyć sklep? Powiększamy, a nie upychamy kominki gdzieś niedbale na paletach w każdym kącie tak aż nie da się przejść. Liczy się dla nas nie ilość marek w ofercie, a jakość, dlatego zawsze z uwagą dobieramy produkty. Można do nas pisać na portalach społecznościowych, dzwonić, mailować czy porozmawiać na targach budowlanych, na których się pojawiamy, jeśli salon nie jest po drodze. Każdemu poświęcamy tyle czasu, ile potrzebuje. I co najważniejsze – w Manufakturze kominków przede wszystkim posiadamy tylko takie urządzenia, które sami byśmy zamontowali w swoim domu – podsumował właściciel salonu.

 

Manufaktura kominków

Koszalin, ul. Szczecińska 37 (obok stacji paliw)
tel. 731 199 674
www.manufaktura-kominkow.pl