abc 9171 Wydarzenia

Polskie Radio Koszalin z nowym studiem w Szczecinku

Z uruchomionego oficjalnie 26 kwietnia br. nowego studia Polskiego Radia Koszalin w Szczecinku prowadzić można ogólny program stacji. I dzieje się tak, kiedy Mateusz Sienkiewicz – szczecinecki dziennikarz PRK – jest na przykład gospodarzem trzygodzinnego bloku porannego zatytułowanego Studio Bałtyk.

Piotr Ostrowski, prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin, tak wyjaśnia tę inwestycję: – Być blisko słuchacza to w naszym przypadku nie jest puste hasło. Staramy się pokazywać życie społeczności z różnych części naszego rozległego obszaru nadawania. I na pewno łatwiej dotrzeć w rozmaite zakątki regionu ze Szczecinka niż Koszalina. A ponieważ współczesna technika gwarantuje nam jednakową jakość techniczną programu nadawanego z dowolnego miejsca na mapie, wykorzystujemy tę możliwość.

Koszalińska rozgłośnia regionalna główne studia ma w Koszalinie i Słupsku oraz w Pile, Kołobrzegu i Szczecinku. Piotr Kobalczyk, dyrektor programowy stacji, mówi: – To jest wzmocnienie naszej obecności w terenie. Mateusz Sienkiewicz zyskał lepsze warunki pracy, ale nie bez znaczenia jest fakt, że studio ulokowane zostało w ruchliwym punkcie miasta, w nowym budynku, do którego łatwo dotrzeć. To na pewno ułatwienie dla naszych gości i słuchaczy chcących odwiedzić radio.

Fotografie: Jarosław Ryfun