wypisz Biznes

Agencja Social Media Wypisz Wymaluj

Kiedy podsumowaliśmy wykonywane dla klientów audyty ich stron internetowych, profili w mediach społecznościowych i szerzej – wszelkiej aktywności w Internecie, wyszło nam, że tylko u jednego na stu nie mielibyśmy pola do współpracy – podkreślają założyciele Wypisz Wymaluj. – To obrazuje, jak dużo do zrobienia jest w obszarze marketingu, którym się zajmujemy.

Jan Szymczak i Mateusz Sudoł pracują ze sobą od dwóch lat. Mają z sobą dużo wspólnego: ten sam rok urodzenia (1990), studia w Poznaniu (Jan – Design Management; Mateusz – pedagogika ze specjalnością Doradztwo Zawodowe i Personalne), zainteresowania. – Na początku w Wypisz Wymaluj była to współpraca niemal jakbyśmy byli nadal dwoma freelancerami: ja z kompetencjami fotograficznymi i kontaktami z grafikami, a Mateusz z doświadczeniami sprzedażowymi, kompetencjami copywriterskimi. Szybko jednak to się zmieniło – mówi Jan.
Mateusz wyjaśnia: – Zaczynaliśmy od social media marketingu i kampanii reklamowych na Facebooku. Kampanie i reklamy miały odsyłać do stron www naszych klientów. Kiedy okazywało się, że strona www nie jest efektywna i że my możemy zrobić lepszą, ​ zaczęliśmy kierować naszą uwagę także w tę stronę. ​Doszliśmy do pełnych kompetencji i robiliśmy już profesjonalne strony wraz z silnikami do sklepów internetowych. Okazywało się, że potrzebujemy do działań lepszych fotografii, więc z aparatem wkraczał Jan. Social media marketing polubił się z wideo, więc nauczyliśmy się kręcić krótkie filmy na potrzeby klientów. Marketing w Internecie opiera się na liczbach, więc Janek rozwinął swoją i tak dużą wiedzę w dziedzinie analityki. W tej chwili mamy opanowane potrzebne nam narzędzia analityczne – umiemy zdobywać potrzebne informacje w różnych przekrojach, żeby przekonywać się, jak skuteczne są robione przez nas kampanie. Kiedy zaś robiliśmy plan strategiczny na ten rok, doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy w agencji na stałe pełnokrwistego projektanta graficznego. Wtedy dołączył do nas Łukasz Waberski. Tak więc to, z czym wychodziliśmy na początku, przez 2 lata obudowaliśmy rozmaitymi usługami, żeby mieć wpływ na skuteczność przekazów marketingowych od początku do końca.
Jan podsumowuje: – To wciąż jest marketing, w Internecie albo szerzej – digitalowy. Oczywiście zdarza się nam wspierać klientów w projektowaniu materiałów drukowanych typu billboardy, elementów identyfikacji wizualnej albo opakowań, ale to mniejsza część naszej pracy.

WypiszWymaluj-7235m

Rozszerzenie pierwotnego zakresu usług wynika z pojawiających się w kontaktach z klientami potrzeb, ale jest również głębsze uzasadnienie, które objaśnia Mateusz Sudoł: – Facebook to medium. Każde medium może się kiedyś „skończyć” jako skuteczny nośnik przekazów marketingowych. Chcąc być przygotowanym na taką sytuację, trzeba mieć wiedzę marketingową ogólną i użyteczną w różnych kanałach komunikacji.

Od początku wspólnicy mają jasny podział zadań i ról. Domeną Mateusza są strategie komunikacyjne, Jana – strategie dystrybucyjne. Mateusz od początku jest twarzą firmy na zewnątrz, a Jan pozostaje nieco w cieniu, skupiając się na liczbach i analizach. Tylko we dwójkę pracowali przez pierwsze pół roku istnienia agencji. Później zespół rozrósł się do obecnych dziewięciu członków. Klientów początkowo pozyskiwali głównie poprzez audyty, a obecnie z rekomendacji. Pomagają firmom w rekrutacji pracowników, budowaniu wizerunku i zaufania oraz sprzedaży usług i produktów.

Mateusz Sudoł podsumowuje: – Przeszliśmy długą drogę. Zrozumieliśmy, ile elementów potrzeba, by zaoferować usługi marketingowe w mediach społecznościowych kompletne i powiązane z innymi aspektami rynkowego funkcjonowania naszych klientów. Określenie „wrzucanie postów” to dramatyczne uproszczenie dziedziny, którą się zajmujemy. Doszliśmy​ do tego miejsca w krótkim czasie: od prostego formułowania przekazów marketingowych poprzez cały kompletny łańcuch, z podkreśleniem rozbudowanej analityki. To nasz atut. O tym, jak pracujemy i co jesteśmy w stanie zapewnić klientowi, można się łatwo przekonać. Wstępną analizę obecności klienta w Internecie i płynące z niej wnioski oferujemy zupełnie bezpłatnie.

 

 

Znak graficzny wersja podstawowa brak tławypisz wymaluj // Agencja Social Media Marketingu

ul. Zwycięstwa 126
75-614 Koszalin
Email: info@wypisz-wymaluj.com
Strona www: www.wypisz-wymaluj.com
Blog: blog.wypisz-wymaluj.com
Telefon: +48 94 71 00 120